Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Як відрізнити крафт від мас-маркета? Радять український виробник та блогерка

Опубліковано

Донедавна крафт асоціювався в українців тільки з пивом, звареним у маленьких приватних броварнях. Тепер так називають практично будь-який товар, де ручна робота і якість поєднується з обмеженою кількість товару і його оригінальністю.

Де та межа, яка відрізняє крафтове виробництво від мас-маркета? Ми в ШоТам в партнерському спецпроекті з Олексієм Масюткіним розбирались у цьому. Він – крафтяр з Нової Каховки, що на Херсонщині, який з дружиною вже п’ятий рік займається виробництвом крафтових гаманців. А україномовна тревел-блогерка випробувала на власному досвіді, наскільки надійна українська крафтова продукція для екстремальних подорожей.

Довідка. Слово “крафтовий” походить від англійського слова “craft”, що означає “майстерна робота” або “ремесло”.

 Олексій Масюткін

Олексій Масюткін

засновник родинного виробництва NUB-Leather Goods-

За освітою юрист, а в крафтове виробництво прийшов у 2015 році зі сфери продажів. Зараз разом із дружиною та двома помічницями відшивають більше 20 різних моделей гаманців з відбитком соснової шишки у нижньому правому кутку виробу. 
Назву придумали на родинному пікніку у 2015 році. Трапилась на очі соснова шишка, і подумалося, що її відбиток на шкірі буде круто виглядати.
За тим з’ясувалося, що шишка в перекладі з англійської – це NUB. Друге значення NUB у перекладі означає “суть”. Суть в деталях – це і стало слоганом бренду NUB-Leather Goods (Наб Лезер Гудс).

Чим крафтові речі відрізняються від мас-маркету?

Завжди задавався питанням: чому ручна робота у виробах з мас-маркету коштує 2000$, а робота моїх колег -українських крафтовиків – вдесятеро дешевша і досі не сприймається серйозно. 

І це попри те, що крафтові вироби мають багато переваг. Розповім про них на власному прикладі: 

1. Ручна робота і гарна якість

Пробували колись порівняти вироби, які шиються на промисловій машинці і ті, що пошиті вручну? 

Перш за все, на що треба звернути увагу, це той шов, яким зшита річ. Машинну стібку на шкірі одразу видно: тонша нитка, сліди від машинки на шкірі. Ручний шов акуратніше виглядає, і за рахунок ручної роботи є змога прошити річ – чи то сумку, чи то гаманець – товстішою і якіснішою ниткою. 

2. Ексклюзивність

Крафтові підприємства – це, як правило, невеликий сімейний бізнес. А, отже, і маленькі партії виробництва. Тобто, ви не зустрінете тисяч людей з таким же виробом, як у вас. 

3. Відповідальність і можливість усунути недоліки

Крафтові підприємства дуже відповідально ставляться до власної репутації. Бо раптом щось не так – і один негативний відгук здатний поховати ваш бізнес, який будувався роками. Ми у NUB-Leather Goods- відповідаємо за якість власних виробів, усуваємо всі недоліки за власний рахунок, маємо навіть можливість післягарантійного обслуговування. 

4. Невисока ціна

Крафтові вироби у рази дешевші від аналогічних з мас-маркету. Адже ви не переплачуєте за бренд і отримуєте якісні матеріали замість дешевого кожзаму. 

Але, мені здається, це характерна риса лише для українського ринку. А десь в Британії за пошив виробу у крафтовій майстерні вам доведеться викласти кругленьку суму. 

Сімейний бізнес і робота вручну: а ваше підприємство точно крафтове?

За п’ятий рік роботи зі шкірою я точно визначив для себе, коли переді мною дійсно крафтова продукція, а коли – підробка з Алі Експрес зі штампом українського виробника. 

Крафтом називають продукти, зроблені не на заводі, а в майстерні, маленькими партіями і за індивідуальними рецептами.

Ціни на гаманці у  NUB-Leather Goods- стартують від 275 гривень. Прошиті вони вручну вощеними нитками, що міцніші за звичайні

Крафтовики – не просто бізнесмени, це вже очільники сімейної справи. Може, вони і займаються рутинною ручною роботою, але вона приносить їм задоволення. Кожен з нас знає і вміє самостійно виготовити кожну дрібницю в процесі виробництва. 

У центрі задуму крафтового бізнесу – вища якість виробу і натуральні матеріали або інгредієнти. Тобто, якщо ми говоримо про крафтове пиво – це майже завжди маленька сімейна пивоварня, унікальний рецепт і добірні матеріали.

Якщо ж говорити про наші гаманці – то це якісна шкіра від українського виробника і міцна німецька вощена нитка, просочена спеціальним восковим розчином. Він робить нитку, а відповідно і сам виріб більш довговічним.

І ще один невід’ємний елемент, який виникає, коли працюєш руками – це любов, яку вкладаєш у продукт, зробивши його власноруч.

Не захотіли працювати “на того дядька”

Якщо коротко, на початку 2015 року нам набридло працювати на дядька, захотілося чимось зайнятися своїм. 

Якось несподівано для себе потрапили на Гешефт Garage Sale в Одессі, де нашу увагу привернули саме вироби зі шкіри, після чого і вирішили займатися саме пошивом аксесуарів зі шкіри. А з весни 2016 року ми вже представляли свої перші колекції на ярмарках “Всі. Свої “, Made in Ukraine та UA Made.

Так ми вирішили залишити наші старі роботи, розробили та захистили бізнес-план, після чого отримали невеликий грант і на маленьких ресурсах почали наш бізнес.

Весь 2016-2017 рік ми провели, відвідуючи всі ці ярмарки, активно презентуючи продукцію  NUB-Leather Goods- людям оффлайн, щоб вони самі на дотик переконувалися: ручна робота в нас – не на папері.

Що треба для старту і де продавати крафтові вироби сьогодні?

Нитка, дві голки, підготовлені отвори у викроєній шкірі й старий добрий сідельний шов – все, що знадобилося мені з дружиною, аби почати власну справу. Ми і викроювали, і зшивали гаманець вручну.

Першими покупцями NUB-Leather Goods- були друзі і знайомі. А сьогодні наша головна точка реалізації – магазин на Хрещатику “Всі.Свої”.

Вона виводить нас на самоокупність з невеликим прибутком. 

Сьогодні наші гаманці, холдери, візитниці виготовляються лімітованими партіями. Але час підштовхує нас до розширення.

Тому зараз працюємо над сайтом та соцмережами і вже робимо кроки до масштабування бізнесу.

Українська продукція все популярніша і може конкурувати з іншими країнами

Юлія Беркута

Народний блогер України 2019 у номінації “Подорожі”

Постійно подорожує (нещодавно, приміром, повернулась з Лофотенських островів, що в Норвегії). Погодилась на невеличкий експеримент: оцінити надійність шкіряного виробу для подорожей – як людина, що вміє обирати речі, які не підведуть в дорозі.

З кожної подорожі я намагаюсь привезти щось оригінальне, цікаве і практичне. Точно так же і в подорожі з собою беру речі, які не підведуть. Часом місця, у яких я буваю, екстремальні, і важливо, щоб там нічого не підвело. 

Є кілька улюблених речей, які завжди зі мною під час подорожей, а тепер до них додався шкіряний холдер Wrap від Nub Leather. 

Я – людина список, і щоб нічого не забути – все записую у нотатник. Задоволена якістю і візьму з собою у наступну подорож свій нотатник – вже у шкіряній обкладинці.

Не можу сказати, що маю лайфхаки, та принцип «ціна-якість» – завжди те, чим керуюсь обираючи навіть сувенір. Але мені особливо приємно тримати у руках предмети зроблені в Україні. Українська крафтова продукція за останні роки стала більш популярною, з’явилось розмаїття і на фоні цього кожен виробник приділяє увагу якості, тому я вважаю, що вона здатна скласти конкуренцію у своїх нішах виробам з інших країн.

View this post on Instagram

Я є людина-список. Будь яка думка, план, ціль, набір речей у подорож – все має бути записано, щоб не забути. І як приємно потім викреслювати ті пункти з задоволенним обличчям😁 ⠀ Хто тут ще такий? Зізнавайтесь) ⠀ Це я до чого, погодьтесь, що може бути приємніше, ніж огорнути свої ідеї і плани у красиву обкладинку? ⠀ Так тішусь щоразу відкриваючи софтбук від українського виробника @nubworkshop Софтбук – це не просто блокнот, а аксесуар тривалого використання. Можна змінювати паперові блоки після того як вони закінчаться, а обкладинка з натуральної шкіри буде слугувати і надалі. ⠀ @nubworkshop це майстерня з виготовлення аксесуарів зі шкіри, дизайн яких грунтується на простоті і функціональності. Вся продукція – ручної роботи від початку до кінця. Всі продукти виготовляються виключно з натуральної шкіри, зшиваються вручну вощеною ниткою, яка забезпечує більш міцніший шов, ніж машинна стібка. ⠀ Крафтові речі – ідеальні подарунки собі або друзям, а особливо приємно мати надійні і оригнальні аксесуари від українського виробника. Рекомендую від душі, і нехай всі ідеї і плани збуваються☺️

A post shared by YULIIA BERKUTA create & travel (@juli_berk) on

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі