Суспільство
Відпустка в селі. Топ 6 зелених садиб, куди вам варто навідатись в цьому році
Ще в січні 2020 року Національна туристична організація України оголосила 2020 рік роком зеленого туризму. Остаточно цей тренд затвердила пандемія коронавірусу, змусивши усіх городян роз’їхатись по селах та дачах, аби безболісно пережити самоізоляцію на природі.
І навіть після закінчення карантину українцям доведеться орієнтуватись на внутрішній туристичний ринок. Це підтвердила і голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів в коментарі інформаційному агентству Укрінформ.
Ми в ШоТам постійно розповідаємо про недооцінений туристичний потенціал України, а тому залюбки розкажемо вам про шість зелених садиб, які дозволять городянам комфортно відпочити в оточенні природи.
Ми підбирали їх за принципом, аби поблизу були річка, ліс чи гори. Тому читайте уважно, кожна з садиб має свою родзинку.
1. “Верховинський водограй”, село Синевирська Поляна, Закарпатська область
Колись ця місцина називалась Верхній Синевир.
А тепер тут зупиняються туристи, аби на власні очі побачити перлину Національного природного парку “Синевир” – однойменне найбільше природнє озеро Українських Карпатах. До Синевиру від селища близько 4 кілометрів.
Гостинний двір “Верховинський водограй” розташований за один кілометр від озера Синевир. На території є альтанка, мангал, гойдалка. А шість номерів в готелі коливаються від звичайних до напівлюксу.
Розваги: звісно, походи в гори, збирання грибів та ягід влітку, конні прогулянки. Ще неподалік знаходиться міжнародний реабілітаційний центр для бурих ведмедів неподалік.
Що залишилось від цивілізації: тут є інтернет, ТВ, гаряча вода, кухня, сауна, парковка
Ціна: від 250 гривень з людини.
Контакти: можна детальніше прочитати про Гостинний двір тут. Або придивитись ретельніше до Синевирської поляни та підібрати садибу до смаку за посиланням.
2. Екопоселення “Бiлочi”, село Шершенці (Одеська область)
Одесит Дмитро Скорик за фахом – викладач біології, хімії, релігієзнавець та фотохудожник. Його дружина Надія Скорик за фахом – художниця кіно, поетка та фольклористка.
У 2010 році подружжя переїхало до села через бажання жити серед природи, споживати натуральну їжу та воду, і, звісно, розпочати власну справу.
Тоді ж і заснували етнохату “Білочі”.
У 2017 році вони відкрили молочний мініцех і помаленьку перетворились на крафтову ферму. А сьогодні у їх садибі можна відпочити тим, хто прагне усамітнитись на природі під домашню кухню і випробувати стародавні традиції народу на собі.
Садиба розташована біля Шулянского яру, займає територію близько 2 га. За будинком – гора, поросла рідкісними видами трав, неподалік – річка і джерело питної води, пасіка і копанка (можлива рибалка). В радіусі 50 км немає жодного промислового об’єкта. Розміститися може 9 осіб.
Розваги: екскурсія на возах по селу Шершенці, старовинний Храм Архангела Михайла, залишки водяних млинів, Панський колодязь з чудодійною водою, карстова печера. Поїздка в село Загнітків: екскурсія у вапняні шахти й печеру Кармелюка. Ознайомлення з народними ремеслами, проведення майстер-класів.
Що залишилось від цивілізації: інтернет, ТВ, гаряча вода, кухня, паркування.
Ціни: Екохата складається з двох окремих половин, в кожній по 2 кімнати та санвузол (туалет, душ, гаряча, холодна вода). Для сімейного відпочинку: хата розрахована на 11 місць і коштує 1800 гривень на добу.
По кімнатах: двомісна – 400 грн./доба, кімната для трьох – 500 грн./доба ; Половина хати повністю – 900 грн/доба.
Харчування триразове – 250 грн. з людини; дворазове – 200 грн. з людини.
3. “Соколиний хутір”, село Петрушівка (Чернігівська область)
Комплекс в козацькому стилі, який знаходиться недалеко від історико-культурного заповідника “Качанівка” з великим парком кінця XVIII – початку XX століття.
Тут у вашому розпорядженні будуть п’ять хат (з печами, старовинним начинням), колиба зі смаженими карасями та хрусткими дерунами, обов’язковий луг з м’якою травою та вихід до озера – чистого.
Розваги: екскурсії на возах історичними маршрутами, верхова їзда, прогулянки на катамаранах і човнах, велопрогулянки, рибалка, соколине полювання. Можна сходити в музей “Соколиного хутора” і подивитися на колекцію козацької й монголо-татарської зброї та інші артефакти. Ще серед цікавинок – карбування монети власноруч та виступ кінного театру козаків Соколиного хутора.
Блага цивілізації в наявності: від козацької лазні з запашним сіном – і до паркування.
Ціна: від 400 грн з людини.
4. Садиба “Понад ставом”, село Березова Рудка (Полтавська область)
Село Березова Рудка була заснована в 1817 році гетьманом Скоропадським. Найбільший слід в історії села залишили поміщики Закревські, залишивши по собі великий палац, парк та унікальний храм-піраміду.
Садиба “Понад ставом” – це будинок на 6 осіб розташований впритул до палацового комплексу XVIII- XIX століття. Кімнати садиби оформлені в українському стилі – рушники, домоткані доріжки.
Розваги: разом з дітьми можна взяти участь в майстер-класах з виготовлення писанок або дряпанок. Є, де покупатися, посмажити шашлики. Риболовля, велопрогулянки.
Блага цивілізації: телевізор, гаряча вода, кухня, паркування.
Ціна: 50 грн з людини, триразове харчування – 70 грн.
5. “Кобзарева колиска”, село Моринці (Черкаська область)
Садиба знаходиться в центрі села і поблизу водойми. Є великий сад, дві тінисті альтанки, тенісний стіл. У садибі є музей української старовини. Сам будинок може вмістити 10 осіб, але, якщо треба, можна ночувати ще й на сіннику.
Розваги: в садибі створено кімнату шевченківських часів – зібрані предмети побуту селян XIX століття, все можна помацати, спробувати ним скористатися. Прогулянки: на велосипедах чи на конях, катання на возах. Можна напроситись на екскурсію в Моринське мисливське господарство – у ліс по гриби-ягоди та на риболовлю. А любителів не сидіти без діла тут навчать випікати хліб, ліпити глиняні вироби та оздоблювати їх петриківським розписом.
Кому мало й цього – є можливість послухати тренінг від господарки щодо зеленого туризму як власної справи.
Ціна: за одну людину – 130 гривень на день. Триразове харчування – 170 грн на день.
6. Хутір “Касень”, Повчанська височіна, Рівненщина
Агросадиба “Хутір Касень” розташована у найвищій точці Рівненської області (Повчанська височина – 365 метрів над рівнем моря).
Власники свого часу покинули бізнес у Луцьку, бо завжди хотіти займатись вівчарством та зеленим туризмом. Кажуть: побудували агросадибу на місці чотирьохсотлітнього хутору для робочих, які видобували в місцевому лісі каміння для Дубенського замку.
Що залишилось від цивілізації: на території агросадиби є етнографічний музей українського села. Відпочити на території можна на чудовій терасі, виконаній в українському стилі, серед мальовничої природи. Є басейн та також парна (баня).
Розваги: цікавою особливістю агросадиби є можливість проведення курсу овіотерапії (лікування за допомогою овець) для всіх бажаючих. Вівцеферма є прямо на території садиби. До курсу овіотерапії господарі пропонують підходити системно: і вживати в їжу овечі сир та м’ясо, і носити речі з овечої шерсті. А також найголовніше, – проводити час з вівцями.
А якщо хочете драйву, тут є прокат велосипедів та квадроциклів, можливість здійснити фотополювання та зібрати ягід-грибів в місцевому лісі.
Ціни – за посиланням https://www.facebook.com/pg/hutirkasen2016
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі