Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Вінницькі студенти створили робота для вимірювання температури тіла

Опубліковано

У Вінницькому національному технічному університеті студенти представили «пілотну версію» портативного робота для безконтактного вимірювання температури тіла людини. Про це пише видання “День”.

Зазначається, що робота створили в рамках університетської акції «Відповідальна ІТ-освіта».

Як повідомляє прес-центр закладу, його розробили для участі у всеукраїнському хакатоні IТ-SCOUTS із робототехніки «Smart City», який відбувся торік. Тоді команді не вистачило кількох балів, щоб зайняти третє призове місце. Тепер роботизованого «санінспектора» модернізували відповідно до карантинних реалій і презентували вже удосконалену його версію.

Що відомо про розробку?

За словами очільника гуртка «Робототехніка та інтернет речей», кандидат технічних наук Сергія Барабана, над розробкою працювала команда кафедри комп’ютерних наук, зокрема студенти Володимир Шепель, Роман Гульчак і Андрій Капацин. Вони спроектували робота і надрукували на 3D-принтері маніпулятор. «Мізки» робота – це плата Arduino Uno. Він має Bluetooth-модуль, тобто ним можна керувати зі смартфону.

Завідувач кафедри комп’ютерних наук, доктор технічних наук, професор Андрій Яровий додає, що пілотна версія містить модуль для безконтактного вимірювання температури тіла людини, яким керує спеціально написана програма. Вона обробляє дані і виводить інформацію з рекомендаціями.

Читайте також: Університет у смартфоні: у Києві презентували додаток KNU online

«Написали програму обробки виміряних значень, додавши до робота LCD-дисплей задля виведення інформації про поточну температуру із одночасною рекомендацією подальших дій. Тобто робот в реальному часі проводить безконтактне вимірювання температури тіла людини, найбільш інформативно виходить із чола, зап’ястя або ж шиї», – пояснив Андрій Яровий.

До слова, акції «Відповідальна ІТ-освіта» має на меті стимулює студентів бути обачними під час пандемії, і водночас заохочує до науково-дослідної діяльності, генерування креативних ідей та подальшої підготовки прикладних проектів задля профілактики інфікування і поширення COVID-19.

Технології

Вносьте зміни про ФОП за кілька кліків з Дією

Опубліковано

Змінити можна: дані щодо видів економічної діяльності (КВЕДи), контактної інформації, П.І.Б. та місцезнаходження ФОПа. Опрацювання заяви триває 3 секунди замість доби та відбувається автоматично.

Про це повідомляє Дія.

Вартість послуг

  • безоплатно — зміна контактної інформації чи КВЕДів.
  • платно (адмінзбір – 230 грн) — зміна ПІБ чи адреси місця реєстрації.

Як скористуватися послугою

  1. Вам потрібен Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). Якщо ви не оформлювали РНОКПП за релігійними переконаннями, знадобиться паспорт з відміткою про право використовувати номер і серію паспорта замість номера платника податків або додатку до ID-картки, у якому є така відмітка.
  2. Подайте заяву до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до виконкому міської ради без прив’язки до задекларованого місця проживання або адреси реєстрації ФОП.
  3. Якщо ви вносите зміни у номер платника податків, вам потрібна копія довідки про зміну номера платника податків.
  4. Якщо ви змінюєте паспортні дані, треба додати ксерокопії першої сторінки та, у разі якщо ви не оформлювали номер платника податків за релігійними переконаннями, також ксерокопію сторінки з відміткою про можливість проводити сплати за серією та номером паспорта або додатку до ID картки в якому є така відмітка.
  5. Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП чи виконком особисто, ви можете надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою вам треба буде засвідчити ваш підпис нотаріально.
  6. Завантажити заяву щодо державної реєстрації фізичної особи-підприємця можна тут (Форма 1).

Читати також: В Україні є Коаліція ветеранських просторів. Що варто про неї знати?

Сповіщення про результат надійде на пошту та в кабінет громадянина в розділ Зверніть увагу. Виписку про внесення змін про ФОП можна отримати в кабінеті громадянина в розділі Отримані документи.

Онлайн-виписка має таку ж юридичну силу, як видана в ЦНАПі. Її можна роздрукувати та користуватися за потреби.

Нагадаємо, що в Києві не будуть закриватися станції метро “Тараса Шевченко” та “Почайна”.

Також ми повідомляємо, що вже скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу.

Фото: Дія

Читати далі

Технології

На Львівщині збудують спортивно-рекреаційний центр для військових

Опубліковано

На території пляжу Щирецького водосховища (озеро Наварія) у Пустомитівській громаді, що на Львівщині, планується створення спортивно-рекреаційної зони для реабілітації військових.

Про це повідомляють в Львіській міській раді.

Про проєкт

Заступник міського голови Львова, Любомир Зубач, пояснює, що цей проєкт передбачає благоустрій території, а не будівництво нових об’єктів. Фінансування для цього проєкту буде здійснюватися за рахунок позабюджетних коштів.

Любомир Зубач, заступник міського голови Львова, пояснює, що дана ініціатива передбачає поліпшення інфраструктури на території, а не будівництво нових споруд. Фінансування для цього проєкту буде забезпечуватися за рахунок додаткових коштів, поза звичайним бюджетом.

“Буде безперешкодний доступ до водойми, ніхто не збирається нічого обгороджувати. За територією будуть наглядати та утримувати її в належному стані”, – наголошує заступник.

Читати також: В Україні вийде воєнна кінострічка, яка була знята до початку повномасштабної війни

Концепцію розробило архітектурне бюро Sulyk Architects. Вона, зокрема, передбачає створення тут спортивних майданчиків, пішохідних доріжок, місць для кемпінгу, а також реорганізацію паркувальної зони.

За словами Любомира Зубача, уже розробили перший етап цього проєкту для створення доріжок, помостів й тимчасових споруд.

Водночас купатися в озері не рекомендують, але якість води дозволяє займатися там веслярством, пояснює заступник директора Департаменту природних ресурсів міськради Роман Кізима.

Нагадаємо, що на Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів.

Також ми повідомляли, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

Технології

Вже скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу

Опубліковано

У “Дії” незабаром з’явиться можливість укладати шлюби через відеозв’язок.

Про це повідомляє Михайло Федоров.

“Шлюб по відеозвʼязку в Дії – скоро”, – віздначив міністр.

Про сервіс

Під час воєнного стану особливі правила реєстрації шлюбу передбачені для військовослужбовців, працівників поліції, нацгвардійців, представників інших військових формувань, які утворені відповідно до закону України, та працівників закладів охорони здоров’я.

Зокрема, це дає можливість зареєструвати шлюб за добу або без присутності одного з партнерів.  Також може бути передбачена можливість укладання шлюбу на підставі акту, який укладає безпосередній керівник або командир цих осіб.

Читати також: В Україні вийде воєнна кінострічка, яка була знята до початку повномасштабної війни

Про Дію

Дія – це новий рівень взаємодії держави та громадян: зручний та людяний. Усе завжди під рукою у смартфоні.У застосунку Дія можна отримати онлайн-доступ до 14 своїх цифрових документів та 25 послуг. Також через Дію українці можуть допомогти ЗСУ, купити військові облігації, подати заявку про пошкоджене майно, сплатити штрафи за порушення правил дорожнього руху й багато іншого.

Нагадаємо, що Дія нагадує харківʼянам про доступні послуги радіо та телебачення у додатку.

Також ми повідомляли, що в Дії зʼявилися нові іменні військові облігації.

Фото: Дія

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: