Суспільство
Викладачка майструє неймовірні дерев’яні панно, лавки та таці (ВІДЕО)
Коли Олена — вчителька в декреті — попросила чоловіка дати їй пилку та шматок дерева, той подумав, що вона збожеволіла. Але минув рік, і сьогодні унікальні дерев’яні панно, лавки та таці Олени купують клієнти з усієї Європи.
Про майстриню розповідає ШоТам.
Важко повірити, але ці вражаючі мозаїки з дерева власноруч випилює вчителька в декреті. Її панно з українським колоритом купують клієнти з усієї Європи! І замовлень — на пів року вперед.
«Переважно беру ідеї з українських гуцульських килимів. Одразу, коли дивлюся на цей килим, я собі уявляю, як я його можу стилізувати під свою дерев’яну мозаїку», — Олена Ребець, майстриня.
Олена — зі Львівщини. 15 років пропрацювала вчителькою — викладала образотворче мистецтво та працю. З появою доньки пішла в декретну відпустку, але за рік вдома засумувала.
Чоловік Олени — столяр, тому в його майстерні завжди залишалося багато дерев’яних відрізків. Якось у жінки промайнула думка — а якщо з цих дерев’яних шматочків зібрати картину?
«Я боялася навіть сказати йому про свою ідею, бо скаже чоловік: «Ну, здуріла вже в декреті точно». Олена Ребець», — майстриня.
Олена зацікавилася технікою дерев’яної мозаїки та передивилася безліч відео про це. Вмовила чоловіка виділити їй місце в майстерні та опанувала пилу.
Дивіться відео: В Ірпені відновили крафтову майстерню від захисників України
«Мої перші вироби — це були такі досить невеличкі панно. Я тільки вперше ставала за торцювальну пилу. Зрізи були нерівні», — Олена Ребець, майстриня.
Це дуже кропітка робота, але Олені вистачало терпіння. А час знаходила вночі, коли вкладала доньку спати.
«Кожного разу, коли я розпочинала нову роботу в дереві, мій чоловік дивився на це і казав кожного разу, що я здуріла. Стільки роботи переробити неможливо. Він завжди казав: “Це нереально зробити”», — Олена Ребець, майстриня.
Після переламного 24 лютого Олена відчула, що хоче працювати саме в оригінальному українському стилі.
«Ця загальна депресія, відсутність причин для радості — це, напевно, мене і наштовхнуло створювати щось таке яскраве, кольорове, динамічне. Ну і з українським духом», — Олена Ребець, майстриня.
Почала публікувати роботи в соцмережах, і улюблене хобі швидко перетворилося на заробіток. Наразі жінка має замовлень аж на пів року вперед! Найбільш популярні — картини з півнями.
«Серед моїх виробів є не лише панно різних розмірів — дуже люблю виконувати невеличкі таці. Я спробувала виконати величезну раму для дзеркала. Також декор пір’їни — він у мене теж популярний», — Олена Ребець, майстриня.
Для Олени важливо, що тепер чоловік не викидає чи спалює залишки деревини, а віддає їй для творчості. У цьому році майстриня планує повернутися до учнів, але дерев’яну мозаїку полишати не збирається.
«Своїми виробами хочу популяризувати українську культуру й донести до кожного українця, і нагадати, наскільки багатою є українська культура, і може доповнити інтер’єр кожної оселі», — Олена Ребець, майстриня.
Нагадаємо, у Житомирі як арт-терапію відкрили ветеранську майстерню.
Також дивіться відео, як закохані створюють прикраси з відпрацьованих гільз.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі