Суспільство
Як у Грі Престолів: ці замки, фортеці та палаци можна знайти в Україні. Вгадаєте де? Тест
Що це за замок такий?
Це Олеський замок — пам'ятка архітектури й історії 13-18 століть, розташований у смт. Олесько Золочівського району Львівської області. Він є одним з найдавніших в Україні замків — ймовірно, побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича на плато пагорба, який височить серед заплави річки Ліберція.
А це вже замок-музей Радомисль. Стоїть він у сусідній від Києва області. Але в якій саме?
«Замок-музей Радомисль» розташований у Житомирській області. У 1612 році на цьому місці збудували «папірню» — укріплену фабрику з виробництва паперу для друкарні Києво-Печерської лаври. Після проведеної реставрації «Замок-музей Радомисль» є повністю відновленою середньовічною фортифікаційною спорудою з відтвореними автентичними інтер’єрами 17-19 ст.
Цей палац є справжньою перлиною Львівської області. Знаєте, про який саме йдеться?
Підгорецький замок (або Палац у Підгірцях) — пам'ятка архітектури епохи пізнього ренесансу та бароко. Він розташований у селі Підгірці Золочівського району Львівської області. Замок збудували на місці попередньої садиби Підгорецьких упродовж 1635–1640 років за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Сучасного вигляду замок набув після реконструкції 1720-х років.
Це — Хотинська фортеця. Вона складається з фортеці 13 століття та бастіону 18 століття, що його оточує. Крім того, вона є одним з найстаріших збережених укріплень Східної Європи. На березі якої річки вона розташована?
Хотинська фортеця розташована на березі річки Дністер.
У маленькому містечку Львівської області стоїть оборонна фортеця, зведена в 1634 році. Вона є справжнім прикладом архітектурного «palazzo in fortezzo» та має назву…
Правильна відповідь - Золочівський замок. Його звели в 1634 році як оборонну фортецю на кошти Якуба Собеського — батька правителя Речі Посполитої Яна III Собеського. Замок створений за проєктом невідомого італійського архітектора на місці старого дерев'яного замку, який оточували потужні земляні вали, обкладені каменем, з бастіонами на кутах та ровами з водою. У дворі є два палаци — більший з них має назву Великий, а навпроти в'їзної вежі розташований Китайський. Цікавим замок також є тим, що тут була система каналізації, яка збереглася до наших днів.
Тут бували й творили Шевченко, Гоголь, Марко Вовчок, Штернберг, Ріпин і Куліш. Впізнали місце на фото?
Це Качанівка — одна з нечисленних поміщицьких садиб на території Україні, яка збереглася в комплексі палацу разом з парком. Маєток заснував російський полководець і граф Петро Румʼянцев-Задунайський як одну з резиденцій президента Малоросійської колегії та генерал-губернатора. У 1824 році у володіння садибою вступили поміщики-меценати Тарновські, які перетворили Качанівку на своєрідний культурно-мистецький центр.
Гуляючи цим живописним місцем, туристи нерідко губилися. Тут красиво, але й трохи лячно… Кажуть, у цьому місці можна зустріти привидів. Знаєте, що зображене на фото?
Форт-застава Дубно (інші назви — Тараканівський форт, Дубенський форт, нова Дубенська фортеця) — оборонна споруда, архітектурна пам'ятка 19 століття. Розташована неподалік від села Тараканів Дубенського району Рівненської області, в мальовничій місцевості над річкою Іквою.
Цей замок, на жаль, не зберігся до наших часів і залишив за собою лише мальовничу руїну. Знаєте, про що йдеться?
Невицький замок — напівзруйнований замок біля села Кам'яниця Ужгородського району Закарпатської області, пам'ятка архітектури національного значення. Про замок уперше згадують на початку 14 ст. як про опорну базу місцевого феодального бунту проти королівської влади Карла Роберта Анжу. У 14 ст. замок переходить під володіння роду графів Другетів, які будують на місці дерев'яної споруди кам'яну. У 1644 році під час релігійних воєн трансильванський князь Юрій I Ракоці зруйнував замок.
Тут творилася козацька історія! В місті Батурин стоїть єдиний збережений гетьманський палац. Що це за місце?
Палац гетьмана Кирила Розумовського – видатна пам’ятка доби класицизму національного значення. Він є головною окрасою, візитною карткою та символом Батурина. В Україні це єдиний збережений та відроджений гетьманський палац. На теренах нашої держави це ще й єдина архітектурна споруда, зведена за проектом визначного архітектора Чарльза Камерона.
Поділіться своїми результатами:
Суспільство
- від 510 до 5 100 гривень за незаконну вирубку в межах міста;
- від 17 000 до 25 500 гривень або навіть позбавлення волі до трьох років за вирубку в лісових зонах.
Коментарі
Суспільство
У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.
Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.
Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)
Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik.
Коментарі