Суспільство
ЄС передасть Україні 45 млн LED-ламп та ще 2400 генераторів
Європейський союз передасть Україні 45 мільйонів LED-ламп та ще 2400 генераторів.
Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
За її словами, з початку повномасштабного вторгнення ЄС передав Україні три тисячі генераторів, а незабаром надішле ще 2400. У такий спосіб Євросоюз підтримує функціонування української електромережі на тлі регулярних ракетних обстрілів.
«Сьогодні я можу оголосити про надання 2400 додаткових генераторів, які будуть надані на додачу до вже 3 тисяч поставлених з початку війни», – зазначила очільниця Єврокомісії.
Також, за словами фон дер Ляєн, члени Енергетичної спільноти зроблять доступними понад 150 млн євро для купівлі критичного енергетичного обладнання для України.
Крім того, ЄС передасть 45 мільйонів LED-ламп замість 30 мільйонів, які анонсували раніше. Енергозберігальні лампочки необхідні для спеціальної програми обміну, яку вже запустили в Україні.
Dear @ZelenskyyUa, while Ukrainians are fighting to defend our common values, we support your economic security.
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) February 2, 2023
To date, our EU support amounts to €50 billion.
We are with you on this for the long haul. https://t.co/tA0cpqjkJG
Як обміняти старі лампи
З 30 січня 2023 року обміняти лампи розжарювання на LED може кожен українець віком від 18 років, що має паспорт та ідентифікаційний код. Для цього необхідно завітати до найближчого відділення «Укрпошти» з документами і старими лампами та здійснити обмін.
Також можна «забронювати» за собою енергоощадні лампи, залишивши напередодні заявку через застосунок «Дія» та дочекавшись повідомлення із запрошенням на обране відділення. Це не є обов’язковою умовою, але гарантуватиме наявність нових ламп, які чекатимуть на вас упродовж 5 днів.
Одна людина може обміняти до 5 старих ламп. Обов’язкова умова – обміняти можна виключно справні лампи розжарювання, адже ідея урядової програми – саме замінити лампи в оселях українців.
Нагадаємо, Україна отримала від Швеції 46 вантажів із обладнанням для відновлення енергетичної інфраструктури.
Фото: pixabay.com.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі