Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Волонтер із Сєвєродонецька організував три гуманітарні штаби для переселенців

Опубліковано

Сєвєродончанин Юрій Мухін у рідному місті втратив все, але не опускає руки та вже організував три гуманітарні штаби для допомоги переселенцям.

Історію волонтера розповів Східний Варіант.

До війни Юрій Мухін успішно поєднував два види діяльності: був масажистом-реабілітологом, а також займався святковим декором. У можливий напад з боку рф він не вірив.

Але 24 лютого разом зі своєю сім’єю та рештою родичів Юрію з метою безпеки довелося перебратися в інший район міста. Сім’я намагалася запастися їжею та засобами гігієни. Але здійснити це було проблематично та ризиковано. Тоді Юрій задався над питанням, як може допомагати не лише родичам, а й іншим людям.

Він почав займатися пошуком продуктів та можливості отримання гуманітарної допомоги. Домовився про транспорт, щоб доправляти гуманітарну допомогу для переселенців і почав дзвонити різним організаціям та волонтерам.

Читайте також: «Відправка на Бахмут? Вже готуємо». Хто частує ЗСУ смаколиками? Знайомтеся, «Хлібобулочні війська»

«Три дні я дзвонив без зупинки. І так один волонтер направив мене на іншого, а той інший на наступного. І справа зрушила з місця», — згадує Юрій.

Завдяки такому ланцюжку контактів сєвєродончанин вийшов на представника гуманітарного штабу ООН, познайомився з волонтерами з Дніпра та навіть українськими працівниками Червоного Хреста за кордоном.

Від волонтера до волонтера

За допомогою гуманітарного штабу ООН Юрій доставив до Булахівки 400 буханців хліба та 800 консервів. Волонтери з Червоного Хреста допомогли фінансово та допомогли зробити оголошення про ініціативу Юрія.

Сусіди по дому додали Юрія до місцевої групи у Вайбері.

«Один за одним мені почали надходити дзвінки від переселенців. Того ж вечора до мене прийшло багато людей. Я підписався на програму допомоги від ООН на тривалий термін. Проте продовжував шукати й інші продукти», — каже волонтер.

Пізніше волонтер познайомився із представником фонду «Крок з надією», якому він допоміг також отримувати продукти від ООН. На знак подяки фонд почав допомагати Юрію продуктами та засобами гігієни.

Допомога із США

Сєвєродончанин почав викладати публікації про свою волонтерську діяльність в інстаграмі. Завдяки репостам друзів акаунт волонтера побачило ще більше людей.

«Серед них була дівчина родом з Харкова, яка проживає в США. Вона запропонувала свою допомогу. Юлія збирає донати друзів та колег та допомагає одиноким матерям та людям з інвалідністю фінансово, щоб виїхати з гарячої точки. Також вона допомагала сиротам оплатою за тимчасову оренду житла. З її допомогою я почав купувати крупи, цукор, фрукти, а також з’явилася можливість купувати бензин. До цього я купував це за свої гроші», — каже Юрій.

Читайте такожДонати на ЗСУ не роблять вас волонтером. Але цього можна навчитися. Дорожня карта від Української Волонтерської Служби

Волонтер почав возити гуманітарну допомогу до сусіднього села, де також знаходяться переселенці. Згодом Юрій зміг організувати і третій гуманітарний штаб у селі Кочережки.

Він розповів, що зараз до гуманітарного пакунка входить хліб, макарони, цукор, кілька видів круп, чай, печиво, консерви, засоби особистої гігієни. Крім допомоги переселенцям, Юрій займався і допомогою ЗСУ.

Звернулася громада буддистів Шамбала

На цьому нові знайомства не скінчилися. Юрієві захотіли допомогти й інші люди.

«На мене вийшла міжнародна громада буддистів Шамбала. У них свій благодійний фонд. Ми щодня з ними та іншими волонтерами зустрічаємось у зумі. Обговорюємо з ними різноманітні програми, які ми можемо реалізувати, та чим ми можемо допомогти переселенцям», — каже Юрій.

Завдяки такій допомозі вдалося купити понад 50 нових зимових ковдр для переселенців. Також придбали генератор для будинку матері та дитини.

Юрій розповів, що на онлайн-зустрічах з новими друзями-буддистами, крім важливих питань, проводять і медитації, щоб звільнити свій розум від проблем та емоцій, адже кожен переселенець, який приходить по допомогу, має свою важку історію.

Читайте такожРозбитися на третій хвилині – нормально. Але не завжди. Хто навчає бійців ЗСУ керувати безпілотниками

Волонтер розповів, що коли вдалося організувати три гуманітарні штаби, він вирішив зробити фонд. Юрій зареєстрував міжнародну благодійну організацію «Фенікс України».

Юрій ділиться, що мріє відновити Сєвєродонецьк. Він не опускає руки. А поки його рідне місто окуповане, він шукає нових шляхів допомоги переселенцям. Фотографіями та відео про свою волонтерську діяльність Юрій ділиться на сторінці в інстаграмі.

Нагадаємо, столичний підприємець виготовляє для захисників «кавові байрактари».

Також ми розповідали, як волонтер із Ірландії передав автобус нацгвардійцям.

Фото: instagram.com/phoenix_of_ukraine.

Коментарі

Суспільство

У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Опубліковано

У КМДА прийняли проєкт реставрації будинку на вулиці Володимирській, 93. Він розташований у Голосіївському районі Києві, а знають його як «Будинок з комахами» Марії Станіславської.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, передають у міській адміністрації.

Як реставруватимуть пам’ятку

Під час перших етапів робіт реставратори захистять будинок від руйнування. Після цього його вже почнуть відновлювати.

Читайте також: У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

«Збереження історичних пам’яток – це не лише питання архітектури, а й нашого культурного обов’язку перед наступними поколіннями. Реставрація житлової будівлі на Володимирській, 93 — це важливий крок для збереження автентичності Києва. Концепція, яку було представлено, враховує збереження ключових історичних елементів пам’ятки та забезпечує її подальшу інтеграцію в сучасне життя міста», — зазначила Марина Соловйова.

Цей прибутковий будинок внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України у червні 2023 року.

Нагадаємо, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.

Фото: вебсайт КМДА

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Як підготуватися до відключень світла: ДСНС та гурт ТНМК запустили нове навчання (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Про створення курсу

Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.

«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.

Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить

Фото: вебсайт ДСНС

Мета навчальних відео

Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.

Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці

У восьми випусках ведучі розповіли:

  • як заживити квартиру та приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • які є заходи безпеки під час користування різними приладами.

«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.

Відео: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.

Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.

Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.

Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура20 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...