Суспільство
Які ліки почали закуповувати за державний кошт
З початку червня державне підприємство «Медичні закупівлі України» оголосило тендери за 12 державними програмами закупівлі медичних препаратів на загальну очікувану вартість 4,15 млрд грн.
Що саме закуповують?
Державне підприємство, яке закуповує ліки та медичні вироби в Україні, відповідає за 14 закупівельних програм. У грошовому еквіваленті — 6,05 млрд грн — це 64% від загального бюджету закупівель, який у цьому році складе майже 10 млрд грн.
За даними дослідження благодійного фонду «Пацієнти України», тендери для закупівлі препаратів для боротьби з дитячою і дорослою онкологією були оголошенні першими (11, 12, 15 червня 2020 року), то по деяким МНН ДП «Медичні закупівлі Україні» у кінці червня провели перші аукціони. Всього було проведено 13 аукціонів, під час яких було зекономлено приблизно 28 млн грн.
Також ДП переоголосило тендери на які подалися менше двох учасників, що відповідає Закону України «Про публічні закупівлі». По дитячій онкології таких тендерів було 23, з яких повторно мають бути проведені 15. Та по дорослій онкології 19, з яких переоголосили 12.
Тендери на закупівлю медикаментів для надання невідкладної допомоги при кровотечах, лікування гемофілії, розсіяного склерозу, дихальних розладів новонароджених та реактивів для проведення скринінгу новонароджених були оголошені наприкінці липня.
Програми серцево-судинних захворювань (ліки), антирезусних імуноглобулінів для запобігання гемолітичній хворобі новонароджених, ідіопатичної сімейної дистонії (у т.ч. спастичну кривошию, ідіопатичну рото-лицьову дистонію) та лікування безплідності жінок за допомогою допоміжних репродуктивних технологій розпочалися з 6-7 серпня 2020 року.
Ще дві програми по закупівлям ліків чекають на старт тендерів — дитячий церебральний параліч та антиретровірусна терапія.
Яким чином проводяться тендери?
Дати проведення державних закупівель залежать від Міністерства охорони здоров’я України. Необхідну для старту тендерів документацію ДП «Медичні закупівлі України» має обов’язково погодити з Міністерством. Це закріплено у змінах до постанови Кабміну № 478 від 12 червня 2020 року.
24 державних програм на загальну суму 3,35 млрд грн, що не були передані на ДП «Медичні закупівлі України» проведуть міжнародні організації, відбір яких Міністерство охорони здоров’я оголосило 7 серпня 2020 року.
Фото Interfax Україна
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі