Суспільство
Які соціальні виплати підвищаться 1 квітня в Україні
З початку квітня 2024 року розмір деяких соціальних виплат, пов’язаних із зайнятістю, зміниться відповідно до узгодження з мінімальною зарплатою.
Про це повідомляють в Урядовому порталі.
З 1 квітня 2024 року, згідно з Законом про Державний бюджет України на 2024 рік, мінімальна зарплата у країні становитиме 8 тис. гривень. Це призведе до зміни розміру деяких соціальних виплат, пов’язаних із зайнятістю, які узгоджені з мінімальною зарплатою. Це вплине на розмір компенсаційних виплат роботодавцям.
Компенсації роботодавцям за працевлаштування
- розмір компенсації для осіб з інвалідністю, учасників бойових дій, тих, хто має менше 5 років до виходу на пенсію за віком, а також для безробітних громадян, які зареєстровані як безробітні протягом більше ніж 1 місяць, тепер складатиме 8 тис. грн.
- компенсація за працевлаштування молоді, яка зареєстрована як безробітна й має вік до 25 років і менше ніж 12 місяців страхового стажу, а також для осіб, звільнених із строкової військової/альтернативної служби, на перше робоче місце, зросте до 4 тис. грн.
- компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану з 1 квітня 2024 року становитиме 8 тис. грн.
Читати також: В Дії завершилось голосування за Нацжурі на Євробачення-2024
Компенсації за оплату праці та допомога у разі часткового безробіття
- компенсація витрат роботодавця на оплату праці працівників, працевлаштованих за направленням центрів зайнятості, зросте до 16 000 грн.
- розмір допомоги по частковому безробіттю у розрахунку на одного працівника або ФОПа збільшився до 4000 грн.
- максимальний розмір оплати праці за участь у суспільно-корисних роботах теж зросте і з 1 квітня становитиме 12 000 грн за місяць.
“З початку 2024 року компенсаційними програмами Київського МЦЗ скористались 295 столичних роботодавців, які отримали виплати на суму понад 7 млн грн”, – зазначають в Держслужбі зайнятості.
Нагадаємо, що в Києві відбудеться 20-ий фестиваль “Країна мрій”. Як взяти участь?
Фото: freepik
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі