Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вперше в історії України День Бердянська релоковано проведуть у Києві, Львові та Запоріжжі

Опубліковано

17 вересня релокована влада Бердянська, активісти та бізнеси, засновані бердянськими ВПО у Києві та Львові, об’єднаються, аби на один день відтворити атмосферу приазовського міста та нагадати: Бердянськ – це Україна.

В цей день на вулицях Львова, Києва та Запоріжжя з’являться: копія Бердянського маяка, рибальська сітка, що ловитиме бажання, капсула часу, бердянські соняшникові «поля» та навіть міні-пляж з шезлонгами, парасольками та морським бризом.

Окупація Бердянська: зникнення зв’язку та життя в очікуванні

Ранок 28 лютого 22-го року: в серці курортного містечка Бердянська стоїть воєнна техніка російських загарбників. Не дивлячись на численні протести місцевих, військові встановили прапор рф і з того часу у місті спорожніли пляжі, пропав український зв’язок, тисячі бердянців покинули власні домівки, а тисячі залишились чекати деокупації.

Ці два роки по традиції «старого» життя, бердянці збирались маленькими групами 17 вересня, аби відзначити день свого рідного міста.

Ідея релокованого святкування

Цьогоріч, вперше День Бердянська повноцінно проведуть у Києві, Запоріжжі та Львові. Ідея провести захід виникла у представників релокованої влади Бердянська та громадських активістів.

«Цього року ми відзначатимемо День Бердянська у релокації. Ми хочемо донести до бердянців, які чекають в окупації, що ми цінуємо їх мовчазний супротив та що Україна зараз робить усе для того, щоб повернути окуповані території», — говорить Вікторія Галіціна, начальниця Бердянської міської військової адміністрації.

Унікальна програма святкування у трьох містах

Релокована влада Бердянська, ГО «Міць Азова» та власники київського закладу «Характерники», львівської кав’ярні «Дзендзик» об’єдналися, аби розробити програму для 17 вересня.

«Наша мета аби хоч на кілька годин бердянці відчули себе як вдома. Для цього ми будемо прикрашати заклад десятками соняшників, житом — всім тим, що росло в Бердянську в цю пору року», — зазначає Іван Карауланов, засновник «Характерників».

У трьох містах одночасно буде телеміст, аби бердянці з будь-якого куточка світу змогли доєднатися до заходу. Люди з окупації зможуть безпечно доєднатися до «хвилин єднання».

Символом заходу є створена деревʼяна копія Бердянського маяка з led-ліхтариком зверху – ніби «сигнал» до бердянців в окупації – «Ми вас пам’ятаємо!».

А от на рибальську сітку на локаціях гості кріпитимуть свої побажання, з яких потім створять капсулу часу, що відкриють вже після деокупації.

Читати також: Став пожежником, щоб захистити дітей — своїх і чужих. Це добровольці з Миколаївщини, які рятують свою громаду

А на Укрпошті надрукують тематичну марку, яку гості зможуть наклеїти на свою листівку до близьких людей, що не змогли бути присутніми 17 вересня.

«Згадую як місцеві часто казали “тю, ля, та ти шо”, “на кОсу чи на косУ?”, “дай на руп три”. Ці сленгові фрази ми вирішили роздрукувати та розвісити у закладі», – згадує Іван Карауланов, засновник «Характерників».

В Києві можна буде замовити фірмові бердянськи креветки та бички. А у Львові готують міні-пляж з шезлонгами, парасольками та морським бризом.

«Ми хочемо нагадати, що Бердянськ завжди був, є і буде українським містом. Що українці не забули про жодне місто чи село, яке тимчасово перебуває в окупації» — Ольга Попенко, засновниця ГО «Міць Азова».

Вхід за попередньою реєстрацією

Вхід на заходи безкоштовний за умови попередньої реєстрації за посиланням.

Захід реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

Нагадаємо, що у Львові запустять інституцію для документування українського досвіду війни.

Фото: ГО «Міць Азова».

Коментарі

Суспільство

Друкарня «Фактор-Друк» відновлює свою роботу

Опубліковано

У Харкові відновлює роботу друкарня «Фактор-Друк», яку росіяни зруйнували 23 травня ракетним обстрілом.

Про це повідомляють у сюжеті «Радіо Свобода».

Наразі друкарня готує підручники до нового навчального року та набирає на роботу нових співробітників. Але «Фактор-Друк» поки не може провести повний цикл виготовлення книжок. Тому надруковані книжки передають іншим друкарням, аби ті зробили обкладинки й передали у магазини та школи.

«Зараз основне, що ми можемо, — це друкувати. Ми друкували “Історію України“, Всесвітню історію, Фізику, Мистецтво, взагалі багато підручників. До цього був 7 клас, а зараз ми друкуємо 1–2 клас», — розповіла генеральна директорка друкарні Тетяна Гринюк.

Читайте також: Україна вперше візьме участь у Міжнародному книжковому ярмарку «Liber» в Іспанії

Вона додає, що основне влучання було в палітурний цех, який знищили. Та зараз уже провели демонтажні й монтажні роботи та відновили дах, стелю і стіни.

Нових співробітників друкарні допомагали вчити колеги з інших підприємств. Вони навчали працівників та давали їм можливість стажуватися, аби ті були готовими до роботи у «Фактор-Друк».

Нагадаємо, що редакція ШоТам готувала добірку своїх улюблених книжок від видавництва Vivat, яке входить до холдингу «Фактор», як і сама друкарня.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Шахтар» придбав квартиру для родини, яка постраждала від ракетного удару в Краматорську (ВІДЕО)

Опубліковано

Футбольна команда «Шахтар» придбала квартиру для родини 3-річної Яни Степаненко, яка постраждала під час ракетного удару по вокзалу Краматорська. Тоді Наталя Степаненко — мама двійні — втратила ліву ногу, а її дочка Яна — обидві нижні кінцівки.

Їхню історію дивіться у відео ШоТам.

Після року реабілітації у США родина повернулася до України. І завдяки футболістам «Шахтаря» має новий дім.

На новосілля до сім’ї завітав капітан «Шахтаря» Тарас Степаненко. Він передав їм особливий подарунок — шарф «гірників», який воїни ЗСУ врятували з одного з будинків у рідному для сімʼї Степаненків селищі Нью-Йорк на Донеччині.

Фото: ШоТам

Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.

Фото: «Шахтар»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Готель «Україна» у центрі Києва продали за 2,5 мільярда гривень

Опубліковано

18 вересня завершився перший аукціон в рамках великої приватизації. За 2,5 мільярда гривень продали готель «Україна» у Києві.

Про це повідомили у Фонді державного майна України.

На торги виставили 4-х зірковий готель «Україна», який має 14 поверхів, 363 номери та 6 конференц-залів. Організатором аукціону став Фонд державного майна України. Стартовою ціною аукціону був 1 мільярд гривень.

Читайте також: Цифра дня: скільки податків сплатила IT-сфера в Україні з 2022 року

Переможець аукціону

Переможцем торгів стало ТОВ «Ола Файн», яке заснували у 2021 році. Основний вид його діяльності, за даними YouControl, — це надання в оренду й використання нерухомого майна. Розмір статутного капіталу компанії — 768 тис. грн. Її власником є підприємець Максим Кріппа.

Нагадаємо, що у Києві перейменують вулицю на честь Богдана Ступки.

Фото: Фонд державного майна України

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...