Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як військовому лише з бойовим досвідом знайти цивільну роботу: прості поради

Опубліковано

За даними дослідження Veterun Hub, 85% роботодавців говорили, що готові наймати ветеранів. Бойовий досвід має доволі сильний вплив на людину, тому після повернення до цивільного життя у військових може виникати запитання: “Чим я можу займатися далі?”

 Veteran Hub розповідає, як військовим із бойовим досвідом знайти цивільну роботу.

Візьміть паузу для адаптації

До повернення в цивільне життя потрібно знову звикнути та адаптуватися. До того ж за цей час можна обдумати, які у вас є сильні навички, де ви хотіли б працювати, які знання та вміння зі служби можете застосовувати в роботі.

У жодному разі не потрібно відкидати свій військовий досвід, адже він є дуже цінним у різних життєвих ситуаціях. І це не обов’язково повинні бути саме професійні навички. Комунікація з людьми та залагоджування конфліктів, наприклад, також часто потрібні в професійному житті.

Що спільного?

Якщо ви вже знаєте, ким хотіли б бути в цивільному житті, спробуйте знайти спільні риси між цією роботою та вашим військовим досвідом. Проаналізуйте свої обов’язки на службі, запишіть їх у список.

Це ваші навички, які можна розділити на професійні та “м’які”. Тепер візьміть аркуш і розділіть записані навички на два стовпчики. В одному будуть ваші практичні вміння, а в іншому – навички, які потрібні на ринку праці.

Переглядайте вакансії

Коли відчуваєте, що готові до пошуку роботи, розпочинайте перегляд вакансій. Спочатку можна переглядати ті пропозиції, де не вимагають значного досвіду.

Читайте відгуки про переваги та недоліки професії, які є перспективи розвитку. Переглядаючи вакансії, можна також зрозуміти, чого очікують роботодавці від кандидатів і що ви можете їм запропонувати.

Читайте також: США виділяють $1,5 млрд на відновлення енергетики України

Як військовому лише з бойовим досвідом знайти цивільну роботу: прості поради

Складіть план

Обдумайте також, ким ви хотіли б бути за п’ять років. Якщо запитання складне для початку, можна звернутися до кар’єрних консультантів.

Виконання глобальної справи можна полегшити, склавши короткостроковий план на місяць і довгостроковий – на рік. Що ви можете зробити за місяць? Створити резюме, відправляти 20 відгуків на день, проходити співбесіду щотижня тощо.

На рік такий план скласти важче, тому можна скористатися технікою SMART. Цілі повинні бути:

  • specific – конкретні
  • measurable – вимірювані
  • assignable – виконувані
  • realistic – реалістичні
  • time-related – визначені в часі

Виписуючи цілі, враховуйте специфіку спеціальності, яка вам цікава, досвід і можливості для розвитку.

Проходьте співбесіди

Проходження співбесід є корисним для того, щоб визначити рівень своєї енергії для комунікації та нових контактів. Спілкування може бути в будь-якій зручній формі: месенджери, відеодзвінки, живі зустрічі, відвідування заходів.

Проте якщо ви відчуваєте, що вам складно комунікувати, не змушуйте себе. Щоби продовжувати пошуки, можна просто відгукуватися на вакансії онлайн. Пам’ятайте про перший пункт – не поспішайте та дайте собі час.

Зверніться до кар’єрних консультантів

У соціальних мережах чи окремих організаціях можна знайти кар’єрних консультантів, які допоможуть розібратися у своєму кар’єрному шляху. Наразі можна знайти організації, які надають таку допомогу для ветеранів безкоштовно.

З якими запитами працюють кар’єрні консультанти:

  • може розповісти про ринок праці у сфері, яка тебе цікавить
  • спільно з вами може скласти резюме і мотиваційний лист
  • допомагає підготуватися до співбесіди
  • допомагає скласти кар’єрний план

Кар’єрний консультант – це людина, яка допоможе пройти шлях, але не зробить все за вас, тому від особистих зусиль і розуміння також багато залежить.

Нагадаємо, підприємці отримають від держави мікрогрантів на понад 1 мільярд.

Суспільство

Легендарний генерал УНР: 9 фактів із життя Юрія Тютюнника

Опубліковано

ШоТам запустив новий анімаційний серіал з історичним сюжетом! Над першою серією разом з нами працював Владлен Мараєв — український історик, краєзнавець, відеоблогер, чия історична експертиза приголомшує.

Герой першої серії — Юрій Тютюнник, український військовий діяч, генерал-хорунжий армії УНР.

Хто такий Юрій Тютюнник?

Юрій Тютюнник — один з найактивніших діячів Української революції ХХ століття. Совєти хотіли викреслити постать генерала-хорунжого УНР, зробивши його «актором» пропаганди, але згодом все одно розстріляли.

Усюди на його шляху були пастки окупантів і ворогів, та, попри все це, Тютюнник боровся за те, за що усім нам доводиться боротися й нині — за Україну!

Редакція ШоТам пропонує дізнатися 9 маловідомих фактів з життя Юрія Тютюнника.

1. Знявся у пропагандистському фільмі про себе

Аби зберегти життя собі та рідним, генерал УНР був змушений знятися у пропагандистському фільмі в ролі самого себе, але такого, яким його бачили совєти — «українського бандіта-отамана».

2. Був яскравим діячем Української революції

Фото: ШоТам

3. Отримав два поранення на війні та служив у царській армії

Він народився у селі Будище на Звенигородщині в 1891 році. Після отримання вищої освіти його призвали у царську армію. У запеклих боях проти німців він отримав 2 поранення: в голову та руку.

4. Створив запасний український полк

Фото: ШоТам

Читайте також: Хто такий Ґео Шкурупій? 10 цікавих фактів про українського короля футуризму

5. Здійснив Перший зимовий похід

Як заступник командувача Дієвої армії УНР Юрій здійснив легендарний Перший зимовий похід — блискучий рейд по тилах білих і червоних. Другий зимовий похід зазнав невдачі. Тютюнник відступив через підконтрольну полякам територію.

6. Не покидали думки боротьби за Україну

Фото: ШоТам

7. Переніс тортури та допити

Юрій подолав неспокійний Дністер, перетнувши кордон з Україною. Проте на березі на нього чекали чекісти. Його жорстко допитували, схиляючи до співпраці. І зрештою у 25-х роках, він взяв участь у зйомках пропагандистського фільму «КПК».

8. Засуджений до розстрілу

Фото: ШоТам

9. Закарбував своє імʼя

Сьогодні ім’я тютюнника носять вулиці та провулки у Миколаєві, Луцьку, Черкасах, Первомайську, Вознесенську. А 38-й зенітний ракетний полк ЗСУ ім. Юрія Тютюнника продовжує його боротьбу за Незалежність!

Подивитися всі відео з нашого анімаційного серіалу ви можете за посиланням. Другий випуск присвячений Олені Степанів — першій в світі жінці, що офіційно була зарахована на військову службу в званні офіцерки.

Фото: ШоТам

Читати далі

Суспільство

Наказ МОН, який позбавив аспірантів-контрактників права на відстрочку, визнали недійсним

Опубліковано

Державна регуляторна служба України визнала недійсним наказ Міністерства освіти і науки (МОН), який позбавляв аспірантів-контрактників права на відстрочку. Спецнаказ Оксена Лісового, яким аспірантів очної форми позбавили права навчатися на контракті, визнаний протизаконним.

Про це йдеться у відповідному документі регулятора №2886/20-24 від 19 липня 2024 року, пише «Комерсант український».

Відповідно до висновків Державної регуляторної служби, положення наказів МОН порушують кілька міжнародних договорів та угод, ратифікованих Україною, зокрема, в частині обмеження права на освіту. Крім того, ці положення не забезпечують вимоги щодо рівності та недискримінації, а також не дотримуються принципів пропорційності та обґрунтованості обмежень в умовах воєнного стану.

Читати також: МОЗ анонсувало нову електронну систему для обліку медичного канабісу

Контекст ситуації

Наказ МОН, підписаний Оксаном Лісовим, забороняв вступ на контрактну денну форму навчання в аспірантуру, позбавляючи аспірантів очної форми права на відстрочку. Це рішення викликало хвилю обурення серед студентської спільноти та освітян, оскільки суттєво обмежувало права аспірантів на продовження навчання.

Державний регулятор дійшов висновку, що зазначені положення наказів МОН порушують кілька міжнародних договорів та угод, ратифікованих Україною, у частині обмеження права на освіту. Також, вони не забезпечують вимоги щодо рівності та недискримінації, що є ключовими принципами демократичної правової держави.

Державна регуляторна служба підкреслила, що накази МОН не дотримуються принципів пропорційності та обґрунтованості обмежень в умовах воєнного стану. Відповідно, ці обмеження не можуть бути виправдані та мають бути скасовані для забезпечення конституційних прав громадян.

Розвиток ситуації

Визнання наказу недійсним є важливим кроком у напрямку забезпечення прав аспірантів на освіту та рівність умов навчання. Це рішення також підкреслює важливість дотримання міжнародних зобов’язань та принципів правової держави, навіть в умовах воєнного стану.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: Освіта.ua.

Читати далі

Суспільство

У Лондоні відкрили памʼятник про загиблих українських атлетів: фото

Опубліковано

З 24 лютого 2022 року, коли розпочалася повномасштабна російська війна, життя тисяч невинних українців було обірвано. Серед них — щонайменше 487 атлетів. Понад 4 000 українських спортсменів зараз захищають свою країну.

Про це повідомляє МЗС України.

Читати також: Павло Тичина та хіт соцмереж «Гаї шумлять» Пиріг і Батіг: трагічна історія за красивою піснею (ВІДЕО)

У Лондоні відкрилася інсталяція, присвячена пам’яті загиблих українських атлетів, організована МЗС Великої Британії та агенцією Freuds. Центральним елементом інсталяції є число «487», що символізує кількість загиблих атлетів, хоча реальна кількість жертв може бути ще більшою. Навколо цього числа розташоване спортивне обладнання, яке нагадує про види спорту, якими професійно займалися загиблі.

Цього року на Олімпійських іграх у Парижі Україну представлятимуть 140 спортсменів та атлеток.

«Українські спортсмени та атлетки на Олімпіаді уособлюють українську волю до перемоги. Завдяки оперативним та спільним зусиллям перспектива світу, де українські спортсмени та громадяни будуть вільні від загроз з боку Росії, стане реальністю», — зазначає речник МЗС України Георгій Тихий.

Нагадаємо, 10 фактів про київський «Роліт» – будинок, де жили та українські митці в часи радянських репресій.

Фото: МЗС України.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології1 тиждень тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: