Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Замість черг — один дзвінок. Як лікарню на Миколаївщині відновили після обстрілів та запустили в ній кол-центр

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам зі спільного проєкту з «Інтерньюз-Україна» про відбудову громад.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Чому ми його робимо?

Це українці, які після початку повномасштабної війни потрапили під російську окупацію та були звільнені ЗСУ. Місцева влада, мешканці та волонтери діляться досвідом відновлення. Ці рішення жителі все ще окупованих міст та сіл можуть застосувати після звільнення, аби подолати наслідки окупації.

За час повномасштабної війни лікарня в Баштанці на Миколаївщині не працювала лише два дні — після російського ракетного обстрілу 19 квітня 2022 року, який вщент зруйнував два корпуси. 

Понад пів сотні благодійних фондів запропонували закладу фінансову підтримку. Тепер тут запровадили нові методи лікування та швидко відповідають на запити людей у новому кол-центрі в лікарні. Про відновлення Баштанської лікарні ШоТам розповіла директорка закладу Алла Барсегян.

Ніхто з працівників не покинув роботу в лікарні

Алла Барсегян працює директоркою КНП «Баштанська багатопрофільна лікарня» на Миколаївщині вже 12 років. Жінка каже, що заклад є опорною лікарнею для 140 тисяч жителів Березнегуватського, Казанківського, Новобузького, Баштанського та Снігурівського районів. 

«Під час пандемії ковіду ми працювали в штатному режимі й думали, що це найбільша біда, яка може статися з нашим закладом. Тоді ж у нас ішло будівництво, бо ми створювали приймальне відділення, а ще відділення невідкладних станів та екстреної медичної допомоги», — ділиться Алла.

Директорка лікарні в Баштанці Алла Барсегян розповідає про роботу на початку повномасштабної війни. Фото: ШоТам

Лікарня готувалася до урочистого відкриття одного з відділень 10 березня 2022 року. Але замість нього швидко приймали та надавали допомогу пораненим цивільним і військовим, навіть попри бої поряд. 

«Ми були на своєму посту й навіть не знали, що відбувається довкола. Мусили, попри все, надавати медичну допомогу тим, хто цього потребував. Про ситуацію поряд іноді дізнавалися вже з новин», — каже директорка лікарні.  

Лікарня працювала щодня, майже весь колектив залишався на своїх робочих місцях. І навіть ті, хто вивозив своїх близьких у безпечніші регіони, потім поверталися назад. 

«Організували роботу лікарні цілодобово. Дехто навіть жив тут зі своєю сім’єю, бо в лікарні постійно були світло та вода. Тут було не так страшно перечікувати обстріли, а ще всі зважали на сувору комендантську годину», — ділиться Алла Барсегян.

Два дні перерви в роботі через ракетний удар 

Алла Барсегян розповідає, що найбільшим випробуванням для лікарні став російський ракетний удар 19 квітня 2022 року, який зруйнував два корпуси будівлі, зокрема, поліклінічне й інфекційне відділення. 

У приміщеннях були вибиті всі вікна, двері, поруйновані дахи. Через це лікарня не працювала два дні, але після короткої перерви продовжила приймати пацієнтів. А тих, хто лікувався в пошкоджених корпусах, перемістили до інших приміщень закладу. 

Наслідки російських ракетних ударів у Баштанці. Фото: ШоТам

Міський голова Баштанки Олександр Береговий каже, що, крім приміщень лікарні, російські війська пошкодили понад тисячу приватних будинків та 26 об’єктів комунальної власності. Коштів на відбудову в міському бюджеті не вистачало, тому зверталися по допомогу до благодійних фондів. 

«З перших днів після прильоту ми розпочали відновлення лікарні. Замінили всі вікна та дахи на корпусах, а також відремонтували пошкоджені ударом приміщення. Два повністю зруйновані корпуси ремонту не підлягали, тому ми їх знесли. Зараз на цьому місці будуються нові приміщення з бомбосховищами», — розповідає Алла Барсегян.

Читайте також: Держава повністю відбудує «Охматдит»: заява уряду

Адміністрація лікарні сподівається, що будівництво завершиться у 2025 році. 

Будівництво двох корпусів, які вщент зруйнував російський ракетний удар. Фото: ШоТам

Міський голова Баштанки каже, що в громаді проживають 22 тисячі мешканців, з яких 12 тисяч — безпосередньо в містечку:

«До нашої лікарні приїжджають жителі інших громад, тому нам дуже важливо відновити ці два корпуси та розвивати заклад».

Понад 25 мільйонів гривень допомоги від благодійників

Директорка лікарні Алла Барсегян розповідає, що після ракетного удару понад 50 благодійних фондів запропонували свою допомогу у відбудові. Найбільше допомогли Міжнародний комітет Червоного Хреста, АLIMA, «Пліч-о-пліч» і німецький фонд GIZ. 

Директорка ділиться, що з коштами на відновлення також допомогла Миколаївська ОВА та міська рада, міський голова, депутати та місцевий бізнес. Розбирати завали допомагали жителі Баштанки. 

Значну допомогу лікарня в Баштанці отримує від уряду Німеччини та організацій, які він підтримує, зокрема, GIZ. Крім виділених медикаментів та обладнання, вони допомогли відремонтувати хірургічне відділення, замінити ліфт, облаштувати гінекологічний кабінет, а також організувати навчання для персоналу. 

Алла ділиться: попри війну, лікарня розвивається. За минулий рік благодійники інвестували в неї понад 25 мільйонів гривень. 

Міський голова Баштанки Олексій Береговий розповідає про співпрацю з благодійниками. Фото: ШоТам

А міський голова Олексій Береговий каже, що, крім допомоги лікарні, міжнародні партнери створюють у Баштанці бомбосховища, аби діти могли ходити до школи та садочків, надають міському водоканалу техніку та труби, а ще встановлюють в місті сонячні електростанції.

Людям тепер не потрібно сидіти в чергах

Завдяки підтримці благодійників у лікарні нещодавно створили кол-центр. «Ми хотіли допомогти людям, щоб вони не сиділи постійно в чергах і не шукали інформацію деінде, а отримували її завдяки одному телефонному дзвінку», — каже Алла Барсегян.

Читайте також: В Ірпені добудуть центральну лікарню: що про це відомо

Фахівці кол-центру в лікарні відповідають на питання людей. Фото: ШоТам

Тепер відвідувачі можуть дізнатися про режим роботи відділень, графіки медичних працівників, години прийому, електронні черги, послуги та навіть підготовку до певних процедур. 

«Наша головна мета — розвивати медичний сервіс, аби пацієнти хотіли до нас повертатися за потреби», — говорить директорка лікарні.

Німецький фонд GIZ встановив у закладі першу електричну станцію на 55 кіловат, а згодом встановить другу. «Ці дві станції мають забезпечити понад 70% лікувальних потреб нашого закладу, що дозволить нам економити кошти з бюджету», — ділиться Алла Барсегян.

Інша німецька благодійна організація — Hanseatic Help з Гамбурга — допомогла створити в Баштанській лікарні реабілітаційне відділення. 

Алла Берсегян показує, як працює багатофункціональний столик для реабілітації. Фото: ШоТам

Директорка Баштанської лікарні каже, що нині їм вдалося покращити роботу. Тепер у закладі проводять усі види діагностики, почав працювати судинний хірург, лікарі УЗД пройшли додаткові навчання.

Сучасне обладнання для реабілітації від благодійників. Фото: ШоТам

«Ми отримали нове сучасне обладнання та навчили працювати на ньому наших лікарів. Навіть пацієнти кажуть, що зараз отримують тут допомогу, про яку навіть не мріяли до війни», — підсумовує Алла Барсегян.

Суспільство

«Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards

Опубліковано

Документальний проєкт «Історія Аріни», створений платформою UNITED24 за підтримки Microsoft та Мінцифри, став кейсом дня престижної міжнародної премії Favourite Website Awards (FWA). Це одна з найвідоміших нагород у сфері диджиталу, яку щодня отримує лише один із 4 тисяч проєктів з усього світу. Серед лавреатів — роботи Google, Nike, Adidas.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Що відомо про проєкт

Проєкт розповідає історію восьмирічної танцівниці Аріни з Ірпеня, яка втратила можливість займатися улюбленою справою через війну. У віртуальній реконструкції зруйнованого Будинку культури її мрії оживають завдяки сучасним технологіям: Unreal Engine, хмарним серверам Microsoft Azure та AI-моделям, натренованим на стилях українських митців.

FWA відзначила інноваційний формат, зокрема використання Pixel Streaming для 3D-досвіду в браузері без завантажень. У моменти високого навантаження доступна кінематографічна версія.

Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)

Користувачі мають змогу зануритися в її світ, де реальні спогади поєднуються з візуальним мистецтвом, створеним на базі Unreal Engine, а трансляція відбувається через хмарну платформу Microsoft Azure.

«Історія Аріни» поєднує технології, мистецтво та благодійність — усі зібрані кошти йдуть на відновлення шкільної інфраструктури в межах напряму «Освіта і наука» платформи UNITED24.

Нагадаємо, що юна волонтерка на концерті гурту «Жадан і Собаки» передала FPV-дрон для «Хартії» (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт UNITED24

Читати далі

Суспільство

Українському захиснику видалять напис «Слава росії», який йому зробили в полоні

Опубліковано

Українські лікарі вже почали процес видаленння напису «Слава росії», який захиснику Андрію випалили в полоні. На тілі військового російські хірурги залишили рубець з надписом «Слава росії».

Про це у фейсбуці повідомив керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич.

За словами лікарів, за кілька місяців від надпису залишиться лише легкий слід. Андрію вже ввели першу ін’єкцію полінуклеотидів, що запускає регенерацію шкіри.

Як розповів керівник реабілітаційної програми, цей рубець, імовірно зробив лікар під загальною анестезією: «Я вам можу сказати точно те, що там зрозуміло з лікарської точки зору. Це зробив хірург. Це не є напис, зроблений паяльником, це не є напис вирізаний. Це точно зроблено електрокоагулятором, це медичний прилад».

Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)

Військовий Андрій отримав травму пов’язану із сечовим міхуром, коли один із уламків потрапив у пахову ділянку. За час 15-місячного полону захисника прооперували російські лікарі.

Передісторія

Звільнений з полону Андрій проходив лікування в центрі «Неопалимі». Керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич сфотографував тіло захисника, якому в неволі росіяни зробили рубцевий надпис «Слава росії».

Нагадуємо, що фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Максима Туркевича

Читати далі

Суспільство

Пташка, що символізує надію: «Нова пошта» та TSVITE TEREN створили браслет «Завтра буде»

Опубліковано

«Нова пошта» спільно з брендом аксесуарів ручної роботи TSVITE TEREN створили 100 срібних браслетів з пташкою і коробкою з гравіюванням «Завтра буде». Виріб призначений для тих хто, вірить у майбутнє. 

Про це повідомили на сторінках «Нової пошти».

За задумом творців прикраси, пташка — символ свободи, дому та душі. Слоган «Завтра буде» — обіцянка собі, що все буде добре.

Читайте також: «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО)

Червоний браслет можна виграти в розіграші, що проходить з 16 червня до 20 липня на сайті.

Прикрасу з чорним ланцюжком можна придбати зі знижкою 70%, обмінявши 700 боксів у застосунку «Нової пошти».

У колаборації «Нова пошта» та TSVITE TEREN хотіли нагадати: доки ти отримуєш посилки, життя пташкою несеться вперед.

Нагадуємо, що захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО).

Фото: фейсбук сторінка «Нової пошти»

Читати далі