Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Воїни ЗСУ збили російський бойовий вертоліт Ка-52 вартістю $16 млн

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські військові збили російський бойовий вертоліт Ка-52 на східному напрямку фронту.

Про це повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України.

«На східному фронті наші воїни знищили російський вертоліт Ка-52. Вистоїмо і переможемо!», – йдеться в повідомленні.

Де саме було ліквідовано ворожу ціль та бійці якої бригади знищили черговий Ка-52, у Генштабі наразі не повідомляють.

Про Ка-52

Ка-52 – російський бойовий вертоліт, командирська машина армійської авіації, здійснює розвідку місцевості, цілевказівки і координацію дій групи бойових вертольотів. Машина здатна вражати броньовану і неброньовану техніку, живу силу і повітряні цілі на полі бою. Є продовженням розвитку моделі Ка-50 «Чорна акула».

На думку авторів видання Defense Express, бойове застосування вертольотів Ка-52 в умовах російського вторгнення до України висвітлило низку істотних вад та недоліків як у його конструкції, так і наявному озброєнні. Зокрема, як показали самі російські пропагандисти, вертоліт має низку незахищених місць в бічних та лобовій проєкціях.

Станом на 5 грудня 2022 року редакторами групи Oryx було знайдено фото та відео свідчення втрати російськими загарбниками 28 одиниць Ка-5. Станом на 25 жовтня 2022 року Британська військова розвідка мала підтверджені дані про знищення щонайменше 23 вертольотів цього типу, що становить понад 25 % парку російських ВПС із 90 одиниць Ка-52 і майже половину загальних втрат російських вертольотів в Україні.

Нагадаємо, Польща надасть Україні ще 6 винищувачів МіГ-29. Раніше стало відомо про намір передати 8 таких літаків.

Крім того, військові 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка знищили два ворожі танки, на яких окупанти намагались прорватися до позицій ЗСУ.

Фото: з відкритих джерел.

Суспільство

ООН відправила на Херсонщину гуманітарні конвої

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ООН направила питну воду, продуктові набори, матеріали для ремонту житла та медикаменти до Херсонщини.

Про це повідомили у Херсонській ОВА.

«Питна вода, продуктові набори, матеріали для ремонту житла, медикаменти прямують до Білозерської громади та Херсону. Вони найбільше постраждали через підтоплення», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що гуманітарний вантаж супроводжує Деніз Браун – постійна координаторка системи ООН в Україні.

Читайте також: Захистити ідею чи дати заробити іншому? Чому бізнес напряму залежить від захисту інтелектуальної власності

Нагадаємо, Україна і ООН узгодили план евакуації населення з окупованого лівобережжя Херсонщини після підриву Каховської ГЕС.

Крім того, команда «Восток-SOS» допоможе евакуюватися родинам із дітьми та представникам маломобільних груп населення, які опинилися в небезпеці через підрив окупантами дамби Каховської ГЕС.

Фото: t.me/khersonskaODA

Читати далі

Суспільство

Історія українця, який витримав 9 років російського полону (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Микола Шиптур був першим українцем, якого поневолила Росія у 2014 році. Повернутися на Батьківщину він зміг вже у 2023 році.

Історію нескореного українця розповідає ШоТам.

Микола Шиптур із Прикарпаття – учасник Євромайдану, який не міг байдуже дивитися на анексію Криму. Чоловік, не вагаючись, приїхав до Севастополя, аби взяти участь у мітингу до 200-річчя Шевченка.

«І коли вже приїхали ці… “самооборона”, “добровольці”, “захисники”. І тоді вже почалися провокації. І плювали в нашу сторону, і недопалки кидали», – розповідає Микола.

Спецслужби Росії вже тоді відслідковували в Криму всіх, хто міг чинити опір. Миколу тишком сфотографували на мітингу, а невдовзі вистежили. Його наздогнали тітушки, чоловік чинив опір. Зв’язаного та побитого, Миколу доставили до відділку.

«Різні до мене спецслужби приходили, намагалися вияснити, чи є ще мої “однополченці”, як вони називали. Чи, можливо, я знаю, де є схрони зі зброєю. Але я не мав, що сказати, і не сказав нічого», – каже чоловік.

Миколу звинувачували у замаху на представника самооборони Криму, від якого він відбивався. Залякуванням і тортурами змусили свідчити проти себе. Йому присудили 10 років ув‘язнення. А через рік апеляційна інстанція скоротила термін до 9 років.

Дивіться відео: Харків’янин вирвався з окупації, щоб стати на захист України

Своє незаконне покарання українець відбував у Сімферопольській колонії. Весь цей час українські представництва билися за Миколу, намагаючись його визволити. Та нічого не діяло. Кожен день минав у жахливому бараку з іншими політв’язнями.

«Кримських татар дуже багато, дуже. Дуже багато їх затримують, і то по таких справах… Не та книжка. Приносять навіть з собою співробітники спецслужб. І потім кажуть, що це їхня книжка, вона заборонена», – згадує Микола.

Антисанітарія, вкрай погане харчування. І найстрашніше – здавалося, що він більше ніколи не побачить рідних. Влада РФ відпустила чоловіка, лише коли завершився термін покарання: 7 березня 2023 року. Микола був звільнений, але ще не вільний.

Через розрив дипломатичних відносин України та Росії його мали повертати додому через треті країни. Тому ще два місяці він провів у центрі утримування іноземців у Ростовській області.

Завдяки втручанню дружньої країни він виїхав попутками до Тбілісі. Потім до Вірменії та Молдови. І 25 травня його нога знову ступила на рідну Франківщину. Через 9 років Микола Шиптур зміг обійняти свою сім‘ю.

«Неймовірна радість – побачитися з рідними. Мама, дружина, син… Опинитися в своєму рідному місті після такого великого терміну – це важко описати словами. Але я безмежно радий», – Микола Шиптур, експолітв’язень Кремля.

Попри все пережите, Микола не шкодує, що поїхав до Севастополя у 2014. Бо вкрай важливо було показати всьому світові, що Крим – це Україна.

Нагадаємо, ШоТам розповідав історію добровольця «Хмари», який бореться за зір і вірить у Перемогу.

Також ми розповідали, як діти у Чикаго встановили рекорд Гіннеса, збираючи гроші для України.

Читати далі

Суспільство

В Україні проведуть безоплатну навчальну програму «Copywriting & Marketing для соціальних мереж». Хто може долучитися

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Kyiv Academy of Media Arts проведе безоплатну онлайн-програму «Copywriting & Marketing для соціальних мереж».

Про це повідомили на сайті Kyiv Academy of Media Arts.

Про програму

Головна мета курсу – дати можливість отримати нову професію та навички, які допоможуть у пошуках роботи, а також щоб влаштуватися в новому середовищі або задля розвитку власної справи.

Зазначається, що під час лекцій та практик студенти отримають усі необхідні знання для пошуку роботи як копірайтери, смм-спеціалісти, маркетологи або комунікаційники соціальних мереж. 

Для кого

Курс розрахований на переселенців, ветеранів, членів родин військовослужбовців, мешканців деокупованих територій та людей з інвалідністю. 

Читайте також: В Україні проведуть онлайн-курс «SММ та копірайтинг» для представників громадських організацій

Чого навчають

Програма курс містить чотири блоки:

  1. Робота з текстами:
    • робота з брифами;
    • креативні методики та техніки;
    • ключове повідомлення;
    • інсайти;
    • написання довгих та коротких текстів.
  2. Social media marketing:
    • інструменти аналітики;
    • дослідження цільової аудиторії;
    • копірайтинг в інтерактивних медіа та диджитал-середовищі;
    • SMM, SEO, заголовки та AdWords;
    • стратегія в social media marketing;
    • позиціонування і tone-of-voice комунікації;
    • особливості копірайтингу для Facebook та Instagram.
  3. Case studies. Учасники будуть розбирати приклади вдалих та невдалих кампаній.
  4. Фінальні заняття та перевірка особистих проєктів.

Як взяти участь

Заресєтруватись на курс можна до 15 червня 2023 року на сайті Kyiv Academy of Media Arts.

Нагадаємо, громадська організація «Горизонт змін» запрошує громадських активістів та волонтерів на 5-денний ретрит у Холодному Яру.

Окрім того, команда Career Hub ГО Центр «Розвитку КСВ» запрошує українських волонтерів навчитися кар’єрному консультуванню.

Фото: unsplash.com

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Крізь очерет – до козацьких поховань, або Як я реанімувала міський трамвай №20 і розповідаю справжню історію Одеси

Одеситка Юлія Карабаджак ще до вторгнення мріяла стати екскурсоводкою та розповідати туристам про справжню, а...

Суспільство2 дні тому

«Наші БПЛА нищать БТРи вартістю в мільйони доларів». На Одещині створили фабрику ударних дронів. Ось як вона працює

Використовувати коптери типу DJI Mavic або Autel для скидання снарядів на полі бою – дорого...

Суспільство3 дні тому

«Перші два роки на врожай не чекайте». Як заробити на лохині? Кейс сімейного бізнесу, який 5 років йшов до своєї мети

П’ять років тому родина Марії Коновал вирішила відкрити сімейний бізнес із вирощування лохини. Їм знадобився...

Суспільство4 дні тому

«Церква – лише про пожертви? Це стереотип». Кейс священника, який відкрив мініпекарню на Хмельниччині та годує ЗСУ

Понад пів року тому в Кам’янець-Подільському священник Української Греко-Католицької Церкви відкрив мініпекарню, яка не тільки...