

Суспільство
Як створюється електронна сцена Донбасу та як вона звучить, можна почути на проєкті На карантині з Plan B
6 червня онлайн-проєкт соціальних інновацій та нової музики «На карантині з Plan B» презентує програму На карантині з Plan B x Donbas. Ініціатива підтримує музичні ініціативи Донбасу, щоб відкрити їх для широкої аудиторії та підтримати місцевих музикантів.
На карантині з Plan B — це серія подій від команди фестивалю Plan B, яка збирає всіх разом, щоб відкривати нову українську музику, познайомити з соціальними та культурними ініціативами, надихнути та обговорити суспільні виклики. Онлайн-проєкт має денну та нічну програму. Plan B Day поєднує лекції, дискусії та інтерв’ю. Plan B Night — перформативну програму та live-стріми від музикантів з різних куточків країни.

О 19:00 Plan B Day відкриває низка інтерв’ю «Музична сцена Донбасу: хто ці люди». Почуємо історії діджеїв — наскільки складно розвивати культуру електронної музики там, де цього майже немає, та як це впливає на людей й регіон.
О 21:00 та до 04:00 — онлайн-вечірка з діджеями з Торецька, Сєвєродонецька, Дружківки та Мирнограду.
21:00–22:00 — HackerOne, Торецьк
22:00–22:30 — FanatSun, Торецьк
22:30–23:00 — DJ Pulya , Торецьк
23:00–24:00 — Crematorium, Сєвєродонецьк
00:00–01:00 — DarBojiy , Сєвєродонецьк
01:00–02:00 — JmDasha, Дружківка
02:00–03:00 — Sheleh, Дружківка
03:00–04:00 — ÁleX RócҜ, Мирноград
Детальніше про музикантів та дискусію — на наступній сторінці анонсу.
Івент у фейсбук: https://www.facebook.com/events/818938311966306/
Слідкувати за ефірами можна на facebook-сторінці Plan B: https://www.facebook.com/plan2bfest/, інстаграм-акаунті фестивалю: https://instagram.com/planb_fest, а за новинами — у телеграм-каналі: https://t.me/planbfest
Організатором Plan B є Культурна агенція Ɐ, Харків. Онлайн-проєкт In quarantine with Plan B втілюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Дискусійна частина
Музична сцена Донбасу: хто ці люди?
Вечіркою справа не обмежиться! 6 червня з 19:00 по 20:00 проведемо низку інтерв’ю на тему «Музична сцена Донбасу: хто ці люди». Запросимо людей, які грають електронну музику, навчають діджеїнгу або проводять вечірки, та запитаємо в них:
- як вони до цього прийшли та що музика означає особисто для них;
- наскільки складно розвивати культуру електронної музики там, де цього майже немає;
- як це впливає на людей та регіон.
Свої історії розкажуть:
📣 Костянтин Одинець, Торецьк
Діджей HackerOne та засновник школи Praktika
📣 Євгеній Скрипник, Слов’янськ
Засновник серії техно-вечірок Shum.Rave
📣 Дар’я Заровна, Дружківка
Діджейка JmDasha, випускниця @Kultura Zvuka Shkola
📣 Андрій Дарбоженко та Володимир Крематорій, Сєвєродонецьк
Діджеї, організатори рейвів у лісі та на заводі
Модератор:
📣 Микола Дорохов, Краматорськ
Голова ГО «Вільна хата», співзасновник молодіжної платформи Вільна хата у Краматорську і член правління Асоціації молодіжних центрів України.

_________________________________________________________
Live від діджеїв
🔊 21:00–23:00 — HackerOne, Торецьк
Грає electronic, techno
Слухати: https://www.youtube.com/watch?v=Pl9J683wFRs&feature=youtu.be
HackerOne, або ж Костянтин Одинець — засновник школи електронної музики Praktika та хрещений батько цілого покоління діджеїв. Каже про себе, що створює можливості: організує лекції та практичні заняття з музики, щоб у містян була можливість займатися тим, що захоплює та надихає.
🔊 22:00–22:30 — FanatSun, Торецьк
Грає tech house, progressive house
Слухати: https://soundcloud.com/ajjtwl3yiibi
Саша — переселенець із Горлівки, працює електромонтером у тепломережах і потрапив до музичної тусовки як електрик з генератором. Зрозумів, що електронна музика — це воно, і занурився в неї всерйоз та надовго. Каже, що вечірки й танці потрібні людям навколо: як вихід негативу, спосіб випустити свій біль і напруження.
🔊 22:30–23:00 — DJ Pulya, Торецьк
Грає tech house, techno
Слухати: https://www.mixcloud.com/CharMusica/dj-pulya-meat-beat-mixtape/
Даша — студентка-дефектолог у Слов’янському педагогічному університеті, а у шкільні роки професійно займалася спортом: штовханням ядра та метанням диску. Любить техно та поєднує навчання зі зведенням треків, всупереч тому, що в її оточенні таку музику не дуже розуміють.
🔊 23:00–24:00 — Crematorium, Сєвєродонецьк
Грає somatik techno / techno
Слухати: https://soundcloud.com/user-834091579
Загадковий і таємничий діджей, який характеризує свій стиль словом «магія». У сетах створює окремий світ з незабутньою атмосферою.
🔊 00:00–01:00 — DarBojiy, Сєвєродонецьк
Грає техно в стилі somatik
Слухати: https://soundcloud.com/darbojich/dar-bojiy-somatik-mix
Народився у Сєвєродонецьку та створив там власну музичну тусовку. Повільний ритм його somatik techno пробирається в самісіньку душу. Dar викладається на всі сто, а далі — справа за вами!
🔊 01:00–02:00 — JmDasha, Дружківка
Грає techno/dark techno
Слухати: https://soundcloud.com/jm_dasha
Випускниця Kultura Zvuka Shkola та резидентка Shum.Rave. Народилася в Дружківці та вже крокує великим світом музики. Її виступи на Shum Rave — тільки початок: ми впевнені, що на неї чекає неабияке майбутнє.
🔊 02:00–03:00 — Sheleh, Дружківка
Грає tech house, progressive
Слухати: https://soundcloud.com/sheleh
Dmitriy Shelekhov почав свою професійну діяльність вже 15 років тому. Був резидентом першого у Дружківці закладу «Рояль»! За роки діджеїнга встиг пограти в Китаї, досягти великої популярності та здобути неабиякого досвіду, який він вам і продемонструє цієї суботи.
🔊 03:00–04:00 — ÁleX RócҜ, Мирноград
Грає progressive, tech house, techno, breaks, deep house, electronica
Представник олдскульної школи діджеїнга: настільки суворий, що зміг поєднувати музику та роботу в шахті. Грав по всій Донецькій області та брав участь в організації оупен-ейра в Золотому Колодязі. Він закриватиме нашу вечірку та своїм виступом хоче довести, що Донбаська сцена існує, і вона на топовому рівні.
Суспільство

У ТРЦ River Mall проведуть фестиваль з прилаштування котів AdoptMe Days. Десяток притулків у форматі Only Cats передадуть вакцинованих, чипованих та оброблених тваринок. Чотирилапих безкоштовно віддаватимуть у люблячі родини.
Про це повідомили організатори фестивалю Gostomel Shelter та Pethouse.
Не тільки котики, а й подарунки
«Пухнасті, плямисті, грайливі та сонні, маленькі та великі – усі ці котики 13 квітня чекатимуть своїх петбатьків на фестивалі адопції звірят AdoptMe Days», — розповідають у анонсі.
Організатори фестивалю підготували консультації ветлікарів та поради з адаптації для майбутніх родин котиків. Також на учасників чекають партнерські подарунки — набори звірячого щастя з кормом, лежаком, іграшками та іншими.

Серед гостей розіграють петбокс зі смаколиками та іграшками. А тих, хто поки не готовий взяти у родину котика, організатори закликають підтримати притулки інформаційно, донатом чи волонтерством. За півтора року існування фестивалю прилаштували понад 1 400 тварин.
Зареєструватися на подію можна за посиланням. Фестиваль відбудеться з 13:00 до 19:00 за адресою Дніпровська набережна, 12.
Читайте також: Кіт Степан приєднався до ФК «Шахтар» та розігрує призи на збір для Третьої штурмової бригади
Про організаторів
Pethouse — найбільший інтернет-магазин зоотоварів в Україні, з асортиментом понад 10 000 товарів. Компанія входить до ТОП-15 e-commerce магазинів країни за версією журналу Forbes. З 2010 року Pethouse щодня примножує звіряче щастя, розвиваючи культуру відповідального петбатьківства. Системно підтримує притулки, ініціює соціальні кампанії як-от AdoptMe Days та просуває адопцію тварин в Україні.
Gostomel Shelter – приватний притулок у Київській області, мета якого побудувати культуру спілкування між тваринами та людьми. Шелтер руйнує стереотипи про притулки та опікується понад 700 звірятами.

Нагадуємо, що для близьких ветеранів і ветеранок організували зустріч про силу підтримки.
Фото: з архіву минулих фестивалів AdoptMe Days
Суспільство

У своєму інстаграм Франк Вільде опублікував селфі з картиною Маргарити Половінко, яку вона писала кров’ю. Українська художниця загинула 5 квітня.
Про це сповістили у Другому механізованому батальйоні 3 ОШБР, де служила Маргарита.
У своєму дописі Франк Вільде додав цитату Маргарити, якою вона описувала власну картину:
«Я намалювала дівчину, яка, мов ангел, летить над будинками. Дівчина літає над цією гидотою світу. Перше моє сприйняття росіян було таким, що вони — монстри, які прийшли битися з людьми»

Читайте також: «Символ гордості»: 13-річний каратист відмовився від спільного фото з росіянином на п’єдесталі (ВІДЕО)
Про мисткиню
Маргарита Половінко — українська художниця, фельдшерка і волонтерка. Вона загинула на війні 5 квітня у 31 рік. Маргарита служила у 3-й окремій десантно-штурмовій бригаді Збройних Сил України. У 2024 році Маргарита Половінко зголосилася допомагати в евакуації поранених бійців, керуючи евакуаційним транспортом у першій ланці ланцюга евакуації. Згодом увійшла до 2-го механізованого батальйону 3-ї окремої десантно-штурмової бригади.

У інтерв’ю для «Суспільного» Половінко розповідала, що почала багато малювати на початку повномасштабного вторгнення, коли побачила перші новини про загибель дітей в Ірпені.
11 квітня Маргариту поховають у рідному Кривому Розі на Алеї Слави центрального кладовища.
Нагадуємо, що на Донеччині розробили 3D-модель стели з підписами, які в 2024 зафарбували.
Фото: інстаграм Франка Вільде
Суспільство

Керівниця ГО «Моє місто» Вікторія Зацнова представила український досвід краудфандингу на міжнародній програмі Voices United у Стокгольмі. Програму організував Шведський інститут, щоб зібрати українські та шведські організації для обміну досвідом і пошуку спільних рішень.
Про це повідомляють в громадській організації.
Краудфандинг в Україні та за кордоном
Український досвід краудфандингу викликав у шведських партнерів особливий інтерес, адже в нашій країні спільнокошт став відповіддю на виклики воєнного часу. У Швеції громадське фінансування використовують переважно для підтримки стартапів і творчих ідей.
Під час проєкту Вікторія провела тренінг про те, як українці використовують краудфандинг для вирішення нагальних потреб — від допомоги ВПО до відновлення інфраструктури.
Читайте також: «Тримаюся далі»: як багатодітна мама з Києва передала 240 тонн допомоги за рік

Іноземці приїздитимуть переймати досвід
На зустрічі зі шведськими організаціями українка познайомилася з роботою ForumCiv (розвиток громадянського суспільства у 70 країнах світу), The Independent Living Institute (підтримка людей з інвалідністю) та Reach for Change (підтримка соціальних підприємців).
«Цей нетворкінг показав мені перспективу для українських організацій виходити на міжнародний рівень, організовувати спільні освітні програми для організацій-початківців та розвивати обміни між країнами. Ми вже бачимо можливість створення проєктів, у межах яких українці їздитимуть за кордон вивчати, як там працює громадський сектор, а іноземці приїздитимуть до нас переймати наш досвід та волонтерити», — каже Вікторія Зацнова.
Український громадський сектор вміє діяти швидко: мобілізувати ресурси, адаптуватися до змін і будувати довіру з людьми. Цей досвід може бути цінним для міжнародної спільноти. А от у західних партнерів ми можемо вчитися системності: сталого управління, планування наперед і міжнародних стандартів прозорості.


Про «Моє місто»
«Моє місто» — це громадська організація, що надає можливості для реалізації суспільно корисних ініціатив через краудфандинг і навчання.
Організація вже понад 10 років розвиває культуру краудфандингу в Україні, допомагаючи соціальним ініціативам збирати кошти на важливі зміни.
Нагадаємо, бойова медикиня Олена Риж розповіла у «Збірному подкасті» про донати і дії, що під силу кожному
Фото: «Моє місто»