Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як у Грі Престолів: ці замки, фортеці та палаци можна знайти в Україні. Вгадаєте де? Тест

Опубліковано

Від Карпат до узбережжя Чорного моря наша країна зберігає багатовікову історію, відображену в старовинних замках та розкішних палацах. Пропонуємо вам перевірити свої знання про ці дивовижні місця та дізнатися більше про історію та культуру України.

Готові до захоплюючої подорожі у світ давньої архітектури та королівської розкоші? Тоді давайте проходити новий тест від ШоТам!

Що це за замок такий?

ШоТам
Правильно! Неправильно!

Це Олеський замок — пам'ятка архітектури й історії 13-18 століть, розташований у смт. Олесько Золочівського району Львівської області. Він є одним з найдавніших в Україні замків — ймовірно, побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича на плато пагорба, який височить серед заплави річки Ліберція.

А це вже замок-музей Радомисль. Стоїть він у сусідній від Києва області. Але в якій саме?

radozamok.com
Правильно! Неправильно!

«Замок-музей Радомисль» розташований у Житомирській області. У 1612 році на цьому місці збудували «папірню» — укріплену фабрику з виробництва паперу для друкарні Києво-Печерської лаври. Після проведеної реставрації «Замок-музей Радомисль» є повністю відновленою середньовічною фортифікаційною спорудою з відтвореними автентичними інтер’єрами 17-19 ст.

Цей палац є справжньою перлиною Львівської області. Знаєте, про який саме йдеться?

Правильно! Неправильно!

Підгорецький замок (або Палац у Підгірцях) — пам'ятка архітектури епохи пізнього ренесансу та бароко. Він розташований у селі Підгірці Золочівського району Львівської області. Замок збудували на місці попередньої садиби Підгорецьких упродовж 1635–1640 років за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Сучасного вигляду замок набув після реконструкції 1720-х років.

Це — Хотинська фортеця. Вона складається з фортеці 13 століття та бастіону 18 століття, що його оточує. Крім того, вона є одним з найстаріших збережених укріплень Східної Європи. На березі якої річки вона розташована?

khotynska-fortecya.cv.ua
Правильно! Неправильно!

Хотинська фортеця розташована на березі річки Дністер.

У маленькому містечку Львівської області стоїть оборонна фортеця, зведена в 1634 році. Вона є справжнім прикладом архітектурного «palazzo in fortezzo» та має назву…

Вікіпедія\Анна Біляєва
Правильно! Неправильно!

Правильна відповідь - Золочівський замок. Його звели в 1634 році як оборонну фортецю на кошти Якуба Собеського — батька правителя Речі Посполитої Яна III Собеського. Замок створений за проєктом невідомого італійського архітектора на місці старого дерев'яного замку, який оточували потужні земляні вали, обкладені каменем, з бастіонами на кутах та ровами з водою. У дворі є два палаци — більший з них має назву Великий, а навпроти в'їзної вежі розташований Китайський. Цікавим замок також є тим, що тут була система каналізації, яка збереглася до наших днів.

Тут бували й творили Шевченко, Гоголь, Марко Вовчок, Штернберг, Ріпин і Куліш. Впізнали місце на фото?

yilin.com.ua
Правильно! Неправильно!

Це Качанівка — одна з нечисленних поміщицьких садиб на території Україні, яка збереглася в комплексі палацу разом з парком. Маєток заснував російський полководець і граф Петро Румʼянцев-Задунайський як одну з резиденцій президента Малоросійської колегії та генерал-губернатора. У 1824 році у володіння садибою вступили поміщики-меценати Тарновські, які перетворили Качанівку на своєрідний культурно-мистецький центр.

Гуляючи цим живописним місцем, туристи нерідко губилися. Тут красиво, але й трохи лячно… Кажуть, у цьому місці можна зустріти привидів. Знаєте, що зображене на фото?

ШоТам
Правильно! Неправильно!

Форт-застава Дубно (інші назви — Тараканівський форт, Дубенський форт, нова Дубенська фортеця) — оборонна споруда, архітектурна пам'ятка 19 століття. Розташована неподалік від села Тараканів Дубенського району Рівненської області, в мальовничій місцевості над річкою Іквою.

Цей замок, на жаль, не зберігся до наших часів і залишив за собою лише мальовничу руїну. Знаєте, про що йдеться?

Вікіпедія\Moahim
Правильно! Неправильно!

Невицький замок — напівзруйнований замок біля села Кам'яниця Ужгородського району Закарпатської області, пам'ятка архітектури національного значення. Про замок уперше згадують на початку 14 ст. як про опорну базу місцевого феодального бунту проти королівської влади Карла Роберта Анжу. У 14 ст. замок переходить під володіння роду графів Другетів, які будують на місці дерев'яної споруди кам'яну. У 1644 році під час релігійних воєн трансильванський князь Юрій I Ракоці зруйнував замок.

Тут творилася козацька історія! В місті Батурин стоїть єдиний збережений гетьманський палац. Що це за місце?

ШоТам
Правильно! Неправильно!

Палац гетьмана Кирила Розумовського – видатна пам’ятка доби класицизму національного значення. Він є головною окрасою, візитною карткою та символом Батурина. В Україні це єдиний збережений та відроджений гетьманський палац. На теренах нашої держави це ще й єдина архітектурна споруда, зведена за проектом визначного архітектора Чарльза Камерона.

Що це за замок? (ТЕСТ)
Не засмучуйтесь!
Це чудова можливість дізнатися більше про багату історію та архітектуру України. Спробуйте вивчити матеріали про замки та палаци, відвідати їх або прочитати книги та статті, щоб покращити свої знання.
Добре!
У вас добрі знання з цієї теми, але завжди є можливість покращити свої результати. Спробуйте почитати більше про різні замки та палаци України, їхню історію та унікальні особливості.
Відмінно!
Ви чудово розбираєтесь в історії та архітектурі України. Ваші знання про палаци та замки вражають. Продовжуйте в тому ж дусі та вивчайте ще більше цікавих фактів про культурну спадщину України!

Поділіться своїми результатами:

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство2 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: