

Суспільство
Як ресторанам та закладам громадського харчування залишитися на плаву під час локдауну
Коронавірус найближчими роками буде тримати бізнес в напрузі, проте існує шлях, який полегшить роботу рестораторів і допоможе уникнути великих збитків. Тепер кожен підприємець, який вже має або тільки відкриває свій заклад харчування, службу замовлення та адресну доставку їжі, не буде витрачати на підготовчому періоді близько 1/3 часу, щоб розробити та оформити меню. Адже завдяки сервісу для створення QR меню та його спеціальному функціоналу меню створюється швидко та просто. Такий підхід дозволяє оформити ресторанне меню, не залучаючи додаткових фахівців, а відтак суттєво зекономить бюджет.
Як працює електронне меню для кафе, ресторанів та барів
Користуючись сервісом, ви додаєте через особовий кабінет страви, напої та кожну позицію оформлюєте на свій смак з урахуванням сучасних трендів та юзабіліті. Це дозволяє створити цілісне, зручне та зрозуміле меню для потенційного клієнта, який вперше, чи вже повторно відвідує ресторан або замовляє їжу.
Читайте також: Бар для відьом та еротичне кафе: шість незвичайних київських закладів
Згідно зі статистичними даними, зручність меню є 3-ю позицією у виборі закладу, який хочеться відвідати знову, поруч із цінами та вибором. Наявність меню на сайті закладу принципово важливе для 3 з 4 клієнтів, тому цей шанс необхідно максимально використовувати для отримання фінансової вигоди: налагодження продажу, збільшення середньої вартості чека, появи позитивних відгуків.
Переваги створення QR меню в ресторан
- Не потрібні жодні технічні знання, щоб втілити в реальність красиве, зручне рішення для ознайомлення із переліком страв та напоїв ресторану, а також приймати замовлення на доставку.
- Можна змінювати наповнення та ціни в будь-який зручний момент самостійно без участі розробників, оскільки це часто буває необхідно якщо у вас є власний сайт.
- Єдиний ресурс з меню, барвистими світлинами їжі, доставкою та інформацією про ресторан – це повноцінна заміна сайту на замовлення.
Заощадивши – заробив, ця фраза як найкраще описує корисність сервісу Stravopys для ресторатора, а за допомогою онлайн-меню – це тепер реально. Думайте, як ваш потенційний замовник, створюючи сторінки для напоїв, закусок, салатів, основних, перших страв, десертів.
Актуальний сервіс
Під час карантинних обмежень важко переоцінити онлайн-меню з можливістю оформлення замовлень, адже більшість закладів громадського харчування працюють за попереднім замовленням, на виніс та доставку. Можна самостійно оформити меню, обравши ідеальний дизайн, адмін панель вже приєднана автоматично для відстеження замовлень. Ваші клієнти здатні робити замовлення безпосередньо через меню, а повідомлення про них приходять рестораторам на пошту та в месенджери. Це дозволяє встановити чіткий та оперативний ланцюжок між адміністратором та кухнею, а також оптимізувати роботу штату, адже шеф, су-шеф чи навіть власник бізнесу можуть швидко приймати та обробляти замовлення.
Читайте також: Запрацював мобільний додаток “Статистика в смартфоні”
Ваші клієнти можуть подивитись електронне меню для кафе, ресторанів та барів і оформити замовлення будь-яким зручним способом: через ПК, ноутбук або смартфон. Це означає, що цифрове меню доступно для замовника на роботі, в транспорті чи вдома. Для власника бізнесу сервіс Stravopys – ефективний діалог між створенням візуально зрозумілого меню, можливістю швидко обробляти замовлення та приймати оплату. Тепер через QR меню для ресторанів можна досліджувати перелік страв та напоїв улюбленого закладу не виходячи з дому – і це нова реальність, яка створена для вас.
Суспільство

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.
Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.
Що сталося
23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.
Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції
Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»
Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.
Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.
Як повернути гроші
Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.
Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.
В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.
Фото: Укрзалізниця
Суспільство

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.
Про це повідомили в КП «Київреклама».
Що демонтуватимуть
Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:
- спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
- вивіски;
- банери, панно на фасаді будинку;
- відеоекрани на фасадах будинків;
- електронні табло з «рядком, що біжить»;
- конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
- конструкції у підземних переходах та тунелях.
Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).
Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide
Суспільство

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.
Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.
Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.
Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.
Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).
Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»