Економіка і бізнес
Виробник сепараторів із Луганщини шукає місце для релокації (ВІДЕО)
20 років луганський завод «АЕРОМЕХ» виробляє сепаратори для аграріїв. Нині вони намагаються почати все з нуля і шукають місце для переїзду.
Яке підприємці тримають свій бізнес на плаву, розповідає ШоТам.
Окупанти двічі розграбували та знищили завод Ірини та Олександра. Але вони знову починають все з нуля, бо мріють зберегти сімейний бізнес.
Виготовляють унікальні сепаратори
Завод «АЕРОМЕХ» 20 років виробляє унікальні сепаратори. Вони сортують насіння перед посівом, а ще – заморожені ягоди та навіть кавові боби!
«Перша фракція – це камневідборник, сюди потрапляють крупні та великі домішки каміння, болти. Найцінніше – це друга, третя фракції. Сюди відбирається найповноцінніше, високоврожайне насіння, яке потім дає надбавку до врожаю», — розповідає комерційна директорка заводу «АЕРОМЕХ» Ірина Чернобай.
У 2014 році, коли у Луганську почалася війна, завод розграбували та знищили. Олександр та Ірина змогли забрати з собою лише флешку з кресленнями сепараторів.
Усе починали спочатку у Кремінній на Луганщині. За 8 років мали 8000 м² виробничих площ, понад 60 робітників. І замовлення зі всього світу – Європи, Африки, США та Канади.
Все знову перекреслила війна
«Початок повномасштабної війни застав мене вдома. Я досі не можу це відчуття передати, коли до останнього сподівався, що це мине нас», — каже Олександр Чернобай, керівник заводу «АЕРОМЕХ».
Родині довелося знову шукати безпечне місце.
«Вивезти нам вдалося небагато, лише пару зварювальних апаратів, контактну зварку і все, що влізло в один бусик. Але найголовніше — це люди. Ті, які в нас повірили і зараз працюють разом з нами», — Олександр Чернобай, керівник заводу «АЕРОМЕХ».
Шукають приміщення на 1000 м²
Разом з Олександром та Іриною виїхало 8 родин працівників. Орендували приміщення у селищі Єрки на Черкащині та поновлюють виробництво.
Але на зиму підшукують більш комфортне місце, де можна розширити виробництво та розселити працівників.
Читайте також: «Надійний тил має рятувати економіку». Як Хотинська громада стала фортецею для релокованого бізнесу
«Ми шукаємо нову локацію. Нам потрібні виробничі потужності десь приблизно тисячу квадратних метрів, з деяким обладнанням для металообробки», — каже комерційна директорка заводу «АЕРОМЕХ» Ірина Чернобай.
Ірина та Олександр шукають простір для релокації у центрі або на заході України. Вони вірять, що зможуть відновити справу свого життя у новому безпечному місці.
Нагадаємо, знищене у Сєвєродонецьку підприємство постало з попелу і знову виготовляє товари.
Також ШоТам розповідав, як Харківський виробник губок і мочалок запустив бізнес «з чистого паперу» на Прикарпатті.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay