Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Які ТРЦ планують відкрити в Україні в 2020 році

Опубліковано

У 2020 році в Україні планують відкрити нові торгово-розважальні центри Retroville, Ocean Mall, Нікольський та інші. Підбірку закладів оприлюднила Асоціація Рітейлерів України.

Якщо девелопери таки дотримаються заявлених термінів, то у 2020-21 роках на ринок торговельної нерухомості України може вийти рекордний обсяг нової пропозиції. За підрахунками консалтингової компанії Cushman & Wakefield, девелопери заявили до відкриття більше дюжини великих торговельних об’єктів сумарною орендною площею понад 700 000 кв. м.

Retroville

Місцезнаходження: Київ, пр. Правди, 47

Орендопридатна площа: 80 718 кв. м

Девелопер: Мартін/Stolitsa Group

Заявлений термін введення в експлуатацію: квітень 2020 року

Поруч з ТРЦ буде облаштована парковка на 3245 машиномісць, а також івент-зона під відкритим небом на 4000 кв. м, де планують проводити активності різного формату – від ярмарків і фестивалів до льодової арени в зимовий час.

Читайте також: Стало відомо, коли IKEA відкриє магазин в Україні

Станом на грудень минулого року девелопер проекту оцінював його будівельну готовність більш ніж у 90% і мав намір запустити в роботу вже навесні 2020-го. Серед заявлених якірних орендарів – гіпермаркет Novus (10 640 кв. м), будівельний гіпермаркет Leroy Merlin (4805 кв. м), перший в Києві кінотеатр Multiplex з новою технологією ScreenX, дитячий розважальний центр Fly Kids (4640 кв. м) і фітнес- клуб Sport Life (4436 кв. м) з басейнами і джакузі.

Respublika

Місцезнаходження: Київ, вул. Кільцева дорога, 1А

Орендопридатна площа: 135 000 кв. м

Девелопер: Солтекс Капітал

Заявлений термін введення в експлуатацію: IV квартал 2020 року

ТРЦ Respublika – один з найбільш скандальних об’єктів торговельної нерухомості в Україні. Проєкт загальною площею близько 300 000 кв. м повинен був відкритися ще в 2014 році, проте терміни його реалізації постійно переносилися, а в 2015-му, коли його готовність становила понад 80%, будівництво і зовсім було зупинено.

Як повідомляв портал НВ Бізнес, нову команду очолила Анна Закомірна. Джерела видання розповіли, що на добудову ТРЦ буде направлено близько $100 млн, а всі роботи планується завершити вже до кінця 2020 року. Втім, існує висока ймовірність, що відкриття об’єкта все ж буде перенесено на більш пізній термін.

Ocean Mall

Місцезнаходження: Київ, вул. Антоновича

Орендопридатна площа: 84 000 кв. м

Девелопер: Mandarin Plaza

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

Столичний Ocean Mall повинен стати третім торговельним об’єктом в мережі мегамолів українського девелопера Вагіфа Алієва. Спочатку введення ТРЦ в експлуатацію планувалося в кінці 2018-го, потім було перенесено на літо 2019 року, а тепер на 2020-й. Через постійне перенесення термінів відкриття шведський меблевий гігант IKEA був змушений коригувати плани виходу в Україну. Якщо спочатку рітейлер мав намір відкрити перший магазин в країні саме в Ocean Mall, то пізніше повідомив про плани спочатку запустити e-commerce, а вже потім – фізичний роздріб.

Але де б не відкрився перший в країні магазин IKEA, і коли б не розпочав роботу сам ТРЦ Ocean Mall, слід визнати, що проєкт вважається одним з найбільш перспективних в сфері торговельної нерухомості в Україні. Передбачається, що в ньому розміститься 500 магазинів, кінотеатр із залом IMAX і 4DX та великий розважальний digital-парк площею до 30 000 кв. м. Також повідомлялося, що поруч з Оcean Mall буде побудована парковка на 2000 машиномісць, а також нова транспортна розв’язка.

ТРЦ Rive Gauche (II черга)  

Місцезнаходження: Київ, вул. Здолбунівська, 17

Орендопридатна площа: 77 300 кв. м.

Девелопер: Ceetrus Ukraine

Заявлений термін введення в експлуатацію: III квартал 2020 року

Rive Gauche – один з небагатьох торгових центрів в Україні, будівництвом якого займається компанія з іноземним капіталом. Компанія Ceetrus Ukraine (до 2018-го Immochan) – підрозділ однойменного французького девелопера, присутнього в 10 країнах світу. Один з її проектів – столичний ТРЦ Rive Gauche в Києві. Перша фаза об’єкту загальною площею близько 30 000 кв. м була запущена навесні 2018-го, а головним якорем ТРЦ (15 000 кв. м) виступив гіпермаркет Ашан.

Як уточнювали в прес-службі компанії, будівництво другої черги Rive Gauche передбачає спорудження двоповерхового торгово-розважального центру загальною площею 185 000 кв. м, орендною – 77 300 кв. м. При цьому 55% торгової площі буде відведено під якірних орендарів. У їх числі: 8-зальний кінотеатр Multiplex, сімейний розважальний центр, супермаркет спортивних товарів Decathlon, будівельний гіпермаркет Leroy Merlin. Також передбачена торгова галерея, де зможуть розміститися 200 магазинів, фуд-корт, соціальні простори та інше.

ТРЦ Нікольський

Місцезнаходження: Харків, вул. Пушкінська, 1

Орендопридатна площа: 52 000

Девелопер: Budhouse Group

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

Найбільшим регіональним об’єктом, заявленим до введення в експлуатацію в 2020 році, є харківський ТРЦ Нікольський, що будується девелоперською компанією Budhouse Group. Активна фаза будівництва ТРЦ загальною площею 104 000 кв. м повинна відновитися в поточному році. Раніше операційний директор Budhouse Group Максим Гаврюшин заявляв, що компанія знаходиться на завершальному етапі переговорів з інвестором, готовим профінансувати добудову об’єкта.

Уже відомо, що якірними операторами стануть супермаркет Сільпо, магазин з продажу побутової техніки Comfy, мережа кінотеатрів Multiplex і ресторан McDonald’s.

ТРЦ Апрель (II черга)            

Місцезнаходження: Київ, пр-т Л. Курбаса, 20

Орендопридатна площа: 53 420 кв. м

Девелопер: Kyivproekt Development

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

Ще один український ТРЦ, відкриття якого переноситься з року в рік – це друга черга ТРЦ Апрель. Перша фаза проєкту орендною площею майже 6000 кв. м була введена в експлуатацію в 2014 році, а її якірними операторами виступили ресторан МсDonald’s, супермаркет Billa і магазин товарів для дому JYSK. Друга черга повинна стати набагато більш масштабною. Згідно з інформацією на сайті девелопера, загальна площа другої черги перевищить 105 000 кв. м, а торгова – 53 400 кв. м.

Якорями об’єкта стануть продуктовий супермаркет (4000 кв. м), дитячий розважальний центр (2500 кв. м) і 6-зальний кінотеатр. Ще 33 000 кв. м торговельних площ буде виділено під магазини сегментів fashion, електроніки, спортивних і дитячих товарів. В цілому в ТРЦ Апрель буде близько 300 магазинів. Крім того, в структурі проекту передбачено офісний простір April City Office Space на 4000 кв. м. У процесі зведення ТРЦ також буде обладнана парковка на 1400 паркомісць.

ТРЦ New Ray                    

Місцезнаходження: Київ, вул. Драйзера, 21

Орендопридатна площа: 34 500

Девелопер: Build Commerce Group

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

Торгово-розважальний центр New Ray, який будується в столичному житловому масиві Троєщина, реалізується компанією Build Commerce Group. Як повідомляла інформагенція Інтерфакс-Україна, її власником виступає Олег Кирилов – один з інвесторів іншого столичного ТРЦ – New Way. Спочатку відкриття об’єкта було заплановано на третій квартал 2019 року, а пізніше перенесено на 2020-й.

Згідно з проєктом ТРЦ, його загальна площа складе 41 500 кв. м, а торгова – 34 500 кв. м. У п’ятирівневому ТРЦ New Ray розміститься кінотеатр на 6 залів (2000 кв. м), розважальна зона (2500 кв. м), а також супермаркет (3500 кв. м) на цокольному поверсі. Проєктом також передбачено паркінг на 500 машин.

ТРЦ White Lines (Smart Plaza Holoseevo)

Місцезнаходження: Київ, вул. Васильківська\просп. Голосіївський

Орендопридатна площа: 27 000 кв. м

Девелопер: A-Development

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

ТРЦ White Lines зводиться девелоперською компанією A-Development в одному з найбільш густонаселених районів Києва – Голосіївському. Проєкт стане частиною однойменного багатофункціонального комплексу, в який крім ТРЦ увійдуть три 24-поверхових будинки на 566 квартир загальною площею 36 900 кв. м.

Загальна площа самого ТРЦ складе 40 000 кв. м, орендна – 27 000 кв. м. Уже відомо, що якірними орендарями об’єкта стануть супермаркет Сільпо, кінотеатр Multiplex і фітнес-клуб Energym. В рамках проєкту також буде зведено двоповерховий підземний паркінг на 685 машиномісць.

ТЦ Острів (II черга)

Місцезнаходження: Одеса, Новощепний ряд, 2

Орендопридатна площа: 18 000 кв. м

Девелопер: OTD

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

В Одесі на 2020 рік заплановано введення в експлуатацію другої черги торгового центру Острів. Цей торговий об’єкт, розташований між центральним залізничним вокзалом і ринком Привоз – один з найстаріших ТЦ міста. Він був відкритий ще в 1998 році, а зараз співпрацює більш ніж з 300 орендарями. Якорями проєкту загальною площею понад 37 000 кв. м виступають магазини побутової техніки Eldorado і Фокстрот, а також супермаркет меблів АТМО.

Подробиці будівництва і tenant-mix другої черги об’єкта не розкриваються. Однак за даними консалтингової компанії Cushman & Wakefield, її орендна площа складе близько 18 000 кв. м.

ТРЦ Apollo (II черга)  

Місцезнаходження: Дніпро, вул. Тітова, 36

Орендопридатна площа: 10 000 кв. м

Девелопер: Континент

Заявлений термін введення в експлуатацію: I квартал 2020 року

Дніпровський ТРЦ Apollo був відкритий в 2009 році. Загальна площа першої черги склала 35 000 кв. м, орендна – 20 000 кв. м. Серед якірних орендарів проєкту найбільший в Дніпрі супермаркет Varus, спортклуб Regym, drogerie-магазин Prostor, а також Colins, Gloria Jeans, Megasport та інші. Тепер же девелопер готується ввести в експлуатацію другу чергу об’єкта, яка буде складатися з трьох рівнів і приєднуватися до основної частини ТРЦ на рівні другого і третього поверхів. Після її відкриття орендна площа Apollo зросте на 50% і складе 30 000 кв. м.

Серед уже заявлених «якорів» другої черги – семизальний кінотеатр Планета Кіно площею 3000 кв. м, McDonald’s в форматі «Досвід майбутнього» і цілий пул міжнародних операторів одягу і взуття. Всього для гостей оновленого ТРЦ буде працювати більше 170 магазинів. Серед них буде і новий техно-хаб, в якому заявлені відкриття провідних українських мереж техніки, електроніки та гаджетів Comfy і Фокстрот.

ТРЦ Мегамолл (II черга)

Місцезнаходження: Вінниця, вул. 600-річчя, 17 Е

Орендопридатна площа: 10 000 кв. м

Девелопер: Трейдленд

Заявлений термін введення в експлуатацію: ІІ квартал 2020 року

Розширюється і вінницький торгово-розважальний центр Мегамолл загальною площею 55 000 кв. м і торговою 31 500 кв. м. Девелопер проекту планує запустити в роботу другу чергу проекту вже в другому кварталі поточного року. Як уточнювали в компанії, вона буде складатися з трьох рівнів загальною орендною площею 10 000 кв. м.

Зокрема, верхній поверх буде відведено під розважальну частину. Тут розміститься найбільший в регіоні 7-зальний кінотеатр Сінема Сіті (2600 кв. м), дитячий розважальний центр і зона громадського харчування. На другому поверсі розташуються магазини одягу та взуття середнього цінового сегменту, а на першому – великий фасадний ресторан і декілька універмагів. В рамках реконцепції в ТРЦ також передбачено створення ювелірного кварталу.

ТРЦ Atrium

Місцезнаходження: Ужгород, вул. Довженко/Поштова площа

Орендопридатна площа: 5000 кв. м

Девелопер: УК Інвестмент

Заявлений термін введення в експлуатацію: II квартал 2020 року

Невеликий торговельний центр, загальною площею 7000 кв. м і торговою в 5000 кв. м повинен розпочати роботу в другому кварталі поточного року в центральній частині Ужгорода. Як повідомляла компанія UTG, яка розробила концепцію ТРЦ, на п’яти рівнях об’єкта розмістяться продуктовий супермаркет, кінотеатр, магазини одягу та взуття, а також ресторани.

Згідно з паспортом об’єкта, замовником будівництва проекту є ТОВ «УК Інвестмент», що належить Сергію Ковачу і Дмитру Пеца. Останній також пов’язаний з будівельною компанією ТОВ «БІ енд Ю груп», що отримала в 2012 році права на будівництво торгово-офісного будинку на земельній ділянці.

ТЦ в Житомирі

Місцезнаходження: Житомир, вул. Грушевського, 7

Орендопридатна площа: 17 200 кв. м

Девелопер: невідомо

Заявлений термін введення в експлуатацію: березень 2020 року

Ще один регіональний проєкт, заявлений до відкриття в 2020 році – житомирський торговий центр на вулиці Грушевського. Як розповідали RAU в консалтинговій компанії Retail & Development Advisor – ексклюзивному брокері торговельного центру – його загальна площа складе 21 000 кв. м, а якірними орендарями стануть будівельний гіпермаркет OLDI, який займе 9000 кв. м, і флагманський магазин однієї з провідних вітчизняних продуктових мереж Сільпо, який відкриється в новій для компанії концепції. FMCG-рітейлер підписав договір оренди 3000 кв. м.

Решта площі – понад 7000 кв. м – буде відведена під торгову галерею, що дозволить розмістити магазини відомих українських і міжнародних мереж різних сегментів, в тому числі ще не представлених в місті. В рамках будівництва ТЦ також передбачено зведення парковки на 230 машиномісць.

Економіка і бізнес

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

Опубліковано

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи. Через це з дитинства вона, за медичними показаннями, мала б користуватися тростиною. Однак цього не робила, адже, проходячи співбесіди в різних компаніях, змушена була приховувати інвалідність.

Попри зневіру інших, Марина Солонець не побоялася ризикнути та під час війни вкласти всі сімейні заощадження в бізнес. Так вона отримала п’ять грантів і стала соціальною підприємицею, яка допомагає жінкам з інвалідністю отримати роботу.

Марина Солонець

засновниця бренду Marichka cosmetics

Стала рушійною силою в родині

Найкращий бізнес — це той, у який ти вкладаєш не лише ресурси, а й власний досвід, сенси та розв’язання особистих проблем. Саме так розпочався мій бренд Marichka cosmetics — з необхідності знайти безпечну косметику для себе та сина, адже в нас були алергічні реакції на засоби з масмаркету. 

На той момент я була в декреті й вирішила спробувати власноруч зварити мило. Спочатку робила його лише для сім’ї, потім почала дарувати друзям. Згодом записалася на курси з миловаріння та підприємництва, бо вже тоді в мене закрадалася думка, що з цього може вийти справжній бізнес.

Я планувала відкривати свою справу, але у 2022-му почалась повномасштабна війна. Ми на три місяці виїхали на Захід України. Певний час були в розпачі, адже чоловік залишився без роботи, і ми не знали, що робити далі.

Я зрозуміла, що боятися вже нічого —  найстрашніше відбувалося тут і зараз. Тож вирішила: час перетворювати моє хобі на бізнес. 

Марина Солонець зі своїми виробами. Фото надала Марина

У бізнес вклали всі заощадження

Ми порадилися з чоловіком і вклали в мій бізнес всі наші заощадження — 10 тисяч доларів. Так, це був ризик: про нас ніхто не знав, та й продукція наша крафтова, а не масова. Перші гроші пішли на закупівлю сировини, розробку брендингу, логотипу, реєстрацію патенту. Ми замовили перші упаковки, декілька різних форм для мила, запустили рекламу, зробили професійну фотозйомку.

Але не всі наші кроки були вдалими — наприклад, ми запустили рекламу в соцмережах без підготовленої сторінки для продажу і просто «зливали» бюджет. Та факапи стали досвідом. Ми почали працювати над впізнаваністю: просували себе в інстаграмі, отримували рекомендації від друзів і дарували продукцію блогерам. 

У 2023 році подруга розповіла мені про державні гранти. Спершу я вагалась, адже одна з умов — обов’язкове влаштування працівників, а це відповідальність.

Багато знайомих відмовляли мене, бо боялися працювати з державними програмами. Але я вирішила ризикнути та подала заявку — і мене швидко обрали.

Я була однією з небагатьох з мого оточення, кому вдалося отримати грант так швидко. Але були відмови — спершу я не пройшла на проєкт для жінок «Відважна» від «Дія.Бізнес», утім, потрапила на «Відважна 2». 

Марина та Віталій Солонець під час навчання. Фото надала Марина

Отримала 5 державних та іноземних грантів 

  • Перший грант у розмірі 150 тисяч гривень я отримала за програмою «Власна справа» від Міністерства економіки. На ці кошти ми орендувати наше перше приміщення площею 27 м², де працювали понад рік. За цей час вдалося суттєво збільшити обсяги виробництва, оформити на роботу працівницю з інвалідністю, придбати холодильник, піч і частково спрямувати кошти на таргетовану рекламу.

Коли ми відкрили нашу першу майстерню, ми хотіли створити не просто місце виробництва, а простір для взаємодії з людьми. Тож почали проводити майстер-класи для дорослих і дітей, знайомити їх з процесом створення мила.

  • Другий грант — 105 тисяч гривень від німецької організації Help для вразливих верств населення. Завдяки цим коштам придбали блендер, змішувач, пристрій для фасування та диспергатор. А ще частково нам вистачило на сировину, адже натуральні рослинні олії, які ми використовуємо, досить дорогі та імпортуються з-за кордону.
  • Третій грант у розмірі 100 тисяч гривень отримали від ГО «Право на захист» у межах програми навчання підприємців «Право на бізнес». Ці кошти допомогли придбати великий промисловий холодильник, брендоване пакування, магнітний змішувач, необхідний інвентар і стелажі.
  • Четвертий грант «1835» від USAID для соціальних підприємців склав 10 тисяч доларів. Завдяки цим коштам ми запустили сайт, оновили паковання, придбали сухожар, великий диспергатор, стерилізатор, потужний магнітний змішувач, pH-метр, електроплиту, холодильник, велику піч, стелажі, а також я пройшла курс із кремоваріння. Крім того, зі мною працювала менторка, яка має власний косметичний бізнес, і допомагала налагоджувати контакти з постачальниками.
  • П’ятий грант «Відважна 2» у розмірі 100 тисяч гривень дозволив нам придбати професійні столи, мийку та додаткові стелажі.  А згодом ми орендували більше приміщення та поділили його на виробничу зону й шоурум, де тепер приймаємо клієнтів. 

Чоловік Марини отримує грант від проєкту «Відважна 2», поки вона проходила навчання за кордоном. Фото надала Марина

Принципово купуємо обладнання українського виробництва

Сировина для нашої продукції на 70% закордонна, оскільки в Україні, на жаль, не можна купити всі необхідні компоненти. А от саме обладнання принципово купуємо в українських виробництв — це стелажі, столи, змішувачі, повітряний стерилізатор. Так хочемо підтримати вітчизняного виробника. 

Ми почали активніше рекламуватися, а також брати участь у ярмарках, де представляємо нашу продукцію. Я побувала на двох міжнародних навчальних програмах у Німеччині та Польщі — там переймала досвід підприємців, дізнавалася, як працює бізнес у Європі. Зараз ми маємо амбітну мрію вийти на європейський ринок, тож проходимо етапи сертифікації як на виробництво, так і на продукцію.

Марина Солонець брала участь в проєкті «Зроблено в Україні». Фото надала Марина

Наша сильна сторона — кастомізація 

Усі рецепти, які ми використовуємо, я розробляю сама. Це авторські формули, які я ретельно тестую, підлаштовую під запити клієнтів. До нас звертаються не лише окремі покупці, а й B2B-бізнеси, які хочуть отримати продукцію, створену спеціально для них. Тож ми пишемо унікальні рецептури, висилаємо проби, коригуємо склад за побажаннями, і в результаті клієнти отримують продукт, що ідеально відповідає їхнім потребам.

Наша перша продукція — мило. Ми розробили його для тіла, рук і навіть для дому — для прання та миття посуду. Господарське мило стало справжнім хітом із самого початку, і попит на нього тільки зростає. 

Ми стартували з трьох видів мила для тіла, а зараз у нас понад 20 рецептів. У минулому році запустили чоловічу лінійку, бо мали запит від клієнтів на подарункові набори для чоловіків.

Потім почали експериментувати з органічними інгредієнтами: виготовляли мило з малиною, полуницею, гарбузом, алое, навіть з бананом! Це дуже сподобалося нашим клієнтам, і тепер вони знають, що сезонні варіанти доступні лише в певний період, тому замовляють наперед.

Також ми розробили твердий шампунь на основі кокосової олії, який викликав справжній фурор. Згодом з’явилися тверді бальзами для волосся, бальзами для губ, бомбочки для ванни — усе за запитами наших покупців. У своїй продукції використовуємо рослинні олії какао, ши, оливи, авокадо, абрикосу та виноградних кісточок. Також додаємо вітаміни та гідролати: розмарину, чистотілу, календули, кропиви.

Марсельське мило для рук і тіла. Фото надала Марина Солонець

Я наймаю людей з інвалідністю

Ми не просто виробляємо косметику, а з першого дня існування бренду інтегруємо в роботу людей з інвалідністю. Мій бренд — це особиста історія, адже я маю інвалідність з дитинства. Тож моя місія — підтримувати жінок з інвалідністю, допомагати їм знайти роботу. Особливо важливо це для мам у декреті, адже їм складно поєднувати догляд за дитиною та кар’єру. У нашій команді вже працює одна співробітниця, а також проходять стажування дві дівчини з порушенням слуху. 

Вони самі визначають свій робочий графік — це допомагає їм легше адаптуватися до нових умов.

Працівників я знаходжу через спеціалізовані групи та об’єднання людей з інвалідністю. Особливо складно знайти роботу тим, хто отримав інвалідність через війну, — саме тому я пройшла курси інтеграції ветеранів у бізнес, щоб допомагати їм повертатися до звичного життя.

Мій чоловік займається логістикою, адже це фізично складна робота, а саме виробництво ми облаштовуємо так, щоб людям з інвалідністю було комфортно працювати. Наприклад, я не можу довго стояти або переносити важкі ємності з сировиною, тому процес організований так, щоб мінімізувати фізичне навантаження.

Марина Солонець з дипломами та сертифікатами. Фото надала Марина

Де шукати гранти

Обов’язково шукайте для себе безкоштовні програми, які допоможуть вам зрушити ваш бізнес. Я шукала можливості в центрі зайнятості, який надсилав корисні пропозиції для грантоотримувачів. Хоч перший раз не виграла, залишилася в базі й отримувала розсилку, і завдяки цьому знайшла багато інших грантів. Окрім них я також отримала можливість безкоштовного навчання для підприємців за кордоном. 

Перша поїздка до Німеччини та Польщі дала мені знайомства з підприємцями, можливості для колаборацій і нових спільних проєктів. Після кожної такої поїздки я поверталася з новими навичками, а згодом — з результатами: запуском нових продуктів, партнерствами та розширенням аудиторії. Навчання, проживання, харчування та транспорт оплачують грантодавці.

Тепер я навчаюся на хіміка-технолога, щоб бути дипломованою спеціалісткою і робити унікальні рецептури. Також я стала наставницею для підприємців, які тільки починають свій шлях — хочу підтримати жінок, які мають інвалідність і прагнуть почати свій бізнес. 

Коли у вас не вірять — йдіть вперед

Через свій соціальний бізнес я хочу показати, що жінка може все, — навіть якщо вам, як і мені, казали: «Ти нічого не зможеш!». Я пройшла всі можливі стадії випробувань у своєму житті: нерозуміння та зневіру з боку рідних, аб’юзивні стосунки, зраду. Доводилось переживати складні фінансові часи, коли не було ані квартири, ані стабільності. Але що я зрозуміла за цей час? Перше — повірте в себе! Друге — ніколи не зупиняйтеся! Третє — шукайте для себе нові можливості! 

Mariсhka Cosmetics у найближчі три роки точно буде представлена у великих торгових центрах Києва. Ми вже готуємося до експорту в Європу та США, працюємо з закордонними маркетплейсами. Наступний крок — створення франшизи, щоб наші фірмові магазини з’явилися не лише в Україні, а й за кордоном. Як бачите, я почала, попри страхи та зневіру, — тепер і ви спробуйте.

Читати далі

Економіка і бізнес

Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари в ROZETKA

Опубліковано

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Переваги для військових

У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.

Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська

Що відомо про програму

Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.

Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Getty Images

Читати далі

Економіка і бізнес

McDonald’s повертає сніданки у Києві та області

Опубліковано

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.

Про це повідомили у компанії.

Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.

Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Навіть якщо є лише одна рука, другою буде моя»: керамістка з Херсона ліпить разом із пораненими військовими

У Василя з позивним Метелик проблеми з моторикою. В нього не вистачає кількох пальців на...

Економіка і бізнес5 днів тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство6 днів тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство1 тиждень тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...