Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Виделка за ціною кубометра дров”. Чим бренд Sycamore приваблює естетів

Опубліковано

– Якось мені сказали, що один мій виріб коштує, як цілий кубічний метр дров. На що я відповів, що я ж і продаю дрова, – жартує Владислав Горбачов. Уже декілька років він виготовляє і продає дерев’яний посуд, який більше схожий на витвори мистецтва, ніж на звичайні столові прибори.  

За словами митця-виробника, клієнти дуже рідко розуміють його витвори. Проте він не полишає своєї місії: виховати у споживачів любов до естетики.

– Ми живемо в такому швидкому світі, де майже нереально помітити щось дійсно цінне, – переконаний митець.

Владислав Горбачов

Владислав Горбачов

– взимку 2017-го року заснував Sycamore. Виробництво знаходиться у Закарпатті. Головний акцент автор робить на дерев’яних столових приборах: виделки, ложки, тарілки, піали. Також виготовляє декор для дому.

“Sycamore у наших реаліях – це просто невеличка майстерня, де працюю я, та іноді мені допомагає моя дружина. У назві “сховалося” дерево сімейства фікусових. Має плоди – інжир, росте в теплому кліматі. Увагу привернув той факт, що це дерево давало плоди та укриття від сонця мандрівникам. І звідси така аналогія: ми всі мандруємо по життю і маємо потребу в місці, яке подарує нам затишок та комфорт. От ідею створення такого затишку і відображає назва”.

Вироби знаходять своїх власників від Європи до Аргентини

Цілеспрямовано закордон не продаю. Але так вийшло, що мої вироби живуть в різних країнах Європи, в США, Канаді та Аргентині. Точно не пам’ятаю, де ще. Більшість продажів відбувається в Instagram.

А от матеріали – повністю українські. Люблю локальне дерево: горіх, слива, черешня, абрикос – працюю з усім. Щось знаходжу у власних садах, частину у знайомих, дещо купую у людей. Особливо радію, коли це може принести користь людям. В наш час така послуга, як спилювання дерева коштує грошей. А я роблю це безкоштовно, ще й забираю деревину.

Окрім посуду, в Sycamore можна знайти і дерев’яний декор для дому

Виделка за 500 грн, але це ще дешево. І ось чому

Вважаю, що ціни дешевші, ніж мають бути. Така робота потребує високої кваліфікації та дуже багато віддачі, щоб підтримувати якість. Хоча з іншого боку самому незручно, коли виводжу на ціннику виделки 500 гривень.

Вони, до речі, одні з найскладніших виробів. Ніколи не буваю впевненим у тому, що із 10 заготовок до фіналу дійдуть хоча б шість.

Найчастіше купують ложки

До прикладу, ложка для спецій з волоського горіха, просякнута лляною олією, коштує 230 гривень. За день можу зробити 5 таких. І це максимум. Але у такому насиченому режимі важко працювати навіть тиждень. Дуже складно. Якщо працювати на повну, зроблю 100 виробів за місяць. Але ніколи не можу бути впевненим, що все вийде з першого разу. 

Найчастіше купують ложки. З ними завжди дефіцит. Скільки б їх не зробив, все одно завжди знаходять свого власника. Взагалі завжди мало виробів в наявності. До прикладу, щоб поїхати на маркет, потрібно, мінімум місяць підготовки.

Усі вироби майстер Sycamore створює вручну’

Філософія бренду: мистецтво + екофрендлі

Для мене дуже важливо зрозуміти, усвідомити та пояснити людям, що я роблю. На глибинному рівні. Але на сьогоднішній день моя місія – просто залишатись самим собою та бути в цьому максимально щирим. Саме тому в Instagram профіль підписаний моїм ім’ям, щоб покупці бачили з ким спілкуються. 

Зараз те, чим я займаюсь максимально просто: роблю дерев’яні речі, котрі вважаю гарними і якісними, та пишу тексти під фото. Намагаюся розмовляти з аудиторією про важливі для мене цінності, про мистецтво та суспільні явища – про все, що мене цікавить.

Шедеври народжуються в тиші

У майстерні маю декілька токарних станків, трошки електроінструменту та звичайного ручного. Останнім часом все більше люблю ручний інструмент. Він дозволяє працювати в тиші. Робота з ним відчувається справжньою та приносить задоволення.

Весь чорний посуд з каталогу – це наслідок обпалення. Все робиться звичайною паяльною лампою. Але процес надзвичайно складний. Потрібно знати яке дерево і як обробляється, вміти контролювати глибину обпалювання.

Майстер використовує локальну деревину: горіх, сливу, черешню, абрикос

У бізнесі найдорожче – смак

Складно сказати, скільки потрібно грошей для такого бізнесу. Мені зараз бракує приблизно $20 000, щоб облаштувати майстерню так, як хотілося б. 

Звичайно, починати можна з малого: придбати невеличкий станок, шукати на барахолках ручний інструмент, і торгуватись з продавцями за нього – так я і робив. Але з часом розумієш, що маєш потребу у багатьох інструментах та обладнанні. Тому весь час щось докуповуєш.

Обладнання дороге. Але найдорожче все-таки – смак. Якщо ти не маєш смаку і нічого не розумієш в дизайні, то тобі не варто займатись такою справою.

Суспільство

Українську вчительку врятували з окупації після чотирьох років полону: спецоперація ГУР

Опубліковано

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.

Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».

Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.

«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.

Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)

Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:

«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».

На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.

Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»

Читати далі

Суспільство

В Україну повернулася річна антарктична експедиція: їхні наукові досягнення (ФОТО)

Опубліковано

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Унікальні дослідження науковців

Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:

  • вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
  • вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
  • вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.

Повернення додому

Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.

«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.

Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.

Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» призначила до Великодня додатковий потяг Київ – Львів – Київ

Опубліковано

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.

Про це повідомили в УЗ.

18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:

  • відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
  • зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.

Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.

Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі