Суспільство
Як майбутні десантники знищують ворожі танки з ПТРК, не виїжджаючи на полігон (ФОТО)
В Одесі курсанти Військової академії факультетів підготовки десантно-штурмових військ, військової розвідки та спеціального призначення, ракетно-артилерійського озброєння навчаються на тренажері протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П».
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства оборони України.
Зазначається, що цей комплекс – ефективний засіб боротьби з танками, броньованою технікою, а також захисними спорудами противника.
Він може знешкодити будь-яку броньовану ціль на відстані понад 2 км. Щоб ефективно застосовувати цю зброю, необхідні добрі практичні навички у стрільбі. З огляду на високу вартість боєприпасів ПТРК «Стугна», підготовка курсантів здебільшого проходить на тренажері, що повністю імітує всі етапи стрільби.
Читайте також: Як в Україні творять громадянське суспільство: позитивні історії від ШоТам
Етапи навчання
Спочатку керівник занять дає розрахункам завдання виявити та визначити ціль. Потім встановити її місцеперебування та координати. Після цього дає команду на знищення цілі.
Черговий розрахунок уважно стежить на моніторі за переміщенням цілі противника. Оператор протитанкового ракетного комплексу коректує траєкторію пострілу, ретельно прицілюється та здійснює пуск. Ціль уражено. Інструктор, що спостерігає за діями розрахунку на моніторах, дає оцінку виконаній вправі.
На сусідньому навчальному місці розташовано пульт керування тренажером протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П». Інструктор створює та моделює різні погодні умови, зокрема з урахуванням пори року, часу доби, швидкості та напрямку руху цілі. Оператор уважно стежить за переміщенням техніки «противника» й, обравши вдалий момент, завдає удару.
Полковник Олег Луполенко розповідає, що використання сучасних комп’ютерних технологій дає курсантам змогу надзвичайно реалістично відчути свою причетність до участі в бойових діях.
За словами безпосереднього керівника занять підполковника Романа Легкохода, постійні тренування дають свої результати. Більшість майбутніх офіцерів виконали нормативи стрільб на «відмінно».
Читайте також: Четвертий рік розміновує Донбас: як працює єдина жінка-сапер у своєму батальйоні (ВІДЕО)
Нагадаємо, Морська піхота навчається вести бій в населеному пункті.
Як ми писали раніш, київська компанія презентувала нову розробку для української артилерії.
Головне фото: mil.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі