Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/v_CbfIXyOf0?si=O2tYP8KRuCXKhMsASSSSSS

Економіка і бізнес

Вуличний котик Мурчик надихнув дівчину з Рівненщини на створення бізнесу (ВІДЕО)

Опубліковано

Прихистивши вуличного котика, Марина надихнулася на створення оригінального бізнесу.

Як це вдалося, розповідає ШоТам.

Створила бренд іграшок для тварин

Вона створила бренд іграшок для тварин Baidyk з етнічними українськими мотивами, який набирає дедалі більших обертів.

«Насправді ринок насичений дешевими китайськими виробами або ж дорогими імпортними. Українська іграшка існує на ринку, але вона незмінна за дизайном багато років», — Марина Гордійчук, засновниця бренду Baidyk.

Після університету Марина працювала в компанії, що займається зоохарчуванням. Потім пішла в маркетинг та ІТ, але мріяла про власну справу, пов’язану з тваринками.

На бізнес надихнув безпритульний кіт

Її життя змінив осінній вечір 2022: повертаючись із хлопцем додому, Марина почула муркотіння. На алеї під ліхтарями сидів вуличний котик, повз якого неможливо було пройти.

Так Мурчик знайшов собі дім, а своєю грайливістю надихнув Марину на власну справу. Аби потішити улюбленця, дівчина вирішила замовити для котика забавку в інтернеті.

«Це мене спонукало створити колоритні українські іграшки, які б подобалися і власникам, і улюбленцям. Так зародилася ідея створення Baidyk’а. А основною візитівкою став етностиль», — Марина Гордійчук, засновниця бренду Baidyk.

Читайте також: Починаємо все з нуля. Як маріупольська фабрика іграшок «Марі і Поль» відновлює роботу в Дніпрі

Дослідивши вподобання тварин, Марина разом з дизайнерами взялася за розробку.

«Спочатку це все виглядає як ескіз, де ми промальовуємо кожен елемент, етномотиви, кольори, додаємо тканинку, яку хочемо використати», — Марина Гордійчук, засновниця бренду Baidyk.

Далі створюють зразкову модель, на яку накладають принти та яку тестують разом з тваринами. Якщо модель цікава коту чи собаці й проходить краштест, то відшивають повноцінну партію.

«У тварини одразу з’являється грайливий настрій, коли вона бачить іграшку. Забавка стає для неї центром розваг та улюбленою іграшкою. Але бувають випадки, коли песик починає вилизувати іграшку, спить в обіймах лише з нею чи ховає в таємні місця», — Марина Гордійчук, засновниця бренду Baidyk.

Етностиль став візитівкою Baidyk

Незвичайний етностиль став візитівкою Baidyk на ринку, яка підкорила серця і власників, і тварин. Зовсім скоро бренду виповнюється рік, та за такий короткий час він уже встиг знайти свого покупця.

За цей час Мурчик подорослішав і розлінився, але все ж здійснює атаки на іграшки. Марина ж продовжує працювати над розширенням бренду. У подальших планах — додати розвивальні іграшки, автокрісла й одяг для тварин.

«Зараз відбувається трансформаційний період, коли кіт чи пес переходить з ролі тварини й охоронця до друга чи члена родини. Моя мрія — популяризувати українські зоотовари, популяризувати українські етномотиви в зоотоварах, дарувати радість і щастя улюбленцям та їхнім власникам», — Марина Гордійчук, засновниця бренду Baidyk.

Нагадаємо, у Вінниці військові проходять терапію за допомогою тварин.

Також ми розповідали, що у КиївЗоо з’явилися рідкісні сервали, врятовані з Донеччини.

Економіка і бізнес

McDonald’s повертає сніданки у Києві та області

Опубліковано

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.

Про це повідомили у компанії.

Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.

Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергетична компанія «Нової пошти» вийшла на відкритий ринок електроенергії

Опубліковано

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.

Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових

«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.

Фото: Pixabay

Читати далі

Економіка і бізнес

Українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter

Опубліковано

Львівська студія boardova у 2024 році випустила настільну гру «Арідник» за мотивами однойменного українського мальопису видавництва UA Comix. У березні студія анонсувала англійську версію «Арідника» на краудфандинговій платформі Kickstarter. За кілька годин творцям вдалося зібрати необхідну суму.

Про це повідомили у студії boardova.

Сюжет гри

Під час створення сюжетної основи для гри головний дизайнер та український письменник Володимир Кузнєцов спирався на працю Володимира Шухевича «Гуцульщина».

У світі «Арідника» гравці стають вівчарями, що ведуть свої отари овець крізь гірські ріки, ліси та полонини. На цьому шляху вони зустрічатимуть духів Карпат: Арідника, Бога, Алея, Вовка та інших героїв.

У наборі є дерев’яні фігурки духів та вівчарів і понад 100 великих карт з ілюстраціями Людмили Самусь. У грі створили кілька режимів: змагальний, кооперативний та соло.

Читайте також: В українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl зіграли 6 мільйонів людей

Цінність гри для людей з-за кордону

«Створюючи “Арідника”, ми прагнули занурити гравців у настільні ігри з колоритом та магічним світом, який наші предки створювали століттями. Гуцульщина та її традиції, які вдалось зберегти попри всі заборони, стали чудовим натхненням для цієї цілі. Та коли про гру почали говорити “поза бульбашкою” настільного світу, ми зрозуміли, що ця гра може стати точкою дотику і знайомства з власним корінням для української діаспори»‚ — зазначив CEO студії boardova Жолудь Добровольський.

Наразі більшість людей, які підтримали вихід англійської версії «Арідника», розповіли, що вони мають українське коріння та гратимуть у гру зі своїми родинами чи друзями.

«Проте є й багато тих, хто не знає, чим відома українська культура, і сподіваються, що гра допоможе їм у цьому. У час, коли країна-терорист стирає нашу культуру, нам потрібно говорити про неї якомога голосніше. А особливо — говорити про справжню, а не переписану історію»‚ — додав Жолудь Добровольський.

Зміни у новому виданні

Видавці анонсували три окремі доповнення до настільної гри, а саме:

  • «Зима»;
  • «Місцини» (із пам’ятками України);
  • «Свята» (із календарно-обрядовими святами українців).

Кожне із цих доповнень додасть нові ігрові механіки та збільшує можливості для гравців.

Відвідати сторінку гри на Kickstarter можна за посиланням. Кампанія зі збору коштів на платформі триватиме до 11 квітня.

Нагадаємо, що український шутер про галичан у космосі відкрили для тестування (ВІДЕО).

Фото: студія boardova

Читати далі