Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вийшов у прокат: художній фільм про Тараса Шевченка покажуть на 145-ти екранах

Опубліковано

Історичний фільм «Тарас. Повернення», який розповідає про заслання Тараса Шевченка у Казахстані, вийшов у прокат. Про це повідомляє zaxid.net.

Автором сценарію та режисером картини є український письменник, актор, сценарист та режисер Олександр Денисенко.

«Тарас Шевченко у фільмі – не герой і не пророк. Тарас Григорович був інтелектуальний чоловік, і мені потрібна була його душа. Я знайшов актора – це Борис Орлов, в очах якого є думка. Борис програє дуже багато речей в собі. Це видно. І мені таке кіно імпонує. Я проти українського плакатного кіно», – розповів про свій фільм та трактування образу Шевченка сценарист та режисер Олександр Денисенко під час пресконференції, присвяченій виходу картини у прокат.

Що відомо про зйомки?

Сценарій до фільму був написаний ще у 2012 році. Тоді проект став переможцем конкурсного відбору Держкіно і 50% фінансування отримав із державного бюджету (загальний бюджет – 44.8 млн грн.) Знімати картину почали лише у 2016 році.

Зйомки відбувались у Одеській області та Казахстані. Наприкінці 2017 року стрічка була повністю готова та представлена у Держкіно. Допрем’єрний показ фільму відбувся у день народження Шевченка у його музеї в Києві. Проте у широкий прокат вона виходить тільки тепер.

Читайте також: Хто поїде на Оскар? Обрали фільм, який представить Україну

Який сюжет?

Події фільму розгортаються 1857 року у Новопетрівській фортеці на Мангистау, Казахстан. Тут відбуває своє заслання Тарас Шевченко (Борис Орлов). Усім відомо, що до закінчення цього терміну лишилися лічені дні. Та й те, що самобутній талант не заслуговує такого відношення, також очевидно. Проте, на жаль, не для всіх. Представники так званої «охранки», агенти царської поліції, намагалися зробити усе, аби повертатися з заслання було вже нікому.

Зазначається, що фільм виходить на 145-ти екранах.

Коментарі

Суспільство

Тепер діти можуть безпечно гратися: в селищі на Миколаївщині збудували інклюзивний майданчик біля укриття

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Понад десяток шкіл і садочків, тенісні столи, дитячий майданчик біля будинку культури — всі ці місця відвідували дітлахи в селищі Первомайське до того, як їх зруйнували росіяни. 

Зараз у громаді проживають близько 600 дітей, і до цього року вони не мали де погратися з друзями. Але тепер батьки спокійніше відпускають малечу погуляти, адже в селищі збудували майданчик біля укриття. До того ж тут поставили інклюзивну гойдалку для дітей з інвалідністю. 

Наталія Ліщук

спеціалістка з безпеки освітнього середовища Первомайської селищної ради.

У майданчику врахували потреби дітей з інвалідністю 

Усе своє життя я живу в рідному селищі Первомайське. Останні 20 років до повномасштабної війни я була тут власницею продуктового магазину, а з її початком волонтерила — возила місцевим хліб, борошно, інші продукти, а чоловік допомагав людям з евакуацією. 

Згодом мені запропонували посаду у відділі освіти селищної ради — я займаюся місцевими школами та садочками, контролюю облаштування укриттів. 

Також ми з іншими місцевими активістами створили громадську організацію, аби допомагати людям з інвалідністю в нашій громаді. Наприклад, забезпечуємо їх продуктами та засобами гігієни, милицями, кріслами колісними. А ще завдяки фонду «Карітас України» облаштували перший в громаді майданчик, який також доступний для дітей з інвалідністю.

Дітлахи граються на майданчику в Первомайському. Фото: ШоТам

Малечі не було де гратися та проводити час із друзями. У нашій громаді є 13 освітніх закладів, але росіяни їх усі пошкодили. До вторгнення біля будинку культури та сільської ради були майданчик і тенісні столи, проте їх також знищили. Та й батьки боялися відпускати діток гуляти.

Місцеві волонтери допомогли облаштували майданчик

У нашому селищі троє діток з інвалідністю, тому ми хотіли врахувати їхні потреби: встановити інклюзивну гойдалку, на яку можна заїхати на кріслі колісному, а також пісочницю з двома поверхами — верхній саме для дітей з інвалідністю.

Нам виділили 150 тисяч гривень на закупівлю гойдалок та іншого обладнання. Проте насипати пісок, встановити ці гойдалки та все облаштувати допомогли місцеві волонтери лише за місяць після закупівлі. 

Хлопчик, який живе поряд, приходить на майданчик зі своєю мамою. Фото: ШоТам

Новий майданчик відвідують дітки з трьох років, а в теплу пору ми проводимо тут квести й інші активності, аби відволікти малечу від війни. Дітям зараз дуже не вистачає спілкування, тому дорослі мають зрозуміти, як важливо їм це надати.

Якщо кожен з нас піклуватиметься про рідних, сусідів, самотніх, а також дітей, то наша держава точно стане кращою. Зокрема, жителі сіл нашої громади підтримують воїнів — плетуть сітки та передають продукти. Хочу, щоб люди більше працювали з громадськими організаціями, тому завжди запитую в жителів, які вони мають потреби, та залучаю їх до ініціатив. 

Валерій Ліщук

заступник начальника Первомайської селищної військової адміністрації з гуманітарних і відновлювальних питань

«Хочемо, щоб такі майданчики були в усіх селах громади»

Коли створювали дитячий майданчик, наша громада вперше отримала досвід грантової підтримки. Ми не витрачали кошти з місцевого бюджету, адже зараз у громаді мало грошей і багато проблем, тому люди точно критикували б таке рішення. Проте місцева влада виділила для майданчика територію, пісок і транспорт, аби перевезти обладнання.

Росіяни обстріляли всі культурні та освітні заклади нашої громади. Ми хочемо їх відновити, тому співпрацюємо з районною та обласною адміністраціями, а також із благодійними фондами, які нас підтримують і допомагають з відновленням. Наприклад, «Карітас України» відбудовує три житлові будинки.

росіяни зруйнували всі школи та садочки в громаді. Фото: ШоТам

Через повномасштабне вторгнення кількість жителів громади скоротилася вдвічі: тепер тут живе майже 5 тисяч людей. Ми хочемо, щоб вони розуміли, що про них не забули. 

Коли ми нарешті почули на майданчику дитячий сміх, то були щасливими, що наважилися та зробили. Ми зобов’язані допомагати дітям, щоб хоч трохи повернути їм дитинство, яке руйнує росія.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Львові запустили «Автобус турботи» для людей, які не мають домівки (ВІДЕО)

Опубліковано

Транспортом можна скористатися, аби безплатно доїхати до центру соціальної допомоги, де бездомні люди зможуть поїсти, помитися, взяти одяг, відвідати перукарів або лікарів.

Про це повідомили у Львівській міській раді.

Люди, які не мають дому, зможуть їздити на автобусі щотижня по п’ятницях. Транспорт працюватиме в зимовий період.

Перший рейс у цьому сезоні відбувся 6 грудня. Тоді людей відвезли до центру підтримки імені Олесі Саноцької «Оселя» у Винниках.

Читайте також: У Львові створять першу в Україні університетську лікарню

Відео: ютуб-канал Львівської міської ради

«Наша організація започаткувала традицію у 2008 році, а це вже другий рік міська рада надає автобус, щоб людям було зручно до нас потрапити. За день нас у середньому відвідують 70 людей. За два роки нас постійно відвідують близько 3000 людей», — зазначила заступниця голови спільноти «Емаус-Оселя» Наталія Саноцька.

Узимку 2023-2024 років «Автобусом турботи» скористалися близько 200 осіб.

Нагадаємо, що у Львові на маршрути вийшли ще два енергоощадні трамваї.

Фото обкладинки: ютуб-канал Львівської міської ради

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Бородянці створюють новий парк у межах відновлення громади (ФОТО)

Опубліковано

Громадський простір символізуватиме відновлення Бородянської громади після руйнувань війни. Парк облаштовують у межах проєкту «Відродження Бородянки».

Про це повідомило медіа «Життя Бородянки».

Елементи нового парку

Простір створюють на території центральної площі імені Тараса Шевченка. Наразі у парку встановлюють:

  • декоративні квітники;
  • зони відпочинку;
  • ігрові майданчики;
  • фонтани.

Головними символами парку стане «Джерело Відродження» у вигляді пшеничного поля та «Ріка життя» з квіткових композицій.

Фото: сайт ГО «Добробат»

Читайте також: Радянська влада змушувала людей забути своє коріння. Як у селах Богуславщини відроджують культурну спадщину

«Проєкт об’єднує волонтерів з різних регіонів України та має на меті створити комфортний простір для людей усіх вікових груп. Роботи тривають, і парк поступово наповнюється новими рослинами та зонами відпочинку», — написали в медіа.

Парк створюють за концепцією громадської організації «ДОБРОБАТ».

Нагадаємо, що на Київщині відбудували міст через річку Ірпінь (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Життя Бородянки»

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта1 тиждень тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес2 тижні тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура3 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...