Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Які ТРЦ планують відкрити в Україні в 2020 році

Опубліковано

У 2020 році в Україні планують відкрити нові торгово-розважальні центри Retroville, Ocean Mall, Нікольський та інші. Підбірку закладів оприлюднила Асоціація Рітейлерів України.

Якщо девелопери таки дотримаються заявлених термінів, то у 2020-21 роках на ринок торговельної нерухомості України може вийти рекордний обсяг нової пропозиції. За підрахунками консалтингової компанії Cushman & Wakefield, девелопери заявили до відкриття більше дюжини великих торговельних об’єктів сумарною орендною площею понад 700 000 кв. м.

Retroville

Місцезнаходження: Київ, пр. Правди, 47

 

Орендопридатна площа: 80 718 кв. м

Девелопер: Мартін/Stolitsa Group

Заявлений термін введення в експлуатацію: квітень 2020 року

Поруч з ТРЦ буде облаштована парковка на 3245 машиномісць, а також івент-зона під відкритим небом на 4000 кв. м, де планують проводити активності різного формату – від ярмарків і фестивалів до льодової арени в зимовий час.

Читайте також: Стало відомо, коли IKEA відкриє магазин в Україні

Станом на грудень минулого року девелопер проекту оцінював його будівельну готовність більш ніж у 90% і мав намір запустити в роботу вже навесні 2020-го. Серед заявлених якірних орендарів – гіпермаркет Novus (10 640 кв. м), будівельний гіпермаркет Leroy Merlin (4805 кв. м), перший в Києві кінотеатр Multiplex з новою технологією ScreenX, дитячий розважальний центр Fly Kids (4640 кв. м) і фітнес- клуб Sport Life (4436 кв. м) з басейнами і джакузі.

Respublika

Місцезнаходження: Київ, вул. Кільцева дорога, 1А

Орендопридатна площа: 135 000 кв. м

Девелопер: Солтекс Капітал

Заявлений термін введення в експлуатацію: IV квартал 2020 року

ТРЦ Respublika – один з найбільш скандальних об’єктів торговельної нерухомості в Україні. Проєкт загальною площею близько 300 000 кв. м повинен був відкритися ще в 2014 році, проте терміни його реалізації постійно переносилися, а в 2015-му, коли його готовність становила понад 80%, будівництво і зовсім було зупинено.

Як повідомляв портал НВ Бізнес, нову команду очолила Анна Закомірна. Джерела видання розповіли, що на добудову ТРЦ буде направлено близько $100 млн, а всі роботи планується завершити вже до кінця 2020 року. Втім, існує висока ймовірність, що відкриття об’єкту все ж буде перенесено на більш пізній термін.

Ocean Mall

Місцезнаходження: Київ, вул. Антоновича

Орендопридатна площа: 84 000 кв. м

Девелопер: Mandarin Plaza

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

Столичний Ocean Mall повинен стати третім торговельним об’єктом в мережі мегамолів українського девелопера Вагіфа Алієва. Спочатку введення ТРЦ в експлуатацію планувалося в кінці 2018-го, потім було перенесено на літо 2019 року, а тепер на 2020-й. Через постійне перенесення термінів відкриття шведський меблевий гігант IKEA був змушений коригувати плани виходу в Україну. Якщо спочатку рітейлер мав намір відкрити перший магазин в країні саме в Ocean Mall, то пізніше повідомив про плани спочатку запустити e-commerce, а вже потім – фізичний роздріб.

Але де б не відкрився перший в країні магазин IKEA, і коли б не розпочав роботу сам ТРЦ Ocean Mall, слід визнати, що проєкт вважається одним з найбільш перспективних в сфері торговельної нерухомості в Україні. Передбачається, що в ньому розміститься 500 магазинів, кінотеатр із залом IMAX і 4DX та великий розважальний digital-парк площею до 30 000 кв. м. Також повідомлялося, що поруч з Оcean Mall буде побудована парковка на 2000 машиномісць, а також нова транспортна розв’язка.

ТРЦ Rive Gauche (II черга)  

Місцезнаходження: Київ, вул. Здолбунівська, 17

Орендопридатна площа: 77 300 кв. м.

Девелопер: Ceetrus Ukraine

Заявлений термін введення в експлуатацію: III квартал 2020 року

Rive Gauche – один з небагатьох торгових центрів в Україні, будівництвом якого займається компанія з іноземним капіталом. Компанія Ceetrus Ukraine (до 2018-го Immochan) – підрозділ однойменного французького девелопера, присутнього в 10 країнах світу. Один з її проектів – столичний ТРЦ Rive Gauche в Києві. Перша фаза об’єкту загальною площею близько 30 000 кв. м була запущена навесні 2018-го, а головним якорем ТРЦ (15 000 кв. м) виступив гіпермаркет Ашан.

Як уточнювали в прес-службі компанії, будівництво другої черги Rive Gauche передбачає спорудження двоповерхового торгово-розважального центру загальною площею 185 000 кв. м, орендною – 77 300 кв. м. При цьому 55% торгової площі буде відведено під якірних орендарів. У їх числі: 8-зальний кінотеатр Multiplex, сімейний розважальний центр, супермаркет спортивних товарів Decathlon, будівельний гіпермаркет Leroy Merlin. Також передбачена торгова галерея, де зможуть розміститися 200 магазинів, фуд-корт, соціальні простори та інше.

ТРЦ Нікольський

Місцезнаходження: Харків, вул. Пушкінська, 1

Орендопридатна площа: 52 000

Девелопер: Budhouse Group

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

Найбільшим регіональним об’єктом, заявленим до введення в експлуатацію в 2020 році, є харківський ТРЦ Нікольський, що будується девелоперською компанією Budhouse Group. Активна фаза будівництва ТРЦ загальною площею 104 000 кв. м повинна відновитися в поточному році. Раніше операційний директор Budhouse Group Максим Гаврюшин заявляв, що компанія знаходиться на завершальному етапі переговорів з інвестором, готовим профінансувати добудову об’єкта.

Уже відомо, що якірними операторами стануть супермаркет Сільпо, магазин з продажу побутової техніки Comfy, мережа кінотеатрів Multiplex і ресторан McDonald’s.

ТРЦ Апрель (II черга)            

Місцезнаходження: Київ, пр-т Л. Курбаса, 20

Орендопридатна площа: 53 420 кв. м

Девелопер: Kyivproekt Development

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

Ще один український ТРЦ, відкриття якого переноситься з року в рік – це друга черга ТРЦ Апрель. Перша фаза проєкту орендною площею майже 6000 кв. м була введена в експлуатацію в 2014 році, а її якірними операторами виступили ресторан МсDonald’s, супермаркет Billa і магазин товарів для дому JYSK. Друга черга повинна стати набагато більш масштабною. Згідно з інформацією на сайті девелопера, загальна площа другої черги перевищить 105 000 кв. м, а торгова – 53 400 кв. м.

Якорями об’єкта стануть продуктовий супермаркет (4000 кв. м), дитячий розважальний центр (2500 кв. м) і 6-зальний кінотеатр. Ще 33 000 кв. м торговельних площ буде виділено під магазини сегментів fashion, електроніки, спортивних і дитячих товарів. В цілому в ТРЦ Апрель буде близько 300 магазинів. Крім того, в структурі проекту передбачено офісний простір April City Office Space на 4000 кв. м. У процесі зведення ТРЦ також буде обладнана парковка на 1400 паркомісць.

ТРЦ New Ray                    

Місцезнаходження: Київ, вул. Драйзера, 21

Орендопридатна площа: 34 500

Девелопер: Build Commerce Group

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

Торгово-розважальний центр New Ray, який будується в столичному житловому масиві Троєщина, реалізується компанією Build Commerce Group. Як повідомляла інформагенція Інтерфакс-Україна, її власником виступає Олег Кирилов – один з інвесторів іншого столичного ТРЦ – New Way. Спочатку відкриття об’єкта було заплановано на третій квартал 2019 року, а пізніше перенесено на 2020-й.

Згідно з проєктом ТРЦ, його загальна площа складе 41 500 кв. м, а торгова – 34 500 кв. м. У п’ятирівневому ТРЦ New Ray розміститься кінотеатр на 6 залів (2000 кв. м), розважальна зона (2500 кв. м), а також супермаркет (3500 кв. м) на цокольному поверсі. Проєктом також передбачено паркінг на 500 машин.

ТРЦ White Lines (Smart Plaza Holoseevo)

Місцезнаходження: Київ, вул. Васильківська\просп. Голосіївський

Орендопридатна площа: 27 000 кв. м

Девелопер: A-Development

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

ТРЦ White Lines зводиться девелоперською компанією A-Development в одному з найбільш густонаселених районів Києва – Голосіївському. Проєкт стане частиною однойменного багатофункціонального комплексу, в який крім ТРЦ увійдуть три 24-поверхових будинки на 566 квартир загальною площею 36 900 кв. м.

Загальна площа самого ТРЦ складе 40 000 кв. м, орендна – 27 000 кв. м. Уже відомо, що якірними орендарями об’єкта стануть супермаркет Сільпо, кінотеатр Multiplex і фітнес-клуб Energym. В рамках проєкту також буде зведено двоповерховий підземний паркінг на 685 машиномісць.

ТЦ Острів (II черга)

Місцезнаходження: Одеса, Новощепний ряд, 2

Орендопридатна площа: 18 000 кв. м

Девелопер: OTD

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

В Одесі на 2020 рік заплановано введення в експлуатацію другої черги торгового центру Острів. Цей торговий об’єкт, розташований між центральним залізничним вокзалом і ринком Привоз – один з найстаріших ТЦ міста. Він був відкритий ще в 1998 році, а зараз співпрацює більш ніж з 300 орендарями. Якорями проєкту загальною площею понад 37 000 кв. м виступають магазини побутової техніки Eldorado і Фокстрот, а також супермаркет меблів АТМО.

Подробиці будівництва і tenant-mix другої черги об’єкта не розкриваються. Однак за даними консалтингової компанії Cushman & Wakefield, її орендна площа складе близько 18 000 кв. м.

ТРЦ Apollo (II черга)  

Місцезнаходження: Дніпро, вул. Тітова, 36

Орендопридатна площа: 10 000 кв. м

Девелопер: Континент

Заявлений термін введення в експлуатацію: I квартал 2020 року

Дніпровський ТРЦ Apollo був відкритий в 2009 році. Загальна площа першої черги склала 35 000 кв. м, орендна – 20 000 кв. м. Серед якірних орендарів проєкту найбільший в Дніпрі супермаркет Varus, спортклуб Regym, drogerie-магазин Prostor, а також Colins, Gloria Jeans, Megasport та інші. Тепер же девелопер готується ввести в експлуатацію другу чергу об’єкта, яка буде складатися з трьох рівнів і приєднуватися до основної частини ТРЦ на рівні другого і третього поверхів. Після її відкриття орендна площа Apollo зросте на 50% і складе 30 000 кв. м.

Серед уже заявлених «якорів» другої черги – семизальний кінотеатр Планета Кіно площею 3000 кв. м, McDonald’s в форматі «Досвід майбутнього» і цілий пул міжнародних операторів одягу і взуття. Всього для гостей оновленого ТРЦ буде працювати більше 170 магазинів. Серед них буде і новий техно-хаб, в якому заявлені відкриття провідних українських мереж техніки, електроніки та гаджетів Comfy і Фокстрот.

ТРЦ Мегамолл (II черга)

Місцезнаходження: Вінниця, вул. 600-річчя, 17 Е

Орендопридатна площа: 10 000 кв. м

Девелопер: Трейдленд

Заявлений термін введення в експлуатацію: ІІ квартал 2020 року

Розширюється і вінницький торгово-розважальний центр Мегамолл загальною площею 55 000 кв. м і торговою 31 500 кв. м. Девелопер проекту планує запустити в роботу другу чергу проекту вже в другому кварталі поточного року. Як уточнювали в компанії, вона буде складатися з трьох рівнів загальною орендною площею 10 000 кв. м.

Зокрема, верхній поверх буде відведено під розважальну частину. Тут розміститься найбільший в регіоні 7-зальний кінотеатр Сінема Сіті (2600 кв. м), дитячий розважальний центр і зона громадського харчування. На другому поверсі розташуються магазини одягу та взуття середнього цінового сегменту, а на першому – великий фасадний ресторан і декілька універмагів. В рамках реконцепції в ТРЦ також передбачено створення ювелірного кварталу.

ТРЦ Atrium

Місцезнаходження: Ужгород, вул. Довженко/Поштова площа

Орендопридатна площа: 5000 кв. м

Девелопер: УК Інвестмент

Заявлений термін введення в експлуатацію: II квартал 2020 року

Невеликий торговельний центр, загальною площею 7000 кв. м і торговою в 5000 кв. м повинен розпочати роботу в другому кварталі поточного року в центральній частині Ужгорода. Як повідомляла компанія UTG, яка розробила концепцію ТРЦ, на п’яти рівнях об’єкта розмістяться продуктовий супермаркет, кінотеатр, магазини одягу та взуття, а також ресторани.

Згідно з паспортом об’єкта, замовником будівництва проекту є ТОВ «УК Інвестмент», що належить Сергію Ковачу і Дмитру Пеца. Останній також пов’язаний з будівельною компанією ТОВ «БІ енд Ю груп», що отримала в 2012 році права на будівництво торгово-офісного будинку на земельній ділянці.

ТЦ в Житомирі

Місцезнаходження: Житомир, вул. Грушевського, 7

Орендопридатна площа: 17 200 кв. м

Девелопер: невідомо

Заявлений термін введення в експлуатацію: березень 2020 року

Ще один регіональний проєкт, заявлений до відкриття в 2020 році – житомирський торговий центр на вулиці Грушевського. Як розповідали RAU в консалтинговій компанії Retail & Development Advisor – ексклюзивному брокері торговельного центру – його загальна площа складе 21 000 кв. м, а якірними орендарями стануть будівельний гіпермаркет OLDI, який займе 9000 кв. м, і флагманський магазин однієї з провідних вітчизняних продуктових мереж Сільпо, який відкриється в новій для компанії концепції. FMCG-рітейлер підписав договір оренди 3000 кв. м.

Решта площі – понад 7000 кв. м – буде відведена під торгову галерею, що дозволить розмістити магазини відомих українських і міжнародних мереж різних сегментів, в тому числі ще не представлених в місті. В рамках будівництва ТЦ також передбачено зведення парковки на 230 машиномісць.

Економіка

«Херсонський кавун» і «Мед Закарпаття»: Україна готує нові географічні зазначення для ЄС

Опубліковано

Міністерство економіки готується погодити низку українських продуктів з історичним географічним походженням, що допоможе отримати їм визнання в ЄС.

Про це «Європейській правді» повідомили у прес-службі відомства.

«Україна має багато унікальних продуктів, які складають окремий нішевий сегмент на ринку і мають додаткову ринкову вартість — це продукти з чітким географічним походженням. Ми вже направили для включення до європейського реєстру географічних зазначень документи про такі автентичні українські товари, як «Гуцульська коров’яча бриндза», «Гуцульська овеча бриндзя» та «Мелітопольська черешня». Наразі ми розглядаємо ще низку таких товарів, які потребують правової охорони», — сказала заступник міністра економіки України Ірина Новікова.

 

Підкреслюється, що продукти з підтвердженим географічним походженням вважаються національним надбанням в країнах ЄС. І Україна здійснює всіх заходів, щоб місцеві продукти з географічним зазначенням отримали визнання ЄС, а українські виробники розвивали крафтове виробництво, отримали доступ до нових ринків збуту та збільшували прибутки.

Читайте також«Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників

Наразі у відомстві розглянуто та погоджено специфікації товарів, які надійшли до Мінекономіки з різних куточків України, та претендують бути захищеними як географічні зазначення, зокрема:

Претенденти на гастрономічні назви

«Долина Фрумушика» – застосовується для вин тихих, а саме білого, червоного та рожевого, які виробляються виключно з винограду, вирощеного у межах географічного району «Долина Фрумушика» (південно-західна частина Одеської області);

«Херсонський кавун» – поєднання селекційних досягнень та кліматичних умов Херсонського регіону створили оптимальні умови для отримання плодів, які характеризуються високою врожайністю та унікальними смаковими якостями;

«Придунайська Бесарабія» – застосовується для вин тихих та ігристих, які виробляються з винограду, який визначено за відповідними сортами та має походження щонайменше 85% із цього географічного місця;

«Ялпуг» – назва місця походження, яка визначає територію виробництва вин тихих, що розташована навколо озера Ялпуг (найбільше природне озеро лиманного типу в Україні) у південно-західній частині Болградського району Одеської області);

«Мед Закарпаття/Закарпатський мед» – монофлорний чи поліфлорний мед, особливі якості якого формуються завдяки специфічній медоносній флорі Закарпатського регіону.

Читайте такожГотуємо на карантині. 5 смачних та простих страв від українських шеф-кухарів

«М’ясо баранини Фрумушика/Фрумушика баранина» – географічне зазначення для м’яса баранини Фрумушика, яке має репутацію унікального м’яса, отриманого із окремих порід овець, що випасають на території Тарутинських степів. Щонайменше 60% кормів – це трава чи сіно походженням із географічного району;

«Закарпаття/Закарпатське вино» – географічне зазначення для вина тихого, яке виробляється із окремих сортів винограду, що вирощено виключно на території визначеного географічного району (схили Карпатських гір Закарпатської області (Берегівський, Ужгородський, Хустський та Мукачівський райони);

«Аша/Абаг» – географічне зазначення для вина тихого та ігристого, яке виробляється із сировини щонайменше 85% якої вирощено на визначеній території навколо села Шабо Білгород-Дністровського району вздовж правого берегу Дністровського лиману.

Наступним кроком після погодження специфікацій стане реєстрація цих географічних зазначень на національному рівні.

Читайте такожВ Україні запатентують гуцульську бринзю, мелітопольську черешню і херсонський кавун

Нагадаємо, на Закарпатті відкрили першу гуцульську «Бриндзарню».

Як ми повідомляли раніше, «Мелітопольська черешня» стала в Україні новий продукт із географічним зазначенням.

Головне фото: epravda.com.ua.

Читати далі

Економіка

Учні на Вінничині відкрили соціальне шкільне підприємство і вирощують мікрогрін

Опубліковано

У селищі Стадниці на Вінниччині презентували соціальне шкільне підприємство ECO GRAS, яке організували учні 7-9 класів – це перший приклад шкільного соціального підприємництва з вирощування зелені.

Про це пише vitatv.com.ua.

Юні підприємці заснували «шкільну фірму» з виробництва мікрозелені.

 

Отримавши гарні результати своєї праці, учні вирішили поділитись досвідом. Про шкільне підприємництво вони розповіли під час ярмарку.

Наголошується, що шкільне соціальне підприємництво – досить гарний спосіб для дітей спробувати свої сили, ще навчаючись у школі і зрозуміти, чи підходить їм такий вид діяльності.

Це також важливо з погляду профорієнтації. Крім того, спільна праця згуртовує всіх учасників освітнього процесу: дітей, педагогів, батьків.

Підлітки розповіли, чому вже навчились завдяки участі у проекті. Кажуть, займатися бізнесом виявилося цікаво, хоча інколи і непросто. 

Усім, хто відвідав виставку, пропонували спробувати та придбати продукцію «шкільної фірми» – мікрогрін.

Це мікрозелень, у молодих паростках якої максимальний вміст поживних речовин. У світових трендах здорового харчування мікрозелень займає топові позиції серед смачних і корисних натуральних продуктів.

Читайте такожГотуємо на карантині. 5 смачних та простих страв від українських шеф-кухарів

Нагадаємо, Львівська компанія «Небесний мармелад» створила веганські солодощі із чорної моркви.

Як ми повідомляли раніше, у Мелітополі створили 330-кілограмову картину із черешень.

Усі фото: vitatv.com.ua.

Читати далі

Економіка

Як технолог перетворив на бізнес виготовлення крафтового «Супер Йогурта»

Опубліковано

Технолог і шеф-кухар Андрій Гдовський спробував виготовили йогурт і перетворив цю справу на бізнес у пандемію.

Про це пише Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО у фейсбуці.

Історія створення ТМ «Супер Йогурт» ще достатньо свіжа, але для багатьох може стати цікавим кейсом.

 

У Андрія Гдовського через пандемію COVID-19 настали важкі часи. Андрій також захворів на COVID-19 та під час лікарняного у листопаді 2020 року спробував вперше зробити свій «Супер Йогурт».

Після одужання приніс свій пробний варіант на роботу і колеги захотіли придбати цей йогурт!

З цього моменту і почалися перші етапи розвитку ТМ «Супер Йогурт».

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Андрій створив групу у вайбері, яка називалася «Рідні та близькі», з якої і почалися перші продажі.

Нині група налічує біля 180 учасників. Крок за кроком, «Супер Йогурт» почав набирати популярності. Хотілося далі популяризувати свою продукцію та знайти для «Супер Йогурту» нові канали збуту.

У травні 2021 ТМ «Супер Йогурт» взяв участь у «Великодньому ярмарку Миколаївських крафтовиків» на базі онлайн магазину Fresh Bazar.

Упродовж двох тижнів ярмарки, зробили покупки майже 300 осіб, із середнім чеком 330 гривень. Виробники, чий товар продавався на ярмарку, змогли збільшити свої об’єми продажів в середньому на 10-20%; а онлайн магазин отримав додаткових 60% відвідувань.

Під час ярмарки продажі «Супер Йогурту» зросли на 15%.

Нині ТМ «Супер Йогурт» представлений на локальних маркетплейсах: FreshBazar та «Хлеба и Зрелищ», а також на власних сторінках у соціальних мережах Instagram (instagram.com/super_yogurt_mk).

Читайте також: Як роблять ідеально обсмажену каву в Україні (ВІДЕО)

У планах у Андрія популяризація «Супер Йогурта» та позиціонування його як якісного продукту з м. Миколаєва.

У майбутньому – відкриття власної эко-ферми з правильными технологіями вирощування корів.

«Мій йогурт ніколи не буде містити добавки насіння чіа, або маракуї, лише добавки продукції локального виробника (ягід/фруктів). Це моя принципова позиція», – каже Андрій.

Читайте також«Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників

Нагадаємо, на Миколаївщині виготовляють крафрові соуси-варення.

Як ми повідомляли раніше, дослідниця української кухні відновила рецепт десертів із фіалок

Усі фото: facebook.com/usaid.agro.

Читати далі