Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як змінюється зоопарк у Києві (ВІДЕО)

Опубліковано

Тривають роботи з реконструкції столичного зоопарку. З проспекту Перемоги вже добре видно не тільки 15-метрового жирафа, а й будівлі нового входу та дерев’яний навіс, який монтують між ними. Це, за словами фахівців, – унікальна та перша в Україні конструкція таких масштабів, повідомляють у КМДА.

Новий вхід у столичний зоопарк буде на розі проспекту Перемоги та вулиці Зоологічної. 

В приміщеннях вхідної групи завершують оздоблювальні роботи, всі зовнішні мережі вже проклали та змонтували.

В одноповерховій будівлі, що праворуч від нового входу, розмістять каси, інформаційний центр, громадські вбиральні, медпункт. Роботи там виконані на 90 відсотків. У двоповерховій будівлі плануємо облаштувати океанаріум, що буде встановлений за кошти інвесторів, та фудкорти.

.

Друзі! Роботи з реконструкції столичного зоопарку тривають. І з проспекту Перемоги вже добре видно не тільки 15-метрового жирафа, а й будівлі нового входу та дерев’яний навіс, який монтують між ними. Це, за словами фахівців, – унікальна та перша в Україні конструкція таких масштабів.Новий вхід у столичний зоопарк буде на розі проспекту Перемоги та вулиці Зоологічної. В приміщеннях вхідної групи завершують оздоблювальні роботи, всі зовнішні мережі вже проклали та змонтували.В одноповерховій будівлі, що праворуч від нового входу, розмістять каси, інформаційний центр, громадські вбиральні, медпункт. Роботи там виконані на 90 відсотків. У двоповерховій будівлі плануємо облаштувати океанаріум, що буде встановлений за кошти інвесторів, та фудкорти.Після завершення робіт з монтажу навісу, новий вхід вимостять тротуарною плиткою та здійснять благоустрій території навколо. А ще фасади будівель на вході ввечері та вночі красиво підсвічуватимуться. Окрім яскравого жирафа, відвідувачів на новому вході зустрічатимуть і відомі скульптури "Зубр" та "Леви" – замість старих виготовляють нових звірів. Наразі завершують роботи і в універсальному вольєрі для тварин та птахів – його здадуть в експлуатацію та заселять цього року. Також у Київський зоологічний парк загальнодержавного значення будують новий приматник. Він буде готовий вже наступного року.

Geplaatst door Кличко – мер op Maandag 30 september 2019

Після завершення робіт з монтажу навісу, новий вхід вимостять тротуарною плиткою та здійснять благоустрій території навколо. А ще фасади будівель на вході ввечері та вночі красиво підсвічуватимуться.

Окрім яскравого жирафа, відвідувачів на новому вході зустрічатимуть і відомі скульптури “Зубр” та “Леви” – замість старих виготовляють нових звірів.

Наразі завершують роботи і в універсальному вольєрі для тварин та птахів – його здадуть в експлуатацію та заселять цього року. Також у Київський зоологічний парк загальнодержавного значення будують новий приматник. Він буде готовий вже наступного року. 

Суспільство

У Києві на ВДНГ створюють терапевтичний сад: що в ньому буде

Опубліковано

На території ВДНГ у Києві з’явиться терапевтичний сад — простір для зцілення, реабілітації та соціалізації людей, які постраждали від війни. Над проєктом працюють команди Big City Lab та PUPA.

Про це повідомила CEO Big City Lab Вікторія Тітова.

Для чого створюють сад

Сад стане місцем для внутрішнього відновлення через взаємодію з природою, адаптивний спорт, творчість і спільні практики. Простір створюють насамперед для ветеранів, людей із ПТСР, пацієнтів реабілітаційних центрів та їхніх родин.

Команда розробляла концепцію саду протягом п’яти місяців за участі психологів, психотерапевтів, ботаніків, ландшафтних архітекторів з ЄС і Великобританії, працівників шпиталів, волонтерів, ветеранів і членів їхніх сімей.

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі встановили останній відреставрований хрест (ФОТО)

Новий сад складатиметься з:

  • майданчика для тілесних практик, ерготерапії та адаптивного спорту;
  • зони садівничої терапії;
  • простору для арттерапії, лекцій, майстер-класів і групової роботи;
  • індивідуальних зон відпочинку;
  • окремої зони для дітей.

Проєкт реалізує ВДНГ спільно з Міністерством у справах ветеранів у межах Національної стратегії створення безбар’єрного простору за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Вікторії Тітової

Читати далі

Суспільство

13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Опубліковано

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.

Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.

Вчинок хлопця

Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.

Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.

Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу

Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.

Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Фото: фейсбук-сторінка Сумської міської ради

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка

Читати далі

Суспільство

У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)

Опубліковано

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.

Про це повідомили в заповіднику.

Щорічне обстеження заповідника

Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.

Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)

Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.

«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.

Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).

Фото: Сергій Жила

Читати далі

Шопочитати

Культура20 години тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес23 години тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....

Суспільство4 дні тому

Писанкарка з Тернополя продає великодні набори, щоб підтримати чоловіка та його побратимів

Перед Великоднем світло у вікні квартири Ксенії горить до пізньої ночі. Жінка вкладає двох маленьких...

Суспільство7 днів тому

Плете понад 40 років: це майстер з Волині, який робить великодні кошики

«Цього мене навчив батько, якого в селі всі називали майстром, адже він мав золоті руки...