Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ЮНЕСКО створило в Україні Офіс підтримки відновлення

Опубліковано

ЮНЕСКО створило Офіс підтримки відновлення при Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Про це повідомляє МКІП.

Проєкт імплементуватиме громадська спілка «Фонд підтримки реформ в Україні».

Основна мета – посилити роботу МКІП за одним із пріоритетних для країни напрямків з відновлення об’єктів культурної спадщини та інфраструктури, зруйнованих унаслідок повномасштабного вторгнення в Україну російських військ.

Завдання й план діяльності Офісу підтримки відновлення обговорили виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв і голова бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі під час зустрічі в четвер, 25 липня.

Карандєєв зазначив, що серед завдань Офісу МКІП бачить «вироблення візії тих конкретних культурних процесів, які мають стати типовими для України після війни». За його словами, вони можуть як глобальними, так і локальними.

«Адже основна культурна послуга надається за місцем проживання людини. І ми б дуже хотіли розробити таку модель організації надання культурних послуг, яка була б сучасною і максимально задовольняла потреби суспільства», – додав він.

Повідомляється, що основними цілями Офісу підтримки відновлення є наступні:

  • підвищення спроможності МКІП захищати культурну спадщину України за допомогою експертних технічних консультацій;
  • сприяння розробці політики відповідно до міжнародних стандартів;
  • забезпечення співпраці зі стейкхолдерами для ефективних процесів відновлення та реконструкції.

Також ініціатива спрямована на просування цифрової трансформації в управлінні спадщиною за допомогою інноваційних інструментів і технологій.

Читайте також: ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Планується, що, відповідно до покладених завдань, новостворений Офіс підтримки відновлення виконуватиме такі функції:

  • надаватиме МКІП пропозиції щодо розбудови спроможності закладів культури й освітніх закладів сфери культури, відновлення людського капіталу й надання культурних послуг відповідно до сучасних стандартів;
  • забезпечуватиме покращення комунікації щодо відновлення сфери культури в національному й міжнародному інформаційному просторі;
  • надаватиме пропозиції МКІП щодо ефективної оцінки впливу російського вторгнення на культурний сектор;
  • забезпечуватиме підтримку МКІП в інтеграції й наданні технічної допомоги для досягнення цілей сталого розвитку в Україні за допомогою різноманітних заходів;
  • забезпечуватиме підтримку МКІП у співголовуванні в тематичних робочих групах, створених у межах розробки Плану дій у сфері культури в Україні;
  • готуватиме пропозиції щодо стратегії розбудови спроможності закладів культури та освіти сфери культури, людського капіталу і поступового відновлення надання культурних послуг відповідно до сучасних високоякісних стандартів;
  • надаватиме юридичні консультації, готуватиме пропозиції щодо прийняття нових і/або внесення змін до чинних нормативно-правових актів з питань відновлення у сфері культури;
  • співпрацюватиме з командою МКІП і медіа з метою розробки та поширення ефективних пропагандистських і комунікаційних повідомлень щодо відновлення й розвитку сфери культури;
  • готуватиме пропозиції МКІП щодо потенційних джерел і механізмів фінансування проєктів відновлення сфери культури та інше.

Нагадаємо, Україна та Норвегія посилюватимуть співпрацю у сфері культури та медіа.

Фото: МКІП

Суспільство

Презентуємо другий випуск подкаст-шоу від ШоТам, де обговорюють добрі новини

Опубліковано

15 березня медіа позитивних новин ШоТам випустило друге відео нового подкаст-шоу «ХУХ». Співзасновник ШоТам Артем Іпатов обговорює з гостями дійсно добрі новини, що сталися за тиждень в Україні.

Цього разу у нас в гостях стендап-комік «Підпільного», креативний продюсер і батько бігля Юра Коломієць. У випуску — філософські роздуми про вимушений оптимізм і водійок таксі, а також дуже багато добрих новин тижня про військо, культуру та український бізнес. Буде ще трошки реперського амплуа Юри та історій, як він був рятівником Малібу. Ну, а Артем нарешті зʼявиться в кадрі з собакою!

Дивіться, слухайте й донатьте — всі актуальні збори є в описі до відео та на QR-кодах у випуску.

Читайте також: «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук

Фото: ШоТам

Читати далі

Суспільство

Зірка «Гри престолів» Джек Глісон зачитав щоденник хлопчика з Маріуполя (ВІДЕО)

Опубліковано

Ірландський актор Джек Глісон зачитав щоденник Єгора Кравцова з Маріуполя. Глісон зробив це на відкритті документального проєкту в Лондоні під назвою «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей».

Про це повідомили в UNITED24.

Проєкт розкриває історії дітей і підлітків, що пережили російські обстріли, окупацію чи були вимушені покинути власні домівки. Ініціаторкою стала Христина Храновська. Вона займається соціальними та культурними проєктами для дітей упродовж 15 років.

Джек Глісон зачитав уривок щоденника маріупольця Єгоpa Кравцова, який разом із мамою та сестрою пережив окупацію рідного міста.

Читайте також: Американська акторка Віра Ферміґа заспівала «Червону руту» на концерті в Нью-Йорку (ВІДЕО)

Зірка «Гри престолів», ірландський актор Джек Глісон, зачитав щоденник Єгора Кравцова з Маріуполя на відкритті документального проєкту «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» у Лондоні. Виставка розповідає історії дітей, які стали свідками війни в Україні: пережили обстріли, окупацію чи змушені були покинути свої домівки. Ініціаторка проєкту ― Христина Храновська. _________ Game of Thrones star and Irish actor, Jack Gleeson, read out the diary of Yehor Kravtsov from Mariupol at the opening of the documentary project War Diaries: Unheard Voices of Ukrainian Children in London. The exhibition tells the stories of children and teenagers who witnessed the war in Ukraine, were forced to leave their homes, survived occupation, or endured shelling. The project's initiator and founder is Khrystyna Khranovska.

Опубліковано United24 Пʼятниця, 14 березня 2025 р.

«Щодня очі українських дітей бачать та проживають жахи війни, щось записують, щось проявляють на малюнках, а щось просто тримають в собі. На виставці представлені 14 історій, які дають можливість відвідувачам ознайомитися з досвідом війни в Україні очима дітей, без метафор»‚ — написали організатори проєкту.

Нагадаємо, що Starbucks випустив дизайнерські чашки від художника українського походження (ФОТО).

Фото обкладинки: Діана Андруник

Читати далі

Суспільство

Бригада «Чорний ліс» та Mr.SCRUBBER випустили благодійну лінійку доглядової косметики

Опубліковано

Український бренд натуральної косметики Mr.SCRUBBER разом із 15-ю бригадою артрозвідки «Чорний ліс» випустили лінійку доглядових засобів. Половину від прибутку переказуватимуть на потреби військових бригади.

Про це повідомили ініціатори проєкту.

15-та окрема бригада артилерійської розвідки «Чорний ліс» — це формування артилерійських військ у складі Сухопутних військ ЗСУ.

До нової серії увійшли три косметичні засоби:

  • концентрований шампунь для волосся й тіла;
  • одеколон після душу та гоління;
  • живильний крем для обличчя й тіла.

Читайте також: Астронавт NASA під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО)

Військові «Чорного лісу» зазначають, що кожна гривня з цієї співпраці допоможе забезпечити бійців необхідними ресурсами для ефективного виконання завдань.

Ініціатори проєкту також вирішили відзначити тих, хто долучиться до допомоги. У деякі набори додадуть ексклюзивні предмети від «Чорного лісу», а саме шеврони та коїни.

Нагадаємо, що Etnodim та «Хартія» випустили благодійні вишиті сорочки (ФОТО).

Фото: Mr.SCRUBBER та «Чорний ліс»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Шо там у ШоТам або навіщо інвестувати в добрі новини для українців

На тлі зупинки грантової підтримки від Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID) чимало українських медіа...

Суспільство2 дні тому

«Пам’ять у наших руках»: як мама та донька створили кондитерську на честь загиблого батька-військового 

Після загибелі свого чоловіка-військового Михайла киянка Наталя Реуцька не могла змусити себе бодай спробувати спекти...

Культура4 дні тому

Народні співи біля моря. Ці жінки відроджують українські традиції в Одесі

Стереотип про те, що всі в Одесі мають певну «культурну автономність» спростовують одеситки з гурту...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

З чоловічого піджака в жіночий: як українка зробила бізнес на переробці старих речей

Поки міжнародні фешн-ритейлери щороку нарощують виробництво, вони дають нове життя одягу українських брендів. Жінки з...