

Суспільство
Як будують метро на Виноградар у Києві: з’явились свіжі фото
У Києві тривають роботи з будівництва метро на Виноградар. Тривають роботи з розкриття котловану, та облаштування стіни в ґрунті. Свіжі фото оприлюднили на сторінці будівництва у фейсбуці.

Як зазначається, на майданчику 214-1 (станція “Мостицька”) будівельники виконали бетонування середньої частини потужної лоткової плити майбутньої підстанції метрополітену. Наразі триває підготовка до бетонування бічних частин цієї ж плити та облаштовується опалубка.

“На майданчику 213 (перегін між станціями “Мостицька” та “Проспект Правди”) розпочато активне розкриття котловану для будівництва двох’ярусних тунелів. Подібну технологію буде застосовано вперше в Києві. Запланована глибина котловану в цьому місці майже 20 м”, – йдеться на сайті Київметробуду.

Читайте також: Як збирають прохідницький комплекс для тунелю метро на Виноградар (ВІДЕО)

Що відомо про нові станції?
Будівництво Сирецько-Печерської («зеленої») лінії метрополітену здійснює компанія «Київметробуд». Підприємство має 70-річний досвід у будівництві метрополітену та підземних споруд.
Дільниця зеленої лінії з’єднає житловий масив Виноградар з Сирцем, зробить пересування містом більш зручним та комфортним, а жителі Виноградаря зможуть дістатися інших станцій метрополітену та багатьох частин міста набагато швидше ніж зараз.

Читайте також: Почав працювати офіційний сайт «Метро на Виноградар»
На першому етапі буде побудовано дві станції: “Мостицька” та “Проспект Правди”. Довжина нової ділянки лінії становить 3,7 км.
Роботи з будівництва тунелів виконуються як відкритим, так і закритим способом. Обидві станції заплановані мілкого закладення.
Востаннє нову станцію метро у Києві відкрили у листопаді 2013-го – це “Теремки” на Оболонсько-Теремківській (синій) лінії.
Усі фото: facebook.com/permalink
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ