Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Яскравий карантин. Шість магазинів, де можна купити захисні маски зі шкіри та блискіток

Опубліковано

Хто б міг подумати ще півроку тому, що в березні все, чого більшість українців буде найбільше прагнути – це купити захисні маски по адекватній ціні. 

Звичайних медичних масок все ще не знайти в українських аптеках – все давно розкупили через пандемію коронавірусу. Але багато ательє та онлайн-магазинів швидко зметикували, що з безпеки можна зробити новий тренд – і шиють багаторазові альтернативи одноразовим маскам. 

Маска з вашим власним принтом, з блискучої тканини, або навіть шкіряна – трохи схожа на ту, яку носив один з найвідоміших злодіїв кінематографу. Все це можна купити в інстаграмі за ціну до 100 гривень. Недешево, але після захисних засобів за космічними цінами в аптеках ми з вами до такого готові. 

Довідка. У МОЗ зазначають, що маски – одноразові чи багаторазові, є ефективним засобом профілактики проти коронавірусу в комплексі з іншими заходами: миттям рук, застосуванням антисептиків для дезінфекції та укріпленням імунної системи.

Носять будь-які маски у випадку епідемій не більше двох годин. Багаторазову маску після використання необхідно випрати і попрасувати, або обробити спиртовим розчином, більше ніж 60 градусів.

Дизайн-агенція “Кольорова”. Змоделюйте свою маску власноруч

В Інстаграм дизайн-агенція з Рівного продає маски двох кольорів: білого та чорного. Вони виготовлені з натуральної бавовни і багаторазові. Такі, пише дизайн-агенція, можна прати і прасувати. Але головна їх особливість: ви самі вирішуєте, яке зображення на них нанести. 

“Чорні маски краще підходять для однотонних зображень, написів і логотипів. Можна вибрати будь-який колір, нанести об’єкт сріблом чи золотом. На білі можна наносити навіть фото. Кольори на них яскраві і насичені”, – радять в дизайн-агенції.

Ціна варіюватиметься в залежності від зображення. Коштуватиме така до 100 гривень. 

У криворізькому магазині можна купити маску майже як у Ганнібала Лектера

Раніше – до пандемії коронавірусу – одягаючи захисну маску, кожен вкладав у це особливий сенс, кажуть у магазині Сherryladiesshop. Хтось прагнув зробити образ більш брутальним, хтось такими чином звертав увагу на проблеми екології. 

Чому ви зацікавлено придивляєтесь саме до цієї шкіряної маски з усієї нашої підбірки? Може, збираєтесь жартувати над рідними, промовляючи вже заїжджену цитату з “Мовчання ягнят”: “Я з’їв його печінку з бобами і келихом відмінного к’янті”? 

Ця маска коштуватиме вам найдорожче з усієї підбірки: за шкіряний каркас і 10 одноразових захисних масок доведеться заплатити 650 гривень. 

“Навіщо брати маску-каркас для захисної маски?” – спитаєте ви. “Маска щільно тримається на обличчі; це подвійний бар’єр від вірусів; і, звісно, це можливість підкреслити ваш унікальний образ” – відповідають вам в Сherryladiesshop.

Гламурні маски з натурального хлопку

Здається, сторінка в Інстаграмі mask_for.me робилась спеціально під дефіцит медичних масок у країні та шалений попит українців на них. Перша публікація була зроблена два дні тому, але у сторінці вже 48 підписників і багато реакції на фотою 

Тут в продажу знайдете чоловічі, жіночі та дитячі маски. 

Багаторазові і виготовлені з двох шарів 100% бавовни, маски, як пишуть в  mask_for.me, мають щільність в сумі 240 г/м2. Тоді як стандартна марлева маска з чотирьох шарів – 120 г/м2. 

Саме тут ви можете купити маски з блискучої тканини чорного та золотого кольорів. Вартість однієї такої – 75 гривень. А доставити обіцяють Новою поштою за 1-2 дні.

Маски ручної роботи now.ind. Поки за передзамовленням.

На сторінці now.ind зазвичай продаються баффи (їх ще називають балаклавами), горловики та теплі снуди (хомути). 

Тепер handmade-майстриня Олександра, пошивши за трьома різними викрійками захисні маски, обрала найзручнішу модель з них усіх. Збирається продавати захисні маски ручної роботи по 99 гривень. А робитиме їх з 3-х шарів стовідсоткової бавовни. 

Поки що маски доступні за передзамовленням, але перший екземпляр вже можна подивитись на фото – це особиста маска майстрині. ⠀

Дизайнерські і з квіточками. Маски від бренду дитячого одягу Maya-MI 

Maya-MI – український бренд святкового одягу для дівчаток. З 17 березня вся мережа магазинів пішла на карантин,  і сконцентрувалась на online-замовленнях.

На карантині у Maya-MI почали шити два види бавовняних масок для обличчя:

  • Зі складками, 3 шари щільної тканини.
  • З кишенькою, куди можливо вкласти додатковий шар з марлі чи бинту.

“Є з чого шити і на чому. Головне, аби всі були здорові”, – пояснюють Maya-MI своє рішення змінити кваліфікацію на період карантину .

Є аж вісім кольорів масок на вибір. Маска без декору коштує  99 грн, з декором ручної роботи – 149 грн.

Останній варіант у нашій підбірці – для панікерів

Якщо вас дістало сидіння вдома на карантині, лякають вигуки в гучномовець “Дотримуйтеся безпеки, використовуйте засоби захисту” за вікном, ми маємо для вас варіант хардкор. Принаймні, за своїм зовнішнім виглядом. Тільки-но подивіться на цей респіратор, ви ж виглядатимете справжнім сталкером в цьому буремному світі інфекцій та економічних криз!

Респіратор класу фільтрації FFP3 теоретично очищає до 99% домішок в повітрі, а ще захищає органи дихання від дрібнодисперсних твердих і рідких аерозолів – неочікуваного чиху сусіда, іншими словами. 

Їх зазвичай застосовуються при роботі з токсичним та радіоактивним пилом, азбестом, також для захисту від бактерій і вірусів.

Коштує такий 220 гривень, у комплекті до нього отримаєте змінний вугільний фільтр. 

Коментарі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі, створеній Віктором та Оленою Пінчуками для допомоги Силам безпеки та оборони.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися до депутатки по допомогу. Антонюк розповіла, що спочатку сумнівалася в можливості порятунку, але командна робота принесла успіх.

На місце оперативно прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці підрядної організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і безпечно вилучити 44 кажанів. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Євгенія Антонюк нагадала, що всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі