Суспільство
Викладачка майструє неймовірні дерев’яні панно, лавки та таці (ВІДЕО)
Коли Олена — вчителька в декреті — попросила чоловіка дати їй пилку та шматок дерева, той подумав, що вона збожеволіла. Але минув рік, і сьогодні унікальні дерев’яні панно, лавки та таці Олени купують клієнти з усієї Європи.
Про майстриню розповідає ШоТам.
Важко повірити, але ці вражаючі мозаїки з дерева власноруч випилює вчителька в декреті. Її панно з українським колоритом купують клієнти з усієї Європи! І замовлень — на пів року вперед.
«Переважно беру ідеї з українських гуцульських килимів. Одразу, коли дивлюся на цей килим, я собі уявляю, як я його можу стилізувати під свою дерев’яну мозаїку», — Олена Ребець, майстриня.
Олена — зі Львівщини. 15 років пропрацювала вчителькою — викладала образотворче мистецтво та працю. З появою доньки пішла в декретну відпустку, але за рік вдома засумувала.
Чоловік Олени — столяр, тому в його майстерні завжди залишалося багато дерев’яних відрізків. Якось у жінки промайнула думка — а якщо з цих дерев’яних шматочків зібрати картину?
«Я боялася навіть сказати йому про свою ідею, бо скаже чоловік: «Ну, здуріла вже в декреті точно». Олена Ребець», — майстриня.
Олена зацікавилася технікою дерев’яної мозаїки та передивилася безліч відео про це. Вмовила чоловіка виділити їй місце в майстерні та опанувала пилу.
Дивіться відео: В Ірпені відновили крафтову майстерню від захисників України
«Мої перші вироби — це були такі досить невеличкі панно. Я тільки вперше ставала за торцювальну пилу. Зрізи були нерівні», — Олена Ребець, майстриня.
Це дуже кропітка робота, але Олені вистачало терпіння. А час знаходила вночі, коли вкладала доньку спати.
«Кожного разу, коли я розпочинала нову роботу в дереві, мій чоловік дивився на це і казав кожного разу, що я здуріла. Стільки роботи переробити неможливо. Він завжди казав: “Це нереально зробити”», — Олена Ребець, майстриня.
Після переламного 24 лютого Олена відчула, що хоче працювати саме в оригінальному українському стилі.
«Ця загальна депресія, відсутність причин для радості — це, напевно, мене і наштовхнуло створювати щось таке яскраве, кольорове, динамічне. Ну і з українським духом», — Олена Ребець, майстриня.
Почала публікувати роботи в соцмережах, і улюблене хобі швидко перетворилося на заробіток. Наразі жінка має замовлень аж на пів року вперед! Найбільш популярні — картини з півнями.
«Серед моїх виробів є не лише панно різних розмірів — дуже люблю виконувати невеличкі таці. Я спробувала виконати величезну раму для дзеркала. Також декор пір’їни — він у мене теж популярний», — Олена Ребець, майстриня.
Для Олени важливо, що тепер чоловік не викидає чи спалює залишки деревини, а віддає їй для творчості. У цьому році майстриня планує повернутися до учнів, але дерев’яну мозаїку полишати не збирається.
«Своїми виробами хочу популяризувати українську культуру й донести до кожного українця, і нагадати, наскільки багатою є українська культура, і може доповнити інтер’єр кожної оселі», — Олена Ребець, майстриня.
Нагадаємо, у Житомирі як арт-терапію відкрили ветеранську майстерню.
Також дивіться відео, як закохані створюють прикраси з відпрацьованих гільз.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: