Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Як безпечно використовувати генератор: правила від КМДА

Опубліковано

Неправильне використання генераторів може призвести до трагічних наслідків, таких як пожежі, травми, отруєння та інші надзвичайні ситуації.

Департамент муніципальної безпеки КМДА нагадав про основні правила безпечного використання цих пристроїв:

  1. Придбання: Купуйте лише сертифіковану продукцію в ліцензованих точках продажу та суворо дотримуйтесь інструкцій виробника.
  2. Розміщення: Встановлюйте генератори на відкритому повітрі, не менше ніж за шість метрів від вікон, дверей або гаражів. Відстань до стін та іншого обладнання має бути більше за один метр.
  3. Підключення: Використовуйте якісні та сертифіковані кабелі й розетки для підключення пристрою.
  4. Заправка: Заправляйте бензинові генератори лише при вимкненому двигуні. Перед заправкою дайте пристрою охолонути, щоб уникнути ризику займання палива.
  5. Технічне обслуговування: Проводьте регулярне технічне обслуговування пристрою.
  6. Пожежна безпека: Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, тримайте поруч вогнегасник, не зберігайте запаси бензину поблизу генератора.

Читати також: В Україні створять першу підземну ГЕС: деталі

Важливо

Генератори не можна використовувати в багатоквартирних будинках, включаючи балкони та підвали. Заборонено змінювати конструкцію генератора, використовувати відкритий вогонь під час його експлуатації або заправки, об’єднувати кілька пристроїв у ланцюг, перевищувати допустимий струм вихідного роз’єму генератора, а також допускати до нього дітей та тварин.

Генератор має бути завжди сухим. Захищайте його від атмосферних опадів та підтоплень.

У разі загоряння генератора негайно повідомте ДСНС за телефоном 101 та, за необхідності, викликайте інші аварійно-рятувальні служби.

Нагадаємо, що ДТЕК інвестує 4 млрд. грн. у ремонт ТЕС.

Фото: Freepik.

Технології

У Сумах науковці створили 3D-моделі зруйнованих обстрілами архітектурних пам’яток

Опубліковано

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.

Про це повідомили в «Суспільне Суми».

Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.

Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards

На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.

Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»

Читати далі

Технології

Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні

Опубліковано

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.

Про це пише видання Financial Times.

Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.

Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.

Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.

Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).

Фото обкладинки: AFP/Getty Images

Читати далі

Технології

Українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій

Опубліковано

Українські дрони вперше представлять у Парижі на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій. Цього року в ній беруть участь компанії Airbus, Boeing, Rolls-Royce та інші.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Резидент «Дія.City» Ailand Systems представить від України рішення гуманітарного розмінування безпілотник для виявлення вибухонебезпечних предметів ST1 та сільськогосподарський дрон BEE, який використовуватимуть у землеробстві та моніторингу стану полів.

Читайте також: Окупант здався у полон після точних скидів українських операторів дронів (ВІДЕО)

«Участь Ailand Systems у Paris Air Show — доказ того, що Україна стала ефективною екосистемою для розвитку defense tech та dual use-технологій. Сприятливі податки в “Дія.City” та підтримка держави сприяють масштабуванню компаній, залученню інвестицій і налагодженню партнерств», — зазначив Михайло Федоров.

Міністр підкреслив, що українські інновації, які народжуються під час війни, — від технологій аеророзвідки до дронів-розміновувачів, — можуть бути корисні для багатьох країн світу. На думку Федорова, ці продукти роблять революцію в безпеці, оборонці й цивільному захисті.

Нагадуємо, що піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Шопочитати