Суспільство
Як українець проходить реабілітацію після пересадки легень (ВІДЕО)
У січні наші лікарі пересадили Олександру легені без допомоги зарубіжних колег. Тоді чоловік погодився на цю складну і ризиковану операцію заради сина. Наразі чоловік вже повністю на ногах, хоч реабілітація все ще триває.
Історії незламних українців розповідає ШоТам.
Чоловік виховує дитину сам, він ліквідатор аварії на ЧАЕС, де й отримав ураження легенів. Ще два місяці тому Олександр майже не дихав, а сьогодні вже проходить 5000 кроків на день. Весь цей час він не бачився з сином, який дуже хвилювався, коли проводжав тата на операцію.
«Тато навіть не дійде до поїзда без мене. Всюди я його проводив: до поїзда, з поїзда. Лише нас там (у лікарні) зустріли», – розповідає син Тимофій.
Відтоді вони ще не бачилися.
«Він мене проводив на операцію, помахав ручкою, і все…», – згадує Олександр.
Тимофій знає, що операція в тата пройшло успішно і що зараз він робить усе, аби швидше одужати. Олександр виконує різні вправи: від дихальної гімнастики до особливих тренувань.
Дивіться також: Українка знайшла кохання, прокоментувавши фото захисника
«Займаюсь велосипедом, займаюся інгаляцією, ходжу по палаті тут», – розповідає чоловік.
Лікарі підготували для Олександра сюрприз. До нього навідався інший українець, якому півтора року тому зробили пересадку легень. Віктора Бабія українські лікарі тоді оперували за допомогою колег із-за кордону. І сьогодні він вільно дихає та живе повноцінно, що дуже надихнуло Олександра.
Удома Олександра дуже чекає синок Тимофій, для якого батько став символом сміливості. Хлопчик вірить: невдовзі тато повернеться і вони разом підуть на риболовлю.
Нагадаємо, у Львові на подвір’ї лікарні Святого Пантелеймона встановили скульптуру хлопчика, який чекає тата з операційної.
До того ж у Львові відкрили сучасний корпус реабілітації Національного центру «Незламні». Його обладнали в старій будівлі міської поліклініки.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі