Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як у Грі Престолів: ці замки, фортеці та палаци можна знайти в Україні. Вгадаєте де? Тест

Опубліковано

Від Карпат до узбережжя Чорного моря наша країна зберігає багатовікову історію, відображену в старовинних замках та розкішних палацах. Пропонуємо вам перевірити свої знання про ці дивовижні місця та дізнатися більше про історію та культуру України.

Готові до захоплюючої подорожі у світ давньої архітектури та королівської розкоші? Тоді давайте проходити новий тест від ШоТам!

Що це за замок такий?

ШоТам
Правильно! Неправильно!

Це Олеський замок — пам'ятка архітектури й історії 13-18 століть, розташований у смт. Олесько Золочівського району Львівської області. Він є одним з найдавніших в Україні замків — ймовірно, побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича на плато пагорба, який височить серед заплави річки Ліберція.

А це вже замок-музей Радомисль. Стоїть він у сусідній від Києва області. Але в якій саме?

radozamok.com
Правильно! Неправильно!

«Замок-музей Радомисль» розташований у Житомирській області. У 1612 році на цьому місці збудували «папірню» — укріплену фабрику з виробництва паперу для друкарні Києво-Печерської лаври. Після проведеної реставрації «Замок-музей Радомисль» є повністю відновленою середньовічною фортифікаційною спорудою з відтвореними автентичними інтер’єрами 17-19 ст.

Цей палац є справжньою перлиною Львівської області. Знаєте, про який саме йдеться?

Правильно! Неправильно!

Підгорецький замок (або Палац у Підгірцях) — пам'ятка архітектури епохи пізнього ренесансу та бароко. Він розташований у селі Підгірці Золочівського району Львівської області. Замок збудували на місці попередньої садиби Підгорецьких упродовж 1635–1640 років за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Сучасного вигляду замок набув після реконструкції 1720-х років.

Це — Хотинська фортеця. Вона складається з фортеці 13 століття та бастіону 18 століття, що його оточує. Крім того, вона є одним з найстаріших збережених укріплень Східної Європи. На березі якої річки вона розташована?

khotynska-fortecya.cv.ua
Правильно! Неправильно!

Хотинська фортеця розташована на березі річки Дністер.

У маленькому містечку Львівської області стоїть оборонна фортеця, зведена в 1634 році. Вона є справжнім прикладом архітектурного «palazzo in fortezzo» та має назву…

Вікіпедія\Анна Біляєва
Правильно! Неправильно!

Правильна відповідь - Золочівський замок. Його звели в 1634 році як оборонну фортецю на кошти Якуба Собеського — батька правителя Речі Посполитої Яна III Собеського. Замок створений за проєктом невідомого італійського архітектора на місці старого дерев'яного замку, який оточували потужні земляні вали, обкладені каменем, з бастіонами на кутах та ровами з водою. У дворі є два палаци — більший з них має назву Великий, а навпроти в'їзної вежі розташований Китайський. Цікавим замок також є тим, що тут була система каналізації, яка збереглася до наших днів.

Тут бували й творили Шевченко, Гоголь, Марко Вовчок, Штернберг, Ріпин і Куліш. Впізнали місце на фото?

yilin.com.ua
Правильно! Неправильно!

Це Качанівка — одна з нечисленних поміщицьких садиб на території Україні, яка збереглася в комплексі палацу разом з парком. Маєток заснував російський полководець і граф Петро Румʼянцев-Задунайський як одну з резиденцій президента Малоросійської колегії та генерал-губернатора. У 1824 році у володіння садибою вступили поміщики-меценати Тарновські, які перетворили Качанівку на своєрідний культурно-мистецький центр.

Гуляючи цим живописним місцем, туристи нерідко губилися. Тут красиво, але й трохи лячно… Кажуть, у цьому місці можна зустріти привидів. Знаєте, що зображене на фото?

ШоТам
Правильно! Неправильно!

Форт-застава Дубно (інші назви — Тараканівський форт, Дубенський форт, нова Дубенська фортеця) — оборонна споруда, архітектурна пам'ятка 19 століття. Розташована неподалік від села Тараканів Дубенського району Рівненської області, в мальовничій місцевості над річкою Іквою.

Цей замок, на жаль, не зберігся до наших часів і залишив за собою лише мальовничу руїну. Знаєте, про що йдеться?

Вікіпедія\Moahim
Правильно! Неправильно!

Невицький замок — напівзруйнований замок біля села Кам'яниця Ужгородського району Закарпатської області, пам'ятка архітектури національного значення. Про замок уперше згадують на початку 14 ст. як про опорну базу місцевого феодального бунту проти королівської влади Карла Роберта Анжу. У 14 ст. замок переходить під володіння роду графів Другетів, які будують на місці дерев'яної споруди кам'яну. У 1644 році під час релігійних воєн трансильванський князь Юрій I Ракоці зруйнував замок.

Тут творилася козацька історія! В місті Батурин стоїть єдиний збережений гетьманський палац. Що це за місце?

ШоТам
Правильно! Неправильно!

Палац гетьмана Кирила Розумовського – видатна пам’ятка доби класицизму національного значення. Він є головною окрасою, візитною карткою та символом Батурина. В Україні це єдиний збережений та відроджений гетьманський палац. На теренах нашої держави це ще й єдина архітектурна споруда, зведена за проектом визначного архітектора Чарльза Камерона.

Що це за замок? (ТЕСТ)
Не засмучуйтесь!
Це чудова можливість дізнатися більше про багату історію та архітектуру України. Спробуйте вивчити матеріали про замки та палаци, відвідати їх або прочитати книги та статті, щоб покращити свої знання.
Добре!
У вас добрі знання з цієї теми, але завжди є можливість покращити свої результати. Спробуйте почитати більше про різні замки та палаци України, їхню історію та унікальні особливості.
Відмінно!
Ви чудово розбираєтесь в історії та архітектурі України. Ваші знання про палаци та замки вражають. Продовжуйте в тому ж дусі та вивчайте ще більше цікавих фактів про культурну спадщину України!

Поділіться своїми результатами:

Коментарі

Суспільство

У Києві захищають хвойні дерева від незаконних вирубок перед святами (ФОТО)

Опубліковано

У Києві стартувала кампанія із збереження хвойних дерев у передноворічний період. Комунальні служби посилять охорону ялин, сосен, туй і ялівців за допомогою патрулювань і спеціальних хімічних обробок.

Про це повідомляє КМДА.

Захист дерев включає в себе оброблення репелентами. Він є безпечними для рослин, але у приміщенні виділяють неприємний запах. Крім того, будуть застосовувати клеєво-крейдяну суміш, яка дає дереву «брудний» вигляд. Оброблені зони будуть позначені попереджувальними табличками.

Читати також: У Києві відкриють виставку з новорічними прикрасами 19 та 20 століть

За самовільну вирубку хвойних дерев передбачені значні штрафи:

  • від 510 до 5 100 гривень за незаконну вирубку в межах міста;
  • від 17 000 до 25 500 гривень або навіть позбавлення волі до трьох років за вирубку в лісових зонах.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: виставлені КМДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві очистили озеро та демонтували незаконну дамбу (ФОТО)

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.

Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)

Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.

Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Дві українки увійшли до рейтингу «100 жінок року» від BBC

Опубліковано

Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Ольга Олефіренко: від мрії до власної ферми

Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.

Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.

Читати також: Українські бійці дзю-дзюцу здобули 274 медалі на чемпіонаті світу

Ольга Руднєва: засновниця центру Superhumans

Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.

За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.

Про премію «100 жінок року»

Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.

Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.

Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.

Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: сайт ВВС Україна.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Освіта4 дні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес6 днів тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура2 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура4 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...