Суспільство
Як один донор врятував життя одразу чотирьом українцям (ВІДЕО)
Родичі людини, яка напередодні померла від інсульту в 42 роки, дали згоду на використання її органів. Таким чином один донор посмертно врятував життя одразу чотирьом українцям, зокрема дружині захисника України.
Історії незламних українців розповідає ШоТам.
Тієї ночі лікарі встигли успішно пересадити серце, печінку, легені, нирку та підшлункову залозу. І вперше в історії в України, два з цих органів – одночасно тій самій людині.
Однією з пацієнток стала Олена Ткачук – медсестра та дружина воїна. З дитинства вона хворіла на діабет, а після народження дитини в неї відмовили ще й нирки.
«До того, поки не пішла на діаліз, вважала, що діабет – найгірше, що може бути. Але коли пішла на діаліз, зрозуміла, що нехай вже буде діабет, тільки б не було діалізу», – розповідає жінка.
Гемодіаліз – виснажлива процедура, яку мусять проходити люди з нирковою недостатністю. Єдиний вихід – пересадка нирок, а у випадку Олени ще й підшлункової залози. Але де знайти донора одразу двох органів? Шансів було дуже мало, та, певно, втрутилася доля.
42-річний чоловік помер від інсульту, і родина дозволила взяти його органи. Оперувати Олену взялися професіонали Лікарні святого Пантелеймона у Львові.
Уперше в Україні лікарі наважилися на одночасну пересадку двох органів. Операція тривала 9 годин: трансплантовані нирка та залоза запрацювали просто на столі. Весь цей час у лікарні чекав чоловік Олени – примчав прямо з фронту.
Дивіться відео: 13 операцій і критичний стан: медики центру «Незламні» врятували капітана ЗСУ
«Реально, це як вихід на бойове завдання. Коли ти хвилюєшся, але не хочеш цього показувати», – розповідає Юрій, чоловік Олени.
Операція пройшла успішно, на 11 добу Олену вже виписали – прямо в день її народження.
«У мене все добре, всі мої органи прижилися. Нирки, підшлункова – для мене це найкращий подарунок. Рада, що їду додому, хочу вже побачити рідних, близьких людей», – Олена Ткачук, реципієнтка.
«Вона постійно вимірює цукор і не коле інсулін. Нирка так само працює. Аналізи в неї просто, як у здорової людини», – каже завідувач Центру трансплантології Максим Овечко.
Утім, Олена не єдина, кого врятували органи того самого донора. Тієї ж ночі успішно пересадили легені чоловікові з Донеччини. Нову печінку отримав житель Закарпаття, а серце – львів’янин.
Сьогодні кожен українець за життя може дати згоду на посмертне використання своїх органів. Написати згоду можна в державній установі – Українському центрі транспланткоординації.
Щоб подати заяву потрібно всього 10 хвилин, і в будь-який момент її можна змінити або відкликати. Однак ваш дозвіл зможе у майбутньому врятувати від трьох до восьми людей.
Нагадаємо, хірурги Рівненської обласної лікарні імені Юрія Семенюка провели унікальну операцію пораненому захиснику. Ворожа куля зупинилася всередині артерії.
Також ми розповідали, що вперше з початку великої війни донорське серце доправили гелікоптером, використавши аеромедичну евакуацію. Це допомогло врятувати 15-річного підлітка.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі