Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Євробачення-2024”: у “Дії” стартувало голосування за склад Національного журі України

Опубліковано

У застосунку “Дія” стартувало голосування за склад Національного журі України на “Євробаченні-2024”. Пʼятірка кандидатів з найбільшою підтримкою оцінюватиме виступи виконавців з інших країн у фіналі Пісенного конкурсу в Мальме. Опитування триватиме з 25 березня до 10:00 1 квітня

Про це повідомляє Суспільне мовлення.

Читайте також: У Києві можна “підвісити квиток” в театр для військових та ветеранів

Взяти участь в опитуванні можуть всі охочі віком від 14 років. Для цього потрібно зайти в застосунок Дія, в розділі «Сервіси» обрати «Опитування» та віддати свій голос за одного з 10 кандидатів:

  1. FIЇNKA — співачка, акторка й авторка пісень. Фіналістка Національного відбору на Пісенний конкурс Євробачення-2023. Виконавиця, яка активно популяризує гуцульську культуру.
  2. Олексій Бондаренко — музичний оглядач, засновник і головний редактор медіа про нову українську культуру «Лірум». Керує медіа про українську культуру понад 11 років, за цей час був дописувачем понад десяти українських і закордонних видань. 
  3. Олександр Варениця — піар-фахівець, співзасновник агенції з просування української музики на міжнародний ринок Go West. Тричі визнавався найкращим музичним журналістом за версіями Kyiv Music Days та Karabas Live Awards. Працював з Kalush, alyona alyona, ONUKA, O.Torvald (під час Євробачення-2017) та іншими артистами.
  4. Ірина Горова — продюсерка з понад 10-річним досвідом роботи в креативній індустрії. Засновниця та CEO музичного лейбла POMITNI. У 2020 році увійшла до списку найуспішніших жінок України за версією Forbes Ukraine. 
  5. Олена Коляденко — керівниця танцювального колективу Freedom Ballet, продюсерка гуртів Freedom Jazz та KADNAY. Хореографка, неодноразово була режисеркою-постановницею виступів українських артистів на Євробаченні та великих телевізійних шоу.
  6. Макс Нагорняк — засновник та автор музичного медіа «Bezodnya Music». Блогер, оглядач української музики. Член журі багатьох українських музичних премій. Переможець MUZVAR AWARDS-2023 у номінації «Музична журналістика».
  7. Анна Свиридова — продюсерка та програмна директорка радіостанцій з 25-річним досвідом роботи. Професійна музикантка, радіо- й телеведуча. Членкиня експертної ради національної музичної премії YUNA.
  8. Костянтин Томільченко — креативний продюсер телевізійних проєктів «Україна має талант», «Х-Фактор», «Маска». Хореограф та суддя талант-шоу «Танцюють всі!». Неодноразово був режисером-постановником виступів українських артистів на Євробаченні.
  9. Олена Тополя (Alyosha) — співачка, композиторка й авторка пісень. Представниця України на Євробаченні-2010 в Осло. На рахунку виконавиці п’ять студійних альбомів і понад 10 престижних премій.
  10. Євген Тріплов — автор і музичний продюсер пісень для багатьох українських артистів, зокрема Тіни Кароль, MONATIK, ZLATA OGNEVICH, Wellboy, Анни Трінчер та інших. Шоуранер музичного реаліті-шоу «МУЛЬТИТРЕК».

За результатами опитування буде сформовано рейтинг — пʼятірці кандидатів, які наберуть найбільшу кількість голосів, буде запропоновано підписати зобовʼязання члена Національного журі України на Євробаченні-2024. Головою журі автоматично стане кандидат із найбільшою підтримкою під час опитування. Якщо хтось із п’ятірки через вагомі причини або на обґрунтовані вимоги Європейської мовної спілки не зможе підписати зобовʼязання, членом журі стане наступний за кількістю голосів кандидат. 

За правилами Пісенного конкурсу склад Національного журі України буде оголошено 11 травня, у день гранд-фіналу Євробачення-2024 в Мальме. 

Нагадаємо, Дія дає старт найбільшому обміну даних між Україною та Євросоюзом спільно з Міністерством юстиції. Мінцифра підписала угоду про співпрацю з міжнародним Реєстром збитків, який базується в Гаазі.

Фото: Суспільне мовлення

Суспільство

Мурчики чекають на свою людину: у Києві пройде фестиваль адопції котів

Опубліковано

У ТРЦ River Mall проведуть фестиваль з прилаштування котів AdoptMe Days. Десяток притулків у форматі Only Cats передадуть вакцинованих, чипованих та оброблених тваринок. Чотирилапих безкоштовно віддаватимуть у люблячі родини. 

Про це повідомили організатори фестивалю Gostomel Shelter та Pethouse.

Не тільки котики, а й подарунки

«Пухнасті, плямисті, грайливі та сонні, маленькі та великі – усі ці котики 13 квітня чекатимуть своїх петбатьків на фестивалі адопції звірят AdoptMe Days», — розповідають у анонсі. 

Організатори фестивалю підготували консультації ветлікарів та поради з адаптації для майбутніх родин котиків. Також на учасників чекають партнерські подарунки — набори звірячого щастя з кормом, лежаком, іграшками та іншими.

Серед гостей розіграють петбокс зі смаколиками та іграшками. А тих, хто поки не готовий взяти у родину котика, організатори закликають підтримати притулки інформаційно, донатом чи волонтерством.  За півтора року існування фестивалю прилаштували понад 1 400 тварин.

Зареєструватися на подію можна за посиланням. Фестиваль відбудеться з 13:00 до 19:00 за адресою Дніпровська набережна, 12.

Читайте також: Кіт Степан приєднався до ФК «Шахтар» та розігрує призи на збір для Третьої штурмової бригади

Про організаторів

Pethouse — найбільший інтернет-магазин зоотоварів в Україні, з асортиментом понад 10 000 товарів. Компанія входить до ТОП-15 e-commerce магазинів країни за версією журналу Forbes. З 2010 року Pethouse щодня примножує звіряче щастя, розвиваючи культуру відповідального петбатьківства. Системно підтримує притулки, ініціює соціальні кампанії як-от AdoptMe Days та просуває адопцію тварин в Україні.

Gostomel Shelter – приватний притулок у Київській області, мета якого побудувати культуру спілкування між тваринами та людьми. Шелтер руйнує стереотипи про притулки та опікується понад 700 звірятами. 

Нагадуємо, що для близьких ветеранів і ветеранок організували зустріч про силу підтримки.

Фото: з архіву минулих фестивалів AdoptMe Days

Читати далі

Суспільство

Німецький дизайнер вшанував пам’ять української художниці та бойової медикині Маргарити Половінко

Опубліковано

У своєму інстаграм Франк Вільде опублікував селфі з картиною Маргарити Половінко, яку вона писала кров’ю. Українська художниця загинула 5 квітня. 

Про це сповістили у Другому механізованому батальйоні 3 ОШБР, де служила Маргарита.

У своєму дописі Франк Вільде додав цитату Маргарити, якою вона описувала власну картину: 

«Я намалювала дівчину, яка, мов ангел, летить над будинками. Дівчина літає над цією гидотою світу. Перше моє сприйняття росіян було таким, що вони  — монстри, які прийшли битися з людьми»

Читайте також: «Символ гордості»: 13-річний каратист відмовився від спільного фото з росіянином на п’єдесталі (ВІДЕО)

Про мисткиню

Маргарита Половінко — українська художниця, фельдшерка і волонтерка. Вона загинула на війні 5 квітня у 31 рік. Маргарита служила у 3-й окремій десантно-штурмовій бригаді Збройних Сил України. У 2024 році Маргарита Половінко зголосилася допомагати в евакуації поранених бійців, керуючи евакуаційним транспортом у першій ланці ланцюга евакуації. Згодом увійшла до 2-го механізованого батальйону 3-ї окремої десантно-штурмової бригади.

У інтерв’ю для «Суспільного» Половінко розповідала, що почала багато малювати на початку повномасштабного вторгнення, коли побачила перші новини про загибель дітей в Ірпені.

11 квітня Маргариту поховають у рідному Кривому Розі на Алеї Слави центрального кладовища.

Нагадуємо, що на Донеччині розробили 3D-модель стели з підписами, які в 2024 зафарбували.

Фото: інстаграм Франка Вільде

Читати далі

Суспільство

Українка поділилася досвідом краудфандингу в Стокгольмі: іноземці хочуть приїхати вчитися до нас

Опубліковано

Керівниця ГО «Моє місто» Вікторія Зацнова представила український досвід краудфандингу на міжнародній програмі Voices United у Стокгольмі. Програму організував Шведський інститут, щоб зібрати українські та шведські організації для обміну досвідом і пошуку спільних рішень.

Про це повідомляють в громадській організації.

Краудфандинг в Україні та за кордоном 

Український досвід краудфандингу викликав у шведських партнерів особливий інтерес, адже в нашій країні спільнокошт став відповіддю на виклики воєнного часу. У Швеції громадське фінансування використовують переважно для підтримки стартапів і творчих ідей.

Під час проєкту Вікторія провела тренінг про те, як українці використовують краудфандинг для вирішення нагальних потреб — від допомоги ВПО до відновлення інфраструктури.

Читайте також: «Тримаюся далі»: як багатодітна мама з Києва передала 240 тонн допомоги за рік

Іноземці приїздитимуть переймати досвід

На зустрічі зі шведськими організаціями українка познайомилася з роботою ForumCiv (розвиток громадянського суспільства у 70 країнах світу), The Independent Living Institute (підтримка людей з інвалідністю) та Reach for Change (підтримка соціальних підприємців).

«Цей нетворкінг показав мені перспективу для українських організацій виходити на міжнародний рівень, організовувати спільні освітні програми для організацій-початківців та розвивати обміни між країнами. Ми вже бачимо можливість створення проєктів, у межах яких українці їздитимуть за кордон вивчати, як там працює громадський сектор, а іноземці приїздитимуть до нас переймати наш досвід та волонтерити», — каже Вікторія Зацнова.

Український громадський сектор вміє діяти швидко: мобілізувати ресурси, адаптуватися до змін і будувати довіру з людьми. Цей досвід може бути цінним для міжнародної спільноти. А от у західних партнерів ми можемо вчитися системності: сталого управління, планування наперед і міжнародних стандартів прозорості.

Про «Моє місто» 

«Моє місто» — це громадська організація, що надає можливості для реалізації суспільно корисних ініціатив через краудфандинг і навчання.

Організація вже понад 10 років розвиває культуру краудфандингу в Україні, допомагаючи соціальним ініціативам збирати кошти на важливі зміни.

Нагадаємо, бойова медикиня Олена Риж розповіла у «Збірному подкасті» про донати і дії, що під силу кожному

Фото: «Моє місто»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Навіть якщо є лише одна рука, другою буде моя»: керамістка з Херсона ліпить разом із пораненими військовими

У Василя з позивним Метелик проблеми з моторикою. В нього не вистачає кількох пальців на...

Економіка і бізнес6 днів тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство1 тиждень тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство1 тиждень тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...