Суспільство
Як тебе не любити? 11 короткометражок про Київ, який ви не знали. Радять ШоТам і Такфлікс
Відкрити для себе новий Київ за 164 хвилини. Звучить майже фантастично, якби не одне «але». До Дня Києва ШоТам та онлайн-кінотеатр Такфлікс підготували добірку з 11 знакових коротких метрів про столицю. Серед них – «Київські фрески» Сергія Параджанова та «Це побачення» Надії Парфан, що отримало спецвідзнаку на Берлінале. А ще історії про любов, хобі столичних пенсіонерів та звичайне життя. Приємного перегляду!
Присвячується молоді всього світу ІІ
Музичний, 9 хв.
Режисери: Ярема Малащук, Роман Хімей
Про що фільм? У фaбулі стрічки – вечірка «Схема» та молодь, на якій уважно фокусується кaмерa на ранок події. Простір кіностудії Довженкa перетворений нa тaнцмaйдaнчик, синхронізовaний нaтовп, світло прожекторів, aритмічні синтетичні звуки Стaніслaвa Толкaчовa – кaмерa віддaляється тa нaближaється, створюючи відчуття ромaнтичного «піднесення» і водночaс – модерного «відчуження».
Це місце тa зустріч, нa яку очікує і до якої готується київськa молодь – ця певнa втечa від буднів, неприйняття їх – викликaє дивні відчуття сучaсного ритуaлу. Aле що він ознaчaє? Фільм зaкінчується «портретaми», мaйже стaтичними кaдрaми, обличчями «після» утопії. Герої тa героїні не готові приймaти новий день тa його стaру реaльність.
Де подивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Виходь, Masha
Драма, 4 хв.
Режисерка: Юлія Шалімова.
Про що фільм? Це спостереження одного дня. У цьому дні переплелись різні почуття людей, як-от тривога та агресія; смуток, самотність та байдужість; не обійшлось й без веселощів та безтурботності, а також й опори на любов, віру та надію. Як провідчувати цей день? Жити у смартфоні чи наживо?… Виходь, Masha, – відчуй себе живою!
Де подивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Це побачення
Драма, Київ, 6 хв.
Режисерка: Надія Парфан.
Про що фільм? Це історія про столицю країни, в якій триває повномасштабна війна, але не припиняється життя у всіх його проявах. На світанку по Києву з шаленою швидкістю мчить авто. Коли воно нарешті гальмує, з машини виходить людина у камуфляжі. На неї чекають.
Де подивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Голубівники Києва
Етнографія, 10 хв.
Режисер: Михайло Волков.
Про що фільм? З кінця 1940-х до кінця 1980-х голуби були одержимістю київських хлопців. Це фільм про те, як хобі з дитинства стає сенсом життя.
Де подивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Київські фрески
Експериментальний, 14 хв.
Режисер: Сергій Параджанов.
Про що фільм? Незавершений фільм Сергія Параджанова, в якому режисер задумував розповісти про трагедію війни особливою кінематографічною мовою метафор і образів. Після відзнятих кінопроб дирекція кіностудії прийняла рішення припинити зйомки «в цілому імпресіоністського фільму, пронизаного ідеєю пацифізму». Від картини залишились лише 15-хвилинні кінопроби, які збереглися лише завдяки хитрості оператора Олександра Антипенка – він видав їх за свою дипломну роботу.
Де подивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Театральна
Драма, 16 хв.
Режисерка: Аліна Панасенко.
Про що фільм? Тимофій – маленький кишеньковий злодій. Він живе своє звичайне життя, допоки раптом не закохується у чергову по станції Театральна.
Де подивитися? Стрічка на «Такфліксі».
В радості, і тільки в радості
Драма, 27 хв.
Режисерка: Марина Рощина.
Про що фільм? Молода самотня мати закохується в хлопця, але не наважується розповісти йому, що у неї є син. Стосунки стрімко розвиваються, і зізнатися стає все важче. Перед нею постає вибір між особистим життям і відповідальністю за дитину.
Де подивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Петрівка-реквієм
Урбаністика, 6 хв.
Режисерка: Катерина Возниця.
Про що фільм? Пригоди дезорієнтованого суб’єкта в умовах стихійної декомунізації. Короткий момент топографічно-акустичної розгубленості на зламі звички. Приводом для створення фільму стало перейменування станції Петрівка, що вилилося в переозвучення всіх оголошень Київського метрополітену голосом нового диктора.
Де подивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Цвях
Драма, 32 хв.
Режисер: Філіп Сотниченко.
Про що фільм? Валентина працює юристом в одному з банків Ліхтенштейну. Вона відповідає за зв’язки зі Східною Європою. Валя ще з дитинства непогано пам’ятає українську та російську мови, адже до 13-ти років жила в Києві. У 96-му, під час важкого, перехідного для економіки України періоду, Валентина разом із матір’ю та вітчимом емігрувала до Швейцарії. Минуло 20 років.
Де подивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Вхід через балкон
Архітектура, 26 хв.
Режисер: Роман Блажан.
Про що фільм? Це подорож через десятиліття і погляд на балкони та їх власників у містах по всій Україні. Документальний фільм досліджує дивне архітектурне явище українських саморобних балконів. Відсутність державного регулювання дозволяє українцям будувати будь-які балкони незалежно від стилю будівлі. Часом в результаті імпровізованої реновації, балкони стають більшими за саму квартиру.
Через історію феномена балконів фільм досліджує історію пострадянської України – життя, культуру та взаємозв’язки між особистим та громадським простором міст. Це збалансований і глибокий погляд на балкони від їх власників, працівників міської влади, істориків, соціологів, урбаністів та архітекторів. Цей ліричний любовний лист до України та її жителів досліджує, як архітектура може стати цікавим шляхом до глибшого розуміння культури та простору.
Де подивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Прощавай, Головін
Архітектура, 14 хв.
Режисер: Мат’ю Ґрімар.
Про що фільм? Для Яна Головіна смерть батька – це шанс на нове життя за межами рідної країни. Коли він готується піти і попрощатися з сестрою, він змушений зіткнутися зі своїм рішенням – чому він завжди сліпо рухається вперед і що він залишає позаду.
Де подивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Суспільство
Хто і що зробив
- Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
- Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
- Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
- Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
Що це дає пацієнтам
- Приймати на 15% більше пацієнтів, ніж до аварії.
- Забезпечити якісні умови лікування для дітей.
- Стабільно працювати під час опалювального сезону.
Коментарі
Суспільство
Де облаштують паркінги
- Вул. Б. Хмельницького:
9 500 м², 380 паркомісць. Тут планують розширити маршрути громадського транспорту та створити виділені смуги для його руху. - Перехрестя вул. Городоцька — вул. Збиральна:
8 500 м², 340 місць. Забезпечать зручний доступ до громадського транспорту. - Вул. Стрийська (біля іподрому):
Найбільший паркінг площею 31 600 м², що вміщатиме 1264 автомобілі. Виділені смуги для громадського транспорту дозволять скоротити затримки до центру на 49%. - Вул. Зелена:
5 400 м², 216 місць. Облаштують зручний доступ до тролейбусів. - Вул. Личаківська:
5 000 м², 200 місць. Це допоможе зменшити транспортний потік з Винників та прилеглих громад. - Перехрестя вул. Т. Шевченка — вул. І. Величковського:
21 000 м², 840 місць. Зручно розташований для потоків із західного напрямку.
Коментарі