

Суспільство
Які товари українці купували через інтернет
У липні традиційним попитом користувались транспортні квитки. За даними компанії OLX, найбільше українців цікавила покупка квитків — їх було на 326% більше, ніж у попередньому місяці, а кількість оголошень про них зросла на 19%. У топ також вийшли пропозиції з продажу мотоциклів та супутніх матеріалів (+10%). Пропозицій стосовно квадроциклів стало значно менше: якщо у травні їх кількість зросла на 30%, у червні – на 13%, то у липні – тільки на 11%.
В середині літнього сезону відбувся «бум» серед зацікавлених у весільній атрибутиці – сукнях (+362%) та аксесуарах (+125%). Українці стали також пробувати нові хобі та активніше шукати музичні інструменти – їх кількість зросла на 97%.
У червні побільшало пропозицій товарів для активного відпочинку – водних видів спорту (+18%). У червні українці ще активніше, ніж у травні, шукали послуги зі встановлення систем кондиціювання – на 527%. Більше зацікавлених стало також і у послугах з ремонту та обслуговування техніки (+340%).
Аналітика OLX свідчить про те, що у травні зріс попит на туристичні (+51%), освітні та спортивні послуги (+42%). Окрім того, не дивлячись на карантин, українці не забули про весільний сезон – попит на покупку весільних аксесуарів у травні зріс на 31% порівняно с квітнем. З наближенням літнього періоду також стало більше тих, хто шукав послуги з оздоблення та ремонту (+28%).
У квітні найбільше зростала кількість оголошень про продаж мототранспорту: квадроциклів (+30%), мопедів та скутерів (+13%), мотоциклів (+10%) та мотошин (+10%). Ще активніше почали продавати товари для саду та городу (+19%) та велосипеди (+11%). Щодо попиту, то у квітні українці, вочевидь, найбільше прагнули підстригтися, адже кількість зацікавлених у цих послугах виросла на 95%, а пропозицій стало на 8% менше. При цьому, чоловіки вирішили, що вони можуть бути самі собі перукарями — кількість тих, хто відгукнувся на оголошення про бритви та машинки для стрижок, виросла на 55%. У березні, у порівнянні з лютим, найбільше зросла кількість оголошень щодо засобів з догляду (+66%), а відгукуватись на них почали на 406% активніше. Частіше також почали продавати побутову хімію (+45%), товари для краси та здоров’я (+28%), мопеди (+27%), товари для саду/городу (+27%) та велосипеди з супутніми товарами (+20%). Серед користувачів зріс попит на покупку побутової хімії (+299%), товарів для краси та здоров’я (+165%), лакофарбових матеріалів (+129%), хлібопічок (+118%) та велосипедів з супутніми товарами (+105%).
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ