Суспільство
Вінницька станція екстреної медичної допомоги повністю оновлює транспортний парк (ФОТО)
Вінницька станція екстреної медичної допомоги отримає 35 спецмашин, в тому числі – 14 реанімобілів. Закупівля нових реанімобілів та «швидких» для Вінниччини відбулась у 2019 році в рамках реалізації першого етапу реформи екстреної медичної допомоги. Про це повідомляє пресслужба міської ради.
Особливості “швидких”
Як зазначається, для потреб Вінниччини загалом придбано 86 одиниць спецтранспорту, в тому числі 24 авто категорії С – реанімобілі. У них можна проводити оперативні втручання навіть під час руху. До оснащення входить транспортний апарат штучної вентиляції легень, кардіомонітор, дефібрилятор, пневмоматрац, кисневі балони, інгалятори, ноші тощо.
Читайте також: Київ отримав 39 нових «швидких» та 2 експрес-лабораторії для діагностування коронавірусу (ФОТО)
Решта, 62 автівки, відносяться до категорії В. Мають те ж обладнання, що і реанімобіль, за винятком апарату штучної вентиляції легень з супутнім обладнанням. У цих авто можна здійснювати інтенсивну терапію.
Скільки витратили
На закупівлю 86 автомобілів для екстреної медицини Вінниччини було спрямовано 141,2 млн грн. Свою частку по співфінансуванню внесли обласний та міський бюджети. Загальна вартість машин становить понад 191 мільйон гривень.
«Це надзвичайно вчасна і суттєва допомога нашій системі охорони здоров’я. Головна ідея була замінити УАЗи, які ще їздять по дорогах нашої області. Але враховуючи те, що зараз у нас може бути критична потреба, ми спрямовуємо всі ці автомобілі для того, щоб вони стали на чергування, працювали, рятуючи життя. І той додатковий ресурс, який ми маємо з УАЗиками, буде нами триматися напоготові», – розповів голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський.
До вінницької філії КНП ТМО «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», яка обслуговує місто і Вінницький район, надійде 35 нових реанімобілів та карет швидкої.
«Це дійсно дуже велика допомога. До вступу Вінницької області в реформу на догоспітальному етапі ми мали 1% успішних реанімацій, після того ми вийшли на 16% успішних реанімацій. В європейських країнах – від 20 до 40%. При підтримці в оснащенні за 2-3 роки ми вийдемо на рівень європейських країн. Медичні працівники без обладнання мало чого варті», – каже директор Вінницького обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза.
Щодня Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф приймає 1,5 тисячі викликів, з яких 600 – потребують виїздів «швидкої». 45% з них – припадає на місто.
Про реформу
Перший етап трансформації екстреної медицини розпочався в травні 2019 року. Один із пунктів концепції розвитку екстреної медицини передбачав оновлення санітарного транспорту, на що передбачили відповідний фінансовий ресурс в державному бюджеті.
До пілотного проекту включили найбільш підготовлені регіони для роботи по нових стандартах: Вінницька, Донецька, Одеська, Полтавська, Тернопільська області та м. Київ.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі