Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Суспільство

Як команда Української соціальної академії розвиває екосистему соціального підприємництва

РЕКЛАМНИЙ МАТЕРІАЛ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Понад чотири роки соціальному підприємництву в Україні допомагає розвиватися Українська соціальна академія — інноваційний центр, де соціальні підприємці, представники громадянського суспільства та місцевих громад можуть здобути якісну освіту, отримати консультації, менторську підтримку та безповоротні фінансові інвестиції. Саме тут допомагають та надихають втілювати ідеї соціальних змін у бізнес. Прийшовши до академії з ідеєю, змінотворці отримують чіткий план дій та всі ресурси для його втілення: від знань до фінансової підтримки.

Як в Україні почало розвиватися передове середовище соціальних стартапів

Михайло Мельник

співзасновник Української соціальної академії

«Під час навчання в Римі я керував міжнародним освітнім проєктом приватного благодійного фонду, де шукав та супроводжував молодих лідерів з посткомуністичних країн. У 2012 році повернувся до України і почав працювати в Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир». Тут реалізував декілька цікавих проєктів та програм. Українську соціальну академію ми заснували у 2015 році. Наша мета полягала у дослідженні, навчанні та консалтингу в сфері соціального підприємництва й соціальних інновацій для розв’язання ключових суспільних проблем. Ми почали створювати лабораторії соціального впливу (social impact labs) й підтримувати стартапи, які використовують підприємницькі ідеї для розв’язання соціальних проблем», — розповідає Михайло Мельник.

Академія зосередилася на розвитку інфраструктури, аби стимулювати соціальні інновації. У 2018 вона стала членом Європейської асоціації венчурної філантропії. Це важливий крок, оскільки там завжди прагнули переймати та адаптувати в Україні кращі практики міжнародних професіоналів. Адже це дає можливість опанувати всі новітні методи розвитку венчурної філантропії – використання фінансування для досягнення соціальних змін. 

Місія Української соціальної академії полягає у стимулюванні позитивних соціальних змін в суспільстві завдяки розвитку соціального підприємництва та соціальних інновацій.

Місце, де формується спільнота соціальних підприємців 

Академія має три напрями діяльності: 

  • фінансова підтримка провідних соціальних підприємств;
  • навчання соціальних підприємців (програми допомагають розвивати навички соціального підприємництва та розв’язувати соціальні проблеми бізнес-методами);
  • виховання змінотворців завдяки організаційному розвитку неурядових та релігійних організацій. Для цього було створено такі програми, як «Менеджмент соціальних інновацій», «Пасторальний менеджмент», програму організаційного розвитку «PORADA». 

Тут розвивають лідерів, які орієнтовані на розвиток суспільства у сфері бізнесу, соціального, неприбуткового та релігійного секторів. І головне — тут формується спільнота соціальних підприємців.

«Саме соціальне підприємництво сьогодні потребує свого практичного розвитку в Україні. Розвиток релігійних організацій і громад у контексті спільного блага є неабияк важливим для України. У процесі діяльності Академії можна вже сьогодні говорити про десятки успішних проєктів. Чому успішних? Бо вони розвиваються і творять нові ініціативи, тобто стають життєдайними», — ділиться співзасновник Академії, священник УГКЦ, викладач Українського Католицького Університету та Василіянського Інституту філософсько-богословських студій ім. В. Рутського, о. Олег Лука.

Як їм це вдається?

Завдяки навчанню Академія надає необхідні навички для переходу від ідей до перспективних соціальних підприємств, забезпечує доступ до професійних спільнот та просуває найкращі команди, надаючи їм безповоротні інвестиції.

«Зрозумівши, що соціальні підприємці — ключ до покращення світу, ми вирішили, що найважливіше — це визначити найкращих і допомогти їм досягти успіху. Завданням академії є зробити кожного носієм зміни. Ми створюємо програми та проєкти, які дають змогу людям відчувати себе так, ніби вони мають суперсилу для змін», — розповідає Михайло Мельник. 

Інноваційні соціальні стартапи мають необхідний потенціал для вирішення більшості соціальних проблем в Україні. Однак часто лідерам не вистачає підтримки та зв’язків, щоб реалізуватися та почати стійку соціальну дію. Вони потребують фінансування, підтримки, допомоги з вимірювання соціального впливу та створення прозорої звітності. Ця підтримка допомагає їм розпочати діяльність та розвиватися у правильному напрямі. 

Головний акцент — на бізнес-освіті

Петро Дарморіс

член правління Академії, тренер з програм організаційного розвитку та соціального підприємництва

«Наразі у нас є декілька навчальних програм. Преакселератор соціального підприємництва – онлайн-програма з розвитку бізнес-ідей. Вона створена для тих, хто має ідею, намагався її втілити, але зіштовхнувся з певними проблемами, або не знає взагалі, з чого почати. Програма відкрита для всіх, незалежно від віку, досвіду в бізнесі та наявності ідеї для нього.

Акселератор соціального підприємництва – це програма з інтенсивного розвитку для соціальних стартапів та наявних соціальних підприємств. Тут учасники удосконалюють свої продукти та послуги, прокачують бізнес і підприємницькі компетенції, масштабуються та можуть залучити інвестиції», — зазначає Петро Дарморіс.

Також в Українській соціальній академії створили програми з організаційного розвитку: «Менеджмент соціальних інновацій», програму розвитку управлінських здібностей для священиків та програму організаційного розвитку організацій громадянського суспільства «PORADA».

«Тут працюють викладачі-практики кращих бізнес-шкіл. І для нас це принципово важливо, бо розуміємо, що соціальне підприємництво — це бізнес, а тому його успіх залежатиме від ефективної бізнес-моделі, фінансового менеджменту, належного сервісу з клієнтами, постачальниками та іншими стейкхолдерами. Ми робимо акцент на бізнес-освіті. Лектори академії люблять свою роботу, свою справу, живуть нею, діляться та поширюють. Тому часто, ця діяльність є плідною, захоплює і запалює інших, має своє продовження», – ділиться Петро. 

Навчання відбувається у теоретичній і практичній формах. Тут влаштовують лекції, навчальні модулі, майстер-класи, дискусійні зустрічі, ознайомчі та практичні заняття в аудиторіях і на місцях соціальних підприємств як в Україні, так і за кордоном. Часто прислухаються до побажань учасників і створюють можливості для неформального спілкування, формуючи в такий спосіб спільноту.

Наразі понад 3000 випускників академії роблять свій внесок у боротьбу з бідністю, вдосконалення системи освіти й забезпечення справедливого доступу до неї. Вони займаються поліпшенням системи охорони здоров’я, соціальних послуг та поглибленням інтеграції суспільства.

Наразі понад 3000 випускників академії роблять свій внесок у боротьбу з бідністю, вдосконалення системи освіти й забезпечення справедливого доступу до неї. Вони займаються поліпшенням системи охорони здоров’я, соціальних послуг та поглибленням інтеграції суспільства.

План на майбутнє – розвиток екосистеми соціального підприємництва в Україні

Перед академією стоять дві чіткі цілі: створення інфраструктури для підтримки змінотворців та розвитку соціальних підприємств. Це призведе до стійкого розвитку екосистеми соціального підприємництва в Україні.

«Ми зрозуміли, що недостатньо підтримувати соціальні стартапи, надаючи їм фінансову допомогу, професійний розвиток та місце в спільноті. Щоб підтримка стала максимально ефективною, а умови масштабування соціального впливу — максимально сприятливими, нам необхідно розвивати екосистему соціального підприємництва», – каже Михайло Мельник.

Сергій Олійник

голова правління Української соціальної академії

Реалізація допоможе соціальним підприємцям підвищити ефективність бізнесу, побудувати сучасну відкриту модель та, найголовніше, стати тригером змін у суспільстві. В Академії вже зробили важливий крок – провели дослідження серед ключових стейкхолдерів у розвитку соціального підприємництва. 

Це допомогло виявити ключові проблеми та зрозуміти очікування. Наступний крок – творення майданчиків для спілкування та конструктивного діалогу заради пошуку спільної візії соціального підприємництва в Україні. Адже брак цього спілкування, як виявилось, є ключовою проблемою для гравців екосистеми.

Тут Українська соціальна академія побачила для себе завдання – стати платформою, яка об’єднуватиме усіх, хто готовий співпрацювати заради спільної мети у розвитку соціального бізнесу в Україні. І вже є певні успіхи. 

«Ми створили партнерства з місцевими освітніми провайдерами й вже маємо сформовану мережу освітніх центрів Акселераційних програм соціального підприємництва. Тому ми переконані, що найближчими роками українці побачать якісні результати: квітучі громади та велику кількість нових дієвих соціальних підприємств по всій країні», — розповідає Сергій Олійник.

Підтримай ШоТам

Суспільство

Укрпошта до Дня Соборності України випустила поштову марку із тризубом

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Укрпошта до Дня Соборності України ввела в обіг марку із зображенням Малого Державного Герба України – тризуба.

Про це повідомили у пресслужбі Укрпошти.

За часів незалежності тризуб став одним із офіційних символів України. Верховної Радою тризуб затверджено Малим Державним Гербом 19 лютого 1992 року.

На поштовій марці, окрім зображення тризуба, містяться кольори прапору України, вони ж представлені і на конверті до цього випуску. На штемпелі для погашення поштової марки розміщено відомий вислів В’ячеслава Чорновола «Україна починається з тебе».

Дизайн поштової марки, конверта та штемпеля «Перший день» розробила дизайнер Укрпошти Оксана Шуклінова. Погашення спеціальним поштовим  штемпелем «Перший день» відбулося у Києві на головпоштамті.

Читайте такожДень Соборності: перевір себе та дізнайся більше про цю дату в історії України (ТЕСТ)

Марка випущена тиражем 300 тисяч примірників, її номінал V (еквівалент 12 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 50 г у межах України.

Довідка

За основу Малого Державного герба України було взято тризуб Київського князя Володимира Великого. За часів Київської Русі тризуб зображували на монетах, печатках, посуді, цеглі та настінних розписах. У 1918 році знак із монет часів Володимира Великого взято за основу для герба УНР і цього ж року тризуб з’явився на українських банкнотах.

Крім поштових марок тризуб також зображується на офіційних документах, печатках, грошових знаках, службових посвідченнях, штампах, бланках держустанов. Він розміщується на фасадах адміністративних будинків державних органів, закордонних дипломатичних установ України, українській антарктичній станції «Академік Вернадський».

Нагадаємо, в Україні випустили поштову марку на честь мецената Євгена Чикаленка.

Фото: ukrposhta.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

На Закарпатті є найбільший заповідник центральної Європи, занесений до ЮНЕСКО (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

На території цього заповідника ростуть 500 видів рослин. Третину площі – 85 га –займає рідкісний вид вузьколистого нарцису.

«Долина нарцисів» знаходиться поблизу міста Хуст на Закарпатті. Це найбільший осередок вузьколистого нарцису у центральній Європі.

Цей вид поширений також в Альпах і на Балканах. Нарцис вузьколистий може рости на висоті до 2 000 метрів.

Читайте такожДень Соборності: перевір себе та дізнайся більше про цю дату в історії України (ТЕСТ)

Популяція рослин збереглася тут ще з післяльодовикового періоду. 40 років тому нарцис вузьколистий внесли до Червоної книги України.

У період цвітіння «Долина нарцисів» вкривається білосніжною ковдрою. Помилуватися якою приїжджають тисячі туристів з усієї Європи.

У середині травня нарциси починають розквітати. Тож поки не нагрілося море, вирушайте в Карпатські гори.

Нагадаємо, в Україні створять нові національні природні парки на Черкащині, Рівненщині та Одещині.

Як ми повідомляли раніше, на Троєщині облаштовують найбільше в Україні бейсбольне поле.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Українські полярники створили живий ланцюг соборності в Антарктиді (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

До Дня соборності України наші полярники утворили ланцюг єдності безпосередньо у сніговому тунелі навколо станції «Академік Вернадський».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці

До учасників українських експедицій доєдналися французькі дослідники, що нині працюють на станції.

У такий спосіб наші земляки, що нині дуже далеко від дому, хотіли долучитися до традиційної всеукраїнської акції єднання та віртуально взятися за руки з тисячами інших українців.

Читайте такожДень Соборності: перевір себе та дізнайся більше про цю дату в історії України (ТЕСТ)

«В Антарктиді дуже чітко усвідомлюєш, якою унікальною, красивою та різноманітною є Україна, і що нам усім важливо єднатися для її збереження та захисту», – написали полярники.

Нагадаємо, відео, як громада на Сумщині святкувала Водохреще, підірвало мережу.

Як ми повідомляли раніше, в Антарктиді встановлять артінсталяцію «Дім. Спогади».

Фото: facebook.com/AntarcticCenter.

Підтримай ШоТам

Читати далі