

Економіка
Яким буде технопарк “Кристал” у Вінниці
Концепцію майбутнього інноваційно-технологічного парку “Кристал” розробили у Вінниці. Її мають затвердити на сесії міської ради вже 4 жовтня. Про це повідомляє vezha.vn.ua.
Як повідомляється, для розробки цієї концепції у місті провели 10 фокус-групових дискусій із місцевими підприємцями, представниками ІТ-галузі, креативної економіки, студентами, представниками університетів, місцевих органів влади і не лише. Все для того, щоб вивчити потенціал міста і потреби вінничан, які міг би задовольнити цей технопарк.
Понад 100 офісів
Проєкт планують запустити після 2020 року і на територіях, де колись розташувався “Кристал” вже почали підготовку до його будівництва. Технопарк матиме 8530 м2 приміщень, 1000 м2 івент-площ і понад 100 офісів, а також коворкінг, обладнаний Fab Lab та інше.
Віталій Погосян, директор Департаменту економіки та інвестицій, розповів, що наприклад до Центру розвитку підприємництва, який діятиме у технопарку, всі охочі зможуть звернутися за інформаційними та консультаційними послугами щодо започаткування і розвитку бізнесу. А програма Освітнього центру буде спрямована на розвиток ділових навичок та розвитку знань у сфері ІТ технологій.

Також, з його слів, у Дитячому техноцентрі будуть проводитися сучасні технологічні заняття для дітей. А на відкритому просторі біля будівлі інноваційного парку будуть створені умови для якісного відпочинку, проведення культурних заходів, фестивалів і міських свят.
Навколо інноваційно-технологічного парку “Кристал” буде сконцентровано креативний клас містян, що дотримуються високих стандартів ведення бізнесу, мають активну життєву позицію, і формують нові можливості для економічного розвитку міста. Крім того Вінницька міська ОТГ отримає прямі і непрямі економічні вигоди, – зазначив Віталій Валерійович.
Мільйонні прибутки
Віталій Погосян зазначив, що інноваційно-технологічний парк створить додаткові джерела доходів до бюджету Вінницької міської ОТГ і Подільського регіону, зокрема й податкових, оскільки будуть створені нові робочі місця і нові підприємства.

Так, наприклад, очікується, що навчальні програми та ІТ-курси, що пропонуватиме ІТП “Кристал” дозволить навчати 600-800 осіб щорічно. А сума доходів ІТ спеціалістів-випускників навчальних програм становитиме більше 100 мільйонів гривень вже у 2026 році.
Крім того від резидентів за 49 років очікується отримання 526 мільйонів гривень податкових надходжень в бюджет Вінницької міської ОТГ. А кумулятивний дохід за 7 років, за підрахунками спеціалістів, становитиме більше 375 мільйонів гривень.
За думку Віталія Погосяна, “діяльність інноваційно-технологічного парку може мати тривалий позитивний вплив на розвиток креативних галузей економіки міста та сприятиме тому, щоб молодь сприймала свою громаду як місце можливостей і не виїжджала з міста, а молоді люди з інших регіонів, навпаки, переїжджали у Вінницю“.
Читайте також: У Вінниці зведуть двоповерховий паркінг
Усі ці напрацювання і результати експерти представлять на підсумковій конференції, яка відбудеться у Вінниці в грудні 2019 року.
Наступними кроками у реалізації проекту ІТГ “Кристал” є початок реконструкції будівель. Після підписання акту про здачу будівель в експлуатацію оголошення конкурсу з відбору управляючого партнера.
Нагадаємо, що Вінницький муніципальний інноваційно-технологічний парк створять на території заводу “Кристал” (вулиця 600-річчя, 21). Він буде першим в Україні та стане головним міським осередком, який буде виконувати функції “інкубатору стартапів”, а також допоможе інтеграції наукових, бізнесових та студентських середовищ Вінниці.

Економіка

Компанія з Дніпра Cryovit першою в Україні створила високотехнологічне обладнання для сублімації овочів, фруктів і ягід, яке можна використовувати як у домашніх умовах, так і для промислових виробництв.
Про це пише newfood.media.
Космічні банани, космічний борщ та навіть омлет. І космос – це не тільки про смак, але й унікальну технологію виробництва.

Нещодавно Cryovit запустила виробництво космічного морозива. Також у асортименті – сублімовані овочі, фрукти, ягоди, кисломолочні продукти.

Також технологія сублімації дозволяє виготовляти порошки, які можна використовувати в кондитерських та інших харчових цілей.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Приміром, Cryovit сушить та подрібнює в порошок фіотетовий батат, отримуючи натуральний барвник.

«Використання порошку солодкого батату дає можливість пограти з кольором страв – від ніжно-рожевого до насиченого фіолетового. Порошок дрібного помелу підійде для мусів, зефіру, желе, шоколаду та кремів», – розповідають у компанії.
Компанія отримує унікальні продукти, в яких залишається смак, колір, аромат початкової сировини. Їхній термін зберігання збільшується в рази, це можливо без додавання консервантів, хімічних стабілізаторів або інших поширених технологій консервації.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Так, суміш із пакету за 7 хвилин можна перетворити у наваристий борщ з м’ясом та капустою. А на десерт – фруктово-йогуртовий дропс, йогурт із фруктами, який має весь бактеріальний профіль кисломолочного продукту.
Нагадаємо, подружжя фермерів під Києвом вирощує їстівні квіти.
Усі фото: facebook.com/iberries.ua.
Економіка

Україна та Ефіопія погодили форму сертифіката здоров’я на експорт з столових яєць, призначених для споживання людиною.
Про це пише Аgravery.
Зазначається, що компетентні органи обох країн узгодили відповідний документ 22 лютого. Це означає, що українські виробники столових яєць отримали можливість експортувати свою продукцію до Ефіопії.
«Завдяки спільним зусиллям держави та бізнесу ми розширюємо географію експорту продукції нашої держави, і зі свого боку робимо все можливе для підтримки іміджу нашої країни як надійного торговельного партнера», – йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Відомо, що Держпродспоживслужба працює над відкриттям ринків інших африканських країн для експорту столових яєць та яєчної продукції.
У цьому списку: Гана, Марокко, Алжир, Ангола та Південно-Африканська республіка.
Нагадаємо, Україна експортуватиме живу рибу до Молдови.
Як ми повідомляли раніше, українська компанія запустила випуск органічних соусів з екзотичних овочів.
Головне фото: avangardco.ua.
Економіка

Сумська приватна ферма «Світанок» підвищило якість молока до екстраґатунку і реалізує продукцію заводу компанії Danone.
Про це пише Аgrotimes.
За інформацією, ефективність роботи підприємства зросла завдяки встановленню обладнання світового лідера для молочних ферм «ДеЛаваль».
Читайте також: З кавою, лавандою та вином. Вісім крутих українських виробників крафтового сиру
Підприємство придбало практично повний комплекс обладнання:
- доїльні апарати Duovac,
- молокопровід,
- танк-охолоджувач,
- лічильник молока,
- міксер,
- напувалки,
- мати для комфорту в стійлах.

«За якісними показниками підприємство ввійшло до трійки найкращих постачальників молока в регіоні. Досягти таких результатів без переоснащення було нереально, ми навіть не мріяли», – розповів керівник підприємства.
Зазначається, щомісяця інспектор молокозаводу здійснює контроль умов виробництва молока.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Нагадаємо, двоє хлопців-атовців створили молочну ферму.
Як ми повідомляли раніше, Ліван відкрив ринок для українських молочних продуктів.
Головне фото: infagro.com.ua.