Суспільство
Виходить у прокат українська воєнна драма «Черкаси»
У широкий кінотеатральний прокат завтра, 27 лютого, виходить воєнна екшн-драма режисера Тимура Ященка «Черкаси». Про це повідомляє пресслужба Держкіно.
Що це за фільм?
«Черкаси» — український повнометражний художній фільм режисера Тимура Ященка, заснований на реальних подіях весни 2014 року. Однойменний мінний тральщик, заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму, три тижні чинив опір ворогу і став єдиним із 9 українських кораблів, що не спустив державний прапор.
Читайте також: До прем’єри воєнної драми «Черкаси» київське метро запустило спецпотяг
Стислий огляд
Лютий 2014 року. Починається окупація Кримського півострову. Мінний тральщик «Черкаси» разом із іншими українськими кораблями заблокований в озері Донузлав — шлях до моря перекритий затопленими судами російського флоту. Це пастка. Наші кораблі починають здаватися росіянам. Здається, іншого виходу просто нема.
Фільм засновано на реальних подіях. Історія останнього українського корабля у Криму, який чинив опір і продовжував відважну боротьбу.
Цікаві факти
Командир тральщика «Черкаси» Юрій Федаш консультував знімальну команду під час роботи над стрічкою. До акторського складу увійшли моряки, які під керівництвом Федаша тримали оборону на кораблі у 2014 році.
Зйомки тривали 39 знімальних днів та відбувалися на узбережжі Чорного моря: в Одесі, на Кінбурнській косі, а також у районі Очаківського порту. Крім того, одна з локацій розташовувалася в селі Чернігівської області. Події на морському тральщику «Черкаси» були відзняті на кількох кораблях.
«Черкаси» — це перший повнометражний фільм про українські військово-морські сили в історії сучасного національного кінематографа. Він створювався у тісній співпраці та завдяки сприянню Воєнно-Морських Сил і Генерального Штабу Збройних Сил України. Силовими відомствами були надані справжні кораблі флоту та спеціальне військове обладнання, а для фільмування екшен-сцен залучалася бойова армійська авіація, біля сотні військовослужбовців, в тому числі спецпризначенці («морські котики»). Деякі сцени знімались під час навчань ВМС України.
Фільм виробництва MKK Film service (Україна) та Inter Media (Польща) створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно, ВМС ЗС України, краудфандингової платформи «Велика Ідея», Міжнародного фонду «Відродження», Львівської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної державної адміністрації.
Творча команда
Режисер-постановник: Тимур Ященко
Оператор: Юрій Дунай
Продюсери: Марта Лотиш, Ірина Клименко
Автори сценарію: Тимур Ященко, Роберт Квільман
Жанр: воєнна екшен-драма
Художник-постановник: Олексій Величко
Звукорежисер: Володимир Третяков, Фарід Мбайдін
Композитори: Антон Байбаков
Вокал: Катя Chilly Group 432 Гц
Режисер монтажу: Олександр Чорний
Художник по гриму: Марія Пилунська
Художник по костюмах: Дарія Кочнєва
Другий режисер: Дарина Лукашенко
У ролях: Роман Семисал, Дмитро Сова, Євген Ламах, Олег Щербина, Руслан Коваль, Євген Авдєєнко, Вадим Лялько, Віталіна Біблів
Виробник: ТОВ «МКК фільм сервіс» (Україна), Inter Media LLC (Польща), за підтримки Державного агентства України з питань кіно
Хронометраж: 94 хв.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі