Економіка і бізнес
Яким буде технопарк “Кристал” у Вінниці
Концепцію майбутнього інноваційно-технологічного парку “Кристал” розробили у Вінниці. Її мають затвердити на сесії міської ради вже 4 жовтня. Про це повідомляє vezha.vn.ua.
Як повідомляється, для розробки цієї концепції у місті провели 10 фокус-групових дискусій із місцевими підприємцями, представниками ІТ-галузі, креативної економіки, студентами, представниками університетів, місцевих органів влади і не лише. Все для того, щоб вивчити потенціал міста і потреби вінничан, які міг би задовольнити цей технопарк.
Понад 100 офісів
Проєкт планують запустити після 2020 року і на територіях, де колись розташувався “Кристал” вже почали підготовку до його будівництва. Технопарк матиме 8530 м2 приміщень, 1000 м2 івент-площ і понад 100 офісів, а також коворкінг, обладнаний Fab Lab та інше.
Віталій Погосян, директор Департаменту економіки та інвестицій, розповів, що наприклад до Центру розвитку підприємництва, який діятиме у технопарку, всі охочі зможуть звернутися за інформаційними та консультаційними послугами щодо започаткування і розвитку бізнесу. А програма Освітнього центру буде спрямована на розвиток ділових навичок та розвитку знань у сфері ІТ технологій.
Також, з його слів, у Дитячому техноцентрі будуть проводитися сучасні технологічні заняття для дітей. А на відкритому просторі біля будівлі інноваційного парку будуть створені умови для якісного відпочинку, проведення культурних заходів, фестивалів і міських свят.
Навколо інноваційно-технологічного парку “Кристал” буде сконцентровано креативний клас містян, що дотримуються високих стандартів ведення бізнесу, мають активну життєву позицію, і формують нові можливості для економічного розвитку міста. Крім того Вінницька міська ОТГ отримає прямі і непрямі економічні вигоди, – зазначив Віталій Валерійович.
Мільйонні прибутки
Віталій Погосян зазначив, що інноваційно-технологічний парк створить додаткові джерела доходів до бюджету Вінницької міської ОТГ і Подільського регіону, зокрема й податкових, оскільки будуть створені нові робочі місця і нові підприємства.
Так, наприклад, очікується, що навчальні програми та ІТ-курси, що пропонуватиме ІТП “Кристал” дозволить навчати 600-800 осіб щорічно. А сума доходів ІТ спеціалістів-випускників навчальних програм становитиме більше 100 мільйонів гривень вже у 2026 році.
Крім того від резидентів за 49 років очікується отримання 526 мільйонів гривень податкових надходжень в бюджет Вінницької міської ОТГ. А кумулятивний дохід за 7 років, за підрахунками спеціалістів, становитиме більше 375 мільйонів гривень.
За думку Віталія Погосяна, “діяльність інноваційно-технологічного парку може мати тривалий позитивний вплив на розвиток креативних галузей економіки міста та сприятиме тому, щоб молодь сприймала свою громаду як місце можливостей і не виїжджала з міста, а молоді люди з інших регіонів, навпаки, переїжджали у Вінницю“.
Читайте також: У Вінниці зведуть двоповерховий паркінг
Усі ці напрацювання і результати експерти представлять на підсумковій конференції, яка відбудеться у Вінниці в грудні 2019 року.
Наступними кроками у реалізації проекту ІТГ “Кристал” є початок реконструкції будівель. Після підписання акту про здачу будівель в експлуатацію оголошення конкурсу з відбору управляючого партнера.
Нагадаємо, що Вінницький муніципальний інноваційно-технологічний парк створять на території заводу “Кристал” (вулиця 600-річчя, 21). Він буде першим в Україні та стане головним міським осередком, який буде виконувати функції “інкубатору стартапів”, а також допоможе інтеграції наукових, бізнесових та студентських середовищ Вінниці.
Економіка і бізнес
Графік руху поїзда
- Відправлення з Дарниці о 05:50, з Центрального вокзалу Києва о 06:19;
- прибуття до Львова о 12:09, до Славська — о 14:03.
- відправлення зі Славська о 14:26, зі Львова о 16:30;
- прибуття до Києва о 22:28, на станцію Дарниця — о 23:00.
Коментарі
Економіка і бізнес
Коментарі
Економіка і бізнес
Отримання нового статусу
Проєкт RIVCircular
- перероблювання відходів будівництва та знесення;
- перероблювання акумуляторів електромобілів;
- використання відходів як ресурсу відновлення та енергії;
- цифровізація малих і середніх підприємств тощо.
Коментарі