Суспільство
Як 9-річна етноблогерка просуває рідну культуру в соцмережах (ВІДЕО)
Їй лише 9, а вона вже бореться із шароварщиною! Соломійка Дебопре разом із мамою, бабусею та старшою сестрою веде неймовірно колоритний етноблог, у якому майстерно вплітають традиції в сучасне життя. Як дівчинка поєднує давні традиції з сьогоденням, розповідає ШоТам.
Ця пісня для 9-річної Соломійки та її родини дуже особлива. Уперше дівчинка почула її від прабабусі Надії.
А згодом уже бабуся співала її на кухні. Далі пісня передалася мамі й старшій сестрі. Через 9 років її співає Соломійка. Однак тепер пісня звучить для набагато ширшої авдиторії.
Наша культура дуже-дуже велична. І про це мають знати всі!, — Соломія Дебопре, блогерка.
Плекаючи українське, вся родина Дебопре просуває рідну культуру в соцмережах. Разом із мамою Яриною дівчатка борються проти шароварщини.
Презентують справжню українську культуру на закордонних фестивалях. Старша Юліана в соцмережах поєднує етніку та сучасність у своєму вбранні.
Ділиться ідеями з підписниками, поєднуючи розповідь із неймовірним співом. А маленька Соломійка співає, майструє та читає вірші, які надихають.
Поки що в родини Дебопре не так багато підписників. Однак щодня їх більшає, а Соломійка вже має перше досягнення.
Етноблогер я заслужений. Бо маю ось такий диплом! Його я отримала на конкурсі «Відзнака Капіноса» на честь Сашка Капіноса, героя Небесної Сотні. Сашко мріяв, щоб діти любили традиції. І тому пішов на Майдан боротися, — Соломія Дебопре, блогерка.
Також разом із мамою та батьком дівчатка підтримують українських захисників. Та продовжують наступ на культурному фронті.
«Бережіть своє і не цурайтеся! Бо цього хочуть наші вороги. А ми цього не дозволимо!», — Соломія Дебопре, блогерка.
Нагадаємо, 5-класниця з Рівненщини стала амбасадоркою книжкового видавництва.
Також ми розповідали, як 7-класник із Прикарпаття заснував кролячу ферму і став ютуб-блогером.
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel