Суспільство
Як стати Таємним Сантою для незнайомців чи нужденних? Сім добрих ініціатив
Неспокійний рік минає й час налаштуватися на святковий настрій та десь віднайти той дитячий захват в очікуванні Нового року та Різдва. Акція «Таємний Санта» — один з перевірених способів пройнятися атмосферою свята та подарувати диво незнайомій людині.
Нижче зібрали ініціативи, у яких можна взяти участь у ролі Таємного Санти. Тому долучайтеся до акцій добра, даруйте подарунки та гарний настрій тим, хто потребує особливої уваги.
Нагодувати бідних
Всесвітній рух молодих людей «Молодь за мир» та «Спільнота святого Егідія» допомагають дітям, бездомним та бідним людям, яких зустрічають на вулицях. Вони навідуються до стареньких у геріатричні пансіонати, організовують для них свята, походи в музеї та на пікніки.
Кожного року напередодні новорічних свят організація влаштовує різдвяні обіди для нужденних: безхатченків, дітей та людей похилого віку. Ви також можете стати Таємним Сантою і приготувати для них подарунки. Для цього потрібно зареєструватися за посиланням. У відповідь організатори надішлють на пошту профайл з людиною, для якої можете приготувати подарунок. Готовий презент ви надсилаєте Новою Поштою на адресу організації, яка буде вказана в листі, а 6 та 7 січня кожен з нужденних отримає подарунок від свого Таємного Санти.
Якщо немає можливості підготувати власноруч пакунок, можна оплатити святковий обід для бідної людини, вартість якого 250 грн. Благодійна акція діє в Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові й Одесі.
«З Новим роком, Ба та Ді»
Благодійний фонд «Життєлюб», «Розетка» та «Нова пошта» спільно організували акцію до новорічних свят для всіх бабусь та дідусів країни. Будь-хто може стати Таємним Сантою на один день та подарувати свято стареньким. Для цього потрібно придбати святковий продуктовий набір на сайті інтернет-магазину «Розетка», а фонд «Життєлюб» розподілить продукти між тисячами одиноких пенсіонерів. «Нова пошта» сформує посилки й доставить їх у соціальні служби, а далі соцпрацівники та волонтери розвезуть пакунки по домівках стареньких.
Читайте також: Як зробити добру справу на свята? 10 варіантів
Уже вдалося зібрати понад п’ять тисяч наборів «З Новим роком, Ба й Ді!», які прикрасять новорічний стіл. Вони створені спеціально для проєкту допомоги літнім людям, тому придбати їх для своїх потреб неможливо.
На сайті можна додати до подарунка новорічне привітання або дитячий малюнок. І вже за кілька днів листівка від вашого імені вирушить до самотніх бабусь і дідусів разом із продуктовим набором.
Привітати бездомного
Волонтерський проєкт «BEZ ДОМА» запрошуємо взяти участь у новорічній роздачі подарунків і обіду для нужденних на київському південному вокзалі. Стати Таємним Сантою для бездомного друга та зігріти його добром та подарунком.
У пакунок входять шкарпетки, устілки термо, спідня білизна, рушник для лиця, засоби особистої гігієни, шоколадка й мандарини — усе те, що, зазвичай, необхідно безхатькам. Приблизна вартість новорічного набору — 200 грн, а у волонтерів якраз 200 підопічних.
«Ми завжди раді вас бачити в наших рядах і дуже раді будь-якій посильній допомозі у вигляді рук, чотирьох коліс, харчових продуктів, води, ліків та засобів особистої гігієни! А теплі речі зараз актуальні, як ніколи!» — кажуть волонтери.
Спільнота «BEZ ДОМА» на постійній основі організовує безкоштовні обіди для нужденних. Акція проходить щосуботи о14.00 на південному вокзалі (між KFC і Храмом Святого Георгія Побідоносця).
Стати Сантою для дитини
Громадська організація «Інтегрум» уже 10 років допомагає вихованцям із дитячих будинків, інтернатів, центрів реабілітації та центрів соціальних служб у різних областях України. Цьогоріч вони планують привітати з новорічними святами 300 дітей з 12 дитячих закладів.
Щоби стати чарівником для малечі, можна зробити благодійний внесок на сайті через кнопку «підтримати». Або придбати подарунки зі списків дитячих бажань та передати їх до організації. Дітки з дитячого будинку «Перлинка» (Кіровоградська область) уже оформили свої бажання в малюнки та написали, що б хотіли отримати на Новий рік. Серед мрій: куртка, фітнес-браслет, цукерки, шампунь та інші дитячі радощі. Деякі діти не могли самостійно написати листа, тому за них це зробили вихователі.
Привітати одномістянина
Стати для когось чарівником можна і локально в одному з українських міст. Приміром, маріупольцям пропонують зіграти в «Таємного Санту» та надіслати або віддати особисто в руки подарунок незнайомцю. Для цього потрібно заповнити google-форму та дочекатися у відповідь такої анкети одного з учасників.
«Все, що потрібно для гри, це залишити свою адресу і контактні дані, а ще трошки розповісти про себе. Після цього ми випадковим чином розподілимо учасників. Щоб всі були в рівних умовах, заздалегідь визначимо вартість подарунка — до 100 грн. Так всім буде комфортно вибирати сюрпризи. Обмін подарунками відбуватися протягом останнього тижня грудня», — розповіли організатори заходу.
Таємний Санта для котика
Благодійний фонд «Хочукота» три роки рятує безхатніх котиків шляхом лікування, догляду та пошуку нових домівок. Допомагають тваринам завдяки благодійним внескам небайдужих людей та волонтерів, що прихистили котика тимчасово.
Цього року благодійники пропонують стати Таємним Сантою для котика. На сайті організації можна придбати та надіслати одному з 50 чотирилапих подарунки з його особистого листа бажань. Це ігровий тунель, великий ліжачок, тепла хатинка, краплі від паразитів абощо.
У якості допомоги можна також взяти кота на перетримку, оплатити рекламне оголошення про чотирилапого на сторінці фонду, оформити регулярну допомогу, або зважитися забрати пухнастого додому.
Спекти кекс для літніх людей
Таємний Санта може зробити добро своїми руками. Гастроспільнота Foodies у партнерстві з локальними бізнесами запрошують приєднатися до Charity Cake: приготувати та доставити кекси до столів людей поважного віку. Минулого року на новорічні свята в Києві відбувся великий благодійний обід для 1000 літніх киян. Тоді до організації заходу приєдналися 50 шеф-кухарів з усієї України, більше 80 локальних бізнесів та 150 волонтерів.
Читайте також: Як допомогти «стареньким»: 5 організацій, що піклуються про літніх людей
«Ми вирішили продовжити ініціативу і цьогоріч, враховуючи усі карантинні обставини. І запрошуємо вас разом з нами навчитись готувати різдвяні кекси та допомогти доставити їх додому дуже важливим людям — самотнім бабусям і дідусям цього міста», — кажуть ініціатори Charity Cake.
Нещодавно вони презентували платформу з рецептами домашніх кексів від шеф-кухарів. На ній Таємний Санта обирає рецепт кексу від одного з шеф-кухарів. Потім ви реєструєтеся, щоб визначитися з датою доставки та планувати випікання. Можна приєднатися до розвозу готової святкової випічки, який організовує фонд «Старенькі». Якщо такої можливості немає, тоді варто передати кекси волонтерами, а вони самі їх доставлять. Або ж самостійно пригостити смачненьким тих стареньких, що живуть поруч з вами (сусідів).
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі