Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/nApedd2gvgg?si=RJSbj9xW59pKTFtnSSSSSS

Суспільство

Виробляє дрони, щоб помститися за смерть коханого (ВІДЕО)

Опубліковано

Щоб помститися за смерть коханого, Ольга розпочала виробництво FPV-дронів. Коли одного дня вона поїхала волонтеркою на передову, то не очікувала, що там зустріне своє кохання. Його звали Сергій, і він був командиром роти. Вони одразу зрозуміли — це доля. Усе робили разом: Сергій бився за країну, а Оля йому з усіх сил допомагала. Разом вони мріяли також розпочати виробництво FPV-дронів. Але у квітні цього року Сергій загинув, захищаючи Донеччину… І саме в здійсненні його мрії Оля знайшла порятунок. Детальніше у сюжеті ШоТам!

“Сергій давно говорив, що цю війну ми виграємо за допомогою дронів. Що дрон – це зброя майбутнього”, – каже Ольга.

Від початку повномасштабного вторгнення Ольга почала волонтерити – збирала кошти на тепловізори та дрони. І під час першої поїздки на фронт зустріла коханого “Норда” – командира роти “Сталева сотня”. Їхала на декілька днів, а залишилася а залишилася аж на 4 місяці, бо відчула, що це справжні почуття.

Продала власне авто, щоби купити коханому Сергію тепловізор. Але хотіла допомогти і вигадала надзвичайний спосіб – робити прикраси з простріляних гільз. Створювала персні, сережки брелоки. Назвала цей проєкт “Сталева сотня” на честь роти Сергія.

Читайте також: З модельного подіуму на футбольне поле: історія Крістіни Козорог (ВІДЕО)

Прикраси купують не тільки в Україні, а й у всьому світі! Усі виручені кошти йдуть на потреби бійців.

Разом із цим Сергій придумав новий проєкт – створення FPV-дронів.

“Більшість дронів, які передають треба переробляти, перепаювати. Вони не протестовані були. Тому ідея була така – забезпечити себе якісним продуктом”, – ділиться Оля.

Закохані організували виробництво, і попри війну, будували спільне життя. У серпні минулого року Сергій зробив Олі пропозицію, а в січні вони одружилися. На весілля попросили у друзів надзвичайний подарунок – паяльник для дронів. І взимку цього року випустили першу партію дронів для своєї роти.

Майстерня для виробництва була майже готова, коли прийшла звістка про смерть Сергія…

Він загинув разом із побратимом Тарасом, виконуючи бойове завдання на Донеччині. Єдине, що допомогло Олі пережити це горе – мрія Сергія робити “бойових” пташок. Тож Оля відкрила майстерню, у якій об’єднала 7 інженерів, які знали Сергія.

Виробництво назвала на честь коханого “Норд-дрон” і вже випустила 250 “пташок”.

Оля забезпечує дронами роту Сергія та планує відкрити продаж для інших підрозділів. Гроші на деталі бере з прибутку прикрас “Сталева сотня” та донатів небайдужих.

Нагадаємо, на ВДНГ у червні відбудеться благодійний забіг з перешкодами на підтримку Азову.

Фото: ШоТам!

Коментарі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Як біотехнологиня та вчителька мотивують жінок змінювати професії (ВІДЕО)

Опубліковано

Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.

Історія героїнь випуску

Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.

«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.

Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)

Фото: ютуб-канал ШоТам

У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.

Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.

Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.

Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі