

Суспільство
Яскравий карантин. Шість магазинів, де можна купити захисні маски зі шкіри та блискіток
Хто б міг подумати ще півроку тому, що в березні все, чого більшість українців буде найбільше прагнути – це купити захисні маски по адекватній ціні.
Звичайних медичних масок все ще не знайти в українських аптеках – все давно розкупили через пандемію коронавірусу. Але багато ательє та онлайн-магазинів швидко зметикували, що з безпеки можна зробити новий тренд – і шиють багаторазові альтернативи одноразовим маскам.
Маска з вашим власним принтом, з блискучої тканини, або навіть шкіряна – трохи схожа на ту, яку носив один з найвідоміших злодіїв кінематографу. Все це можна купити в інстаграмі за ціну до 100 гривень. Недешево, але після захисних засобів за космічними цінами в аптеках ми з вами до такого готові.
Довідка. У МОЗ зазначають, що маски – одноразові чи багаторазові, є ефективним засобом профілактики проти коронавірусу в комплексі з іншими заходами: миттям рук, застосуванням антисептиків для дезінфекції та укріпленням імунної системи.
Носять будь-які маски у випадку епідемій не більше двох годин. Багаторазову маску після використання необхідно випрати і попрасувати, або обробити спиртовим розчином, більше ніж 60 градусів.
Дизайн-агенція “Кольорова”. Змоделюйте свою маску власноруч

В Інстаграм дизайн-агенція з Рівного продає маски двох кольорів: білого та чорного. Вони виготовлені з натуральної бавовни і багаторазові. Такі, пише дизайн-агенція, можна прати і прасувати. Але головна їх особливість: ви самі вирішуєте, яке зображення на них нанести.
“Чорні маски краще підходять для однотонних зображень, написів і логотипів. Можна вибрати будь-який колір, нанести об’єкт сріблом чи золотом. На білі можна наносити навіть фото. Кольори на них яскраві і насичені”, – радять в дизайн-агенції.
Ціна варіюватиметься в залежності від зображення. Коштуватиме така до 100 гривень.
У криворізькому магазині можна купити маску майже як у Ганнібала Лектера

Раніше – до пандемії коронавірусу – одягаючи захисну маску, кожен вкладав у це особливий сенс, кажуть у магазині Сherryladiesshop. Хтось прагнув зробити образ більш брутальним, хтось такими чином звертав увагу на проблеми екології.
Чому ви зацікавлено придивляєтесь саме до цієї шкіряної маски з усієї нашої підбірки? Може, збираєтесь жартувати над рідними, промовляючи вже заїжджену цитату з “Мовчання ягнят”: “Я з’їв його печінку з бобами і келихом відмінного к’янті”?
Ця маска коштуватиме вам найдорожче з усієї підбірки: за шкіряний каркас і 10 одноразових захисних масок доведеться заплатити 650 гривень.
“Навіщо брати маску-каркас для захисної маски?” – спитаєте ви. “Маска щільно тримається на обличчі; це подвійний бар’єр від вірусів; і, звісно, це можливість підкреслити ваш унікальний образ” – відповідають вам в Сherryladiesshop.
Гламурні маски з натурального хлопку

Здається, сторінка в Інстаграмі mask_for.me робилась спеціально під дефіцит медичних масок у країні та шалений попит українців на них. Перша публікація була зроблена два дні тому, але у сторінці вже 48 підписників і багато реакції на фотою
Тут в продажу знайдете чоловічі, жіночі та дитячі маски.
Багаторазові і виготовлені з двох шарів 100% бавовни, маски, як пишуть в mask_for.me, мають щільність в сумі 240 г/м2. Тоді як стандартна марлева маска з чотирьох шарів – 120 г/м2.
Саме тут ви можете купити маски з блискучої тканини чорного та золотого кольорів. Вартість однієї такої – 75 гривень. А доставити обіцяють Новою поштою за 1-2 дні.
Маски ручної роботи now.ind. Поки за передзамовленням.

На сторінці now.ind зазвичай продаються баффи (їх ще називають балаклавами), горловики та теплі снуди (хомути).
Тепер handmade-майстриня Олександра, пошивши за трьома різними викрійками захисні маски, обрала найзручнішу модель з них усіх. Збирається продавати захисні маски ручної роботи по 99 гривень. А робитиме їх з 3-х шарів стовідсоткової бавовни.
Поки що маски доступні за передзамовленням, але перший екземпляр вже можна подивитись на фото – це особиста маска майстрині. ⠀
Дизайнерські і з квіточками. Маски від бренду дитячого одягу Maya-MI

Maya-MI – український бренд святкового одягу для дівчаток. З 17 березня вся мережа магазинів пішла на карантин, і сконцентрувалась на online-замовленнях.
На карантині у Maya-MI почали шити два види бавовняних масок для обличчя:
- Зі складками, 3 шари щільної тканини.
- З кишенькою, куди можливо вкласти додатковий шар з марлі чи бинту.
“Є з чого шити і на чому. Головне, аби всі були здорові”, – пояснюють Maya-MI своє рішення змінити кваліфікацію на період карантину .
Є аж вісім кольорів масок на вибір. Маска без декору коштує 99 грн, з декором ручної роботи – 149 грн.
Останній варіант у нашій підбірці – для панікерів

Якщо вас дістало сидіння вдома на карантині, лякають вигуки в гучномовець “Дотримуйтеся безпеки, використовуйте засоби захисту” за вікном, ми маємо для вас варіант хардкор. Принаймні, за своїм зовнішнім виглядом. Тільки-но подивіться на цей респіратор, ви ж виглядатимете справжнім сталкером в цьому буремному світі інфекцій та економічних криз!
Респіратор класу фільтрації FFP3 теоретично очищає до 99% домішок в повітрі, а ще захищає органи дихання від дрібнодисперсних твердих і рідких аерозолів – неочікуваного чиху сусіда, іншими словами.
Їх зазвичай застосовуються при роботі з токсичним та радіоактивним пилом, азбестом, також для захисту від бактерій і вірусів.
Коштує такий 220 гривень, у комплекті до нього отримаєте змінний вугільний фільтр.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ