Суспільство
Волонтери з Прилісненської громади долають тисячі кілометрів, щоб привезти їжу й амуніцію у «гарячі точки» (ВІДЕО)
Прилісненська громада розміщена на кордоні з Білоруссю. Це понад тисяча кілометрів від лінії фронту на сході України.
Проте декілька разів на тиждень волонтери долають цю відстань, щоб допомогти військовим. А також врятувати місцевих мешканців з палаючих будинків. З початку війни всі мешканці громади згуртувалися та почали волонтерити.
«У перші лютневі дні війни жителі громади з кожної домівки зносили, хто що може. Це були і продукти харчування, різноманітні закрутки, тушонка, крупи, одяг, ліки», – розповів секретар Прилісненської сільської ради Павло Мельничук.
Усе це відвозили на схід – захисникам і місцевим мешканцям.
«Коли поїхав я туди, я бачив ці потреби, коли маленькі діти просили зі слізьми кусок хліба. Коли люди по 3 місяці без води, без світла, без газу. Ти розумієш, що ти повинен це зробити, тому що ми є українці», — впевнений волонтер Сергій Захарчук.
За 5 місяців війни волонтери відвезли на схід понад 300 тонн гуманітарної допомоги.
«Не раз попадали під обстріли, не раз були великі переживання, великі загрози для життя, дякую Богу, ми живі і ми мусимо це робити», — каже волонтер Сергій Захарчук.
Прилісненські волонтери рятували людей з «гарячих точок».
«Сьогодні знаходимся у Лисичанську. Зараз горить вся вулиця, навіть більше вулиці. Прибігли в цей дім і тут лежача жіночка лежить, їй зараз потрібна допомога. Це біля її хати горить, зараз будемо допомагати, виносити її з хати», — волонтер Володимир Блищик.
Загалом врятували більш як 1000 людей із різних областей України. Для наших захисників громада закуповує машини, мотоцикли та амуніцію.
«Продовжуємо рухатися в сторону південних, східних областей. Це Харків, Миколаїв, Донецьк. Ось так ми завантажили бус. Це продукти харчування, хліб, випічка, огірки солені, свіжі. Одяг і багато амуніції», — розповів волонтер Віктор Мартинюк.
«На даний момент ми вирушаємо до Німеччини, де ми будемо брати необхідне для наших хлопців: це одяг, це взуття, це ліки, і везти нашим хлопцям на передову», — волонтер Сергій Захарчук.
У планах у волонтерів — придбання техніки для військових, тож вони шукають друзів для співпраці.
Дивіться відео: Учитель із Грузії зібрав $700 000 для допомоги українцям
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі