Технології
Виготовлена за участю України ракета Vega вивела на орбіту десятки супутників (ВІДЕО)
У Французькій Гвіані відбувся успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega, виготовленої за участю України.
Про це пише Укрінформ з посиланням на повідомлення пресслужби ДП «КБ «Південне» ім М. Янгеля” у Фейсбук.
За інформацією, у четвер, 3 вересня о 04:51:10 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся 15-й успішний пуск європейської ракети-носія (РН) легкого класу Vega.
Читайте також: У мережі з’явився онлайн-пазл української космічної ракети “Циклон”. Пограємось?
У рамках програми Європейського космічного агентства під назвою Small Spacecraft Mission Service (SSMS) ракета-носій Vega вивела на сонячно-синхронну орбіту 53 мікро- та наносупутників:
- 7 мікросупутників вагою від 15 кг до 150 кг,
- 46 кубсатів.
Ці космічні апарати, які належать 21 організації з 13 країн, призначені для обслуговування різних програм, включаючи спостереження за Землею, телекомунікації, науку, технології та освіту.
Зазначається, що ДП «КБ «Південне» розробило у цьому проєкті блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН Vega, а серійно виготовили на ДП «ВО Південний машинобудівний завод».
Читайте також: Українські конструктори працюють над розробкою «Місячного селища»
Як стверджують спеціалісти, відмінною особливістю БМД РД-843 є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Нині тривають роботи з покращення характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведених корисних навантажень.
Довідка
На Конструкторському бюро «Південне» створено понад 70 космічних апаратів різного призначення, понад 50 типів рідинних і твердопаливних ракетних двигунів, впроваджено сотні інноваційних технологій. З використанням ракет-носіїв розробки «Південного» на орбіту виведено понад 1100 космічних апаратів, серед яких 400 – власної розробки.
Нагадаємо, у Дніпрі випробували двигуни для нової космічної ракети “Циклон-4”.
Як ми повідомляли раніше, конструкторське бюро “Південне” придбало обладнання нового покоління.
Головне фото: facebook.com/yuzhnoye.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі