Суспільство
Вінничанка створює ретро-вбрання і вбирається лише у сукні минулих століть (ВІДЕО)
Уже 5 років вона одягається виключно у вбрання минулих століть. А пошиття ретро-одягу стало не просто її хобі, а стилем життя.
«Максимально насолоджуюсь сьогоденням, розповідаю, як класно зараз, і ще приношу в це сьогодення те, що мені подобається з минулого, а саме, одяг», — Міла Поворознюк, власниця ретро-бренду.
Вінниччанка Міла Поворознюк розбавляє сучасну буденність стильним вінтажним одягом. До 18 років Міла вбиралася, як інші сучасні дівчата, доки не потрапила до організації «Історичний рух».
На свята учасники перевдягалися у вбрання минулих століть та робили фотосесії. Тоді вінтажна тематика й захопила Мілу. А її гардероб почав змінюватися.
«Якщо це позитивно сприймається на свята, чому б не спробувати це внести в буденність?», — Міла Поворознюк, власниця ретро-бренду.
Повсякденними для Міли стали корсети, ретро-спідниці та сукні шляхетних панянок.
«Макіяж теж майже не роблю або по-мінімуму — вирівняти тон обличчя. Майже весь період до середини ХХ століття дівчата не фарбували яскраво губи, це вважалося непристойно. І мені теж комфортно в цьому», — Міла Поворознюк, власниця ретро-бренду.
У гармонії з новим образом вона почала займатися історичними танцями. А також захопилася створенням власної колекції. Спочатку замовляла одяг в інших кравчинь.
Прототипами моделей стали раритетні костюми з унікальної колекції Міли. Тепер вона шиє й сама, розшукуючи та закуповуючи елементи вбрання по всьому світу.
Читайте також: «Жінки без роботи? Ми це виправимо». Експоліцейська запустила бізнес у селі на Полтавщині та змінює громаду на краще. Це її історія
«Я завжди в пошуках таких старих речей. На жаль, в Україні їх збереглося дуже мало, в першу чергу, через більшовицький терор. Дуже багато інтелігенції, яка тоді носила такий одяг, було винищено, вони змушені були виїхати. Відповідно всі ці речі я замовляю з-за кордону. Зазвичай Америка та Англія», — Міла Поворознюк, власниця ретро-бренду.
Для поціновувачів жіночої моди ХІХ-ХХ століть Міла має колекцію «Дівчата Гібсона». А для тих, хто тяжіє до гардеробу наших прабабусь, – колекцію «Соняшник».
Особливе місце в ній належить подільській вишиванці: Міла має десяток сорочок, які носило кілька поколінь вінниччанок.
«Один стібок зазвичай захоплює 2–3, максимум 4 ниточки, ось всі ці стібки. Потрібно рахувати кожну ниточку тканини, щоб зробити ось цей візерунок», — Міла Поворознюк, власниця ретро-бренду.
Щоденно Міла знаходить та створює нові образи, якими тішить прихильників у своїх соцмережах.
Нагадаємо, Etnodim створив колекцію вишиванок на основі стародавньої вишивки із Музею Гончара.
Також ми повідомляли, як хутро із конопель українського бренду DevoHemp відзначили на конкурсі у Берліні.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі