Культура
Видання української письменниці увійшло до п’ятірки найкращих дитячих книжок 2024 року

Британська газета Financial Times внесла до п’ятірки найкращих дитячих книжок 2024 року оповідь українки Оксани Лущевської «Це тиха ніч, мій астронавте».
Про це повідомляють у статті видання.
Про що книга
Твір Оксани Лущевської — це розповідь 7-річної Ії про 10 днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Книга у формі записів нагадує щоденник, де головна героїня описує свої дитячі роздуми, стан, у якому опинилася вся її сім’я. В усіх описах Ія звертається до космонавта в небі, який, як вона вірить, захистить.
«Це актуальна, потужна книжка з малюнками про страх і стійкість», — пишуть у Financial Times.
Читайте також: письменник Раян Голідей надсилає увесь прибуток з українських перекладів у «Повернись живим».
У Великій Британії дитячу книгу надрукували у видавництві Andersen Press. Ілюстрації до розповіді Лущевської створила Катерина Степаніщева. На міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал», де представили 142 видання, її роботу оцінили як «Найкращий книжковий дизайн-2022» серед дитячої літератури.

Фото з сайту knigolove.ua
Оксана Лущевська написала у фейсбуці свої враження від статті, де згадують її роботу: «Важливо, що такі книжки так добре помічають у Великій Британії. І важливо, що Financial Times — не про дитліт, а про найсильніші запити нашого часу».
«Нам потрібні історії, — говорить на сторінках книги Ія, — сміливі історії, смішні історії. Нам так хочеться сміятися!»
Нагадуємо, що українка ввійшла до списку найкращих діджейок світу (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук Оксани Лущевської
Культура

Музей Івана Гончара та WWF-Україна презентували нову онлайн-виставку «Правічні», яка досліджує образ дерев у традиційному українському мистецтві. Вона доступна на платформі Google Arts & Culture в межах міжнародного проєкту World Wide Wood.
Про це повідомили у музеї.
У виставці поєднали фотографії експонатів 18-20 століть зі збірки музею з інформаційними матеріалами WWF про праліси — старовікові ліси, які є унікальною частиною природної спадщини України. Мета проєкту — показати тісний зв’язок між людиною, природою та культурою, а також привернути увагу до збереження довкілля як важливої частини національної ідентичності.
«Коли ми порушуємо питання збереження лісів, ми говоримо і про збереження себе. Старовікові ліси — природний спадок, який, як і культурна спадщина, наразі критично потребує охорони. Цією виставкою ми розповідаємо про ліси не через сухі факти та цифри, а через емоцію, памʼять і мистецтво. Сподіваюсь, це дасть глядачам відчуття глибшого зв’язку з природою», — розповіла кураторка проєкту й комунікаційниця WWF-Україна Юлія Новосельцева.
Нагадаємо, що у Києві вперше виставлять експонати, які безпосередньо пов’язані з Пилипом Орликом (ФОТО).
Раніше ми писали, що музей Івана Гончара зацифрував 100 вишитих сорочок з усієї України: де переглянути (ФОТО).
Фото обкладинки: Яна Толмачова
Культура

Фолкмузикант з Огайо Brother Hill завітав до підрозділу батальйону безпілотних систем 3-ї окремої штурмової бригади, де виконав кілька пісень для українських військових.
Про це повідомили в Хорунжій службі 3-ї окремої штурмової бригади.
«Це не був концерт у класичному сенсі. Музика, спів та спілкування з бійцями — як жест підтримки та поваги. Для наших побратимів, які щодня невпинно працюють та знищують ворога, цей вечір став можливістю на годину вийти з ритму бойової рутини»‚ — написали у бригаді.
Brother Hill підтримує Україну з перших днів повномасштабного вторгнення. Разом із соратниками він організував благодійні концерти у США, зібрав понад 80 тисяч доларів для допомоги українським військовим і неодноразово приїжджав в Україну з гуманітарною місією.
Його візити на фронт — це не тільки передача необхідного спорядження, а й спосіб нагадати бійцям, що за них вболівають і вірять у їхню боротьбу по всьому світу.
Читайте також: Бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО)

Нагадаємо, що бійці Третьої штурмової провели турнір у пам’ять про полеглого командира Янича.
Фото: інстаграм Хорунжої служби 3-ї ОШБр
Культура

17 червня в Бабиному Яру відбувся поетичний вечір «МАК І ПАМ’ЯТЬ» за участі Сергія Жадана. Подія зібрала близько 500 гостей і принесла 500 тисяч гривень на потреби бригади НГУ «Хартія».
Про це повідомив Сергій Жадан.
«Учора, 17 червня, в день чергової смертоносної атаки росії на Київ, до Бабиного Яру прийшли ті, хто вірить у силу слова. Ми думали скасувати заплановану подію, але вирішили, що кращою відповіддю на жах буде зібратися разом, відповісти на насильство солідарністю та збором на ЗСУ»‚ — написав Жадан.
Захід відкрили директорка НІМЗ «Бабин Яр» Роза Тапанова та художник Матвій Вайсберг, який також є автором ілюстрацій до книжки «Дорожній щоденник», створеної у співпраці з Жаданом.
Читайте також: Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО)
Поет читав власні вірші та поезію Пауля Целана, зокрема «Фугу смерті» у власному перекладі. Пауль Целан пережив Голокост і став одним із найсильніших голосів у Європі 20 століття.
Це була перша відкрита культурна подія просто неба на території меморіалу. У ній взяли участь поціновувачі поезії, дипломати, урядовці, волонтери й молодь.




Нагадаємо, що Лебіга та Стерненко за годинний стрим зібрали понад 2 мільйони гривень на FPV-дрони
Фото: фейсбук-сторінка Сергія Жадана