Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відпрацьовують штурми та відбивають будівлі: для військових обладнали тренувальний комплекс “Шутхаус”

Опубліковано

Військовослужбовці почали тренуватися за допомогою нового тренувального комплексу «Шутхаус». Це сучасне рішення для навчань, максимально наближених до умов реального зіткнення з супротивником. Основне завдання військових під час тренування — визволити будівлю, захоплену озброєним ворогом.

Про це повідомляє АрміяІнфо.

Військовослужбовці практично відпрацьовують штурм будівлі за допомогою цієї системи. Вона передбачає собою аналог 9-поверхової будівлі, в якій встановлені мішені з датчиками руху.

На зброї також встановлені датчики та лазери. Датчики спрацьовують на рух, внаслідок чого мішені роблять постріли, бійці відстрілюються і таким чином можна ефективно проводити заняття.

Система проста в управлінні. Біля комп’ютера перебуває оператор, який бачить повну інформацію про кожного військовослужбовця.

При ураженні мішень автоматично складається, і бійці продовжують працювати, доки повністю не зачистять будівлю та не займуть оборону.

Читайте також: В Україні запустили подкаст про історію української астрономії

Під час тренування кожен військовий має персональний комплект:

  • навісний лазерний блок, що кріпиться до стрілецької зброї та імітує постріли;
  • датчики на жилеті та шоломі, які фіксують ураження;
  • стрес-белт, який сигналізує коротким електричним імпульсом у руку бійця в разі ураження.

Відео тренувань за посиланням.

Нагадаємо, малий та середній бізнес, який постраждав від війни може отримати фінансову допомогу.

Фото: АрміяІнфо

Суспільство

Як учні відбудованого ліцею залучають мільйони грантами (ВІДЕО)

Опубліковано

Директорка Анисівського ліцею на Чернігівщині після деокупації хотіла самотужки відновлювати заклад, але її любов до роботи та дітей надихнула батьків, волонтерів і благодійників! Спільними зусиллями вони не лише відновили ліцей, але й зробили його освітнім хабом з кінопоказами в укритті. Історію про спільні зусилля заради відновлення й талановиту молодь, яка наповнює бюджет деокупованої громади, дивіться в новому відео ШоТам!

Наталія Ігнатенко сама вчилась, а потім 36 років вчителювала в Анисівському ліцеї. Та 24 лютого 2022 року вперше не вийшла на роботу. Бо росіяни були під селом та частково окупували Іванівську громаду.

“Російські війська знаходилися у сусідньому селі Лукашівка. Це найближче від нас село, воно знаходиться за 4 км від нас”, – ділиться директорка.

Читайте також: 10 фактів про старослов’янське свято Купала: захищаємось від русалок та плетемо вінки

Тоді через Анисів пролягала “дорога життя” з Чернігова. Це був єдиний шлях виїзду з оточеного на той момент з міста.

“Дорога життя” утворилася тоді, коли вже був неможливий переїзд через автомобільний міст. І тому люди, які виходили, виходили через пішохідний міст, через луг і йшли до нас у село”, – згадує директорка ліцею.

Росіяни знали про евакуаційний шлях, тому щільно бомбардували Анисів. Підвал ліцею слугував тоді єдиним сховищем для місцевих. Росіяни обстрілювали і територію навколо ліцею.

“Від ударної хвилі була пошкоджена опалювальна система і вікна на другому поверсі”, – каже директорка.

Наталія взялася за відновлення закладу одразу після звільнення Чернігівщини. У перервах жінка разом із колегами ремонтували понівечену покрівлю. Але пошкодження потребували дороговартісних матеріалів. Саме тоді директорка почала шукати благодійників.

На допомогу прийшли іноземні колеги доньки Наталії з німецької компанії. Завдяки цьому замінили вікна та всі пошкоджені комунікації. Підтримка додала мотивації: батьки та викладачі навели лад в укритті. Таку ініціативу помітили благодійники з фонду SAVE і також не залишилися осторонь. Фонд зробив капітальний ремонт укриття: тепер там є вся техніка, кінозал, проходить арттерапія.

Оновлений простір надихає Наталію та її учнів писати гранти й шукати інвесторів для громади.

Нагадаємо, Укрзалізниця планує збудувати електростанції потужністю в 250 МВт.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

Міноборони розповіли, як працюватиме онлайн-рекрутинг в ЗСУ

Опубліковано

Керівник IT-департаменту Міністерства оборони Олег Берестовий пояснив, як працюватиме система онлайн-рекрутингу до Сил оборони, в інтерв’ю DOU. Система, названа «Доброволець», вже використовується рекрутинговими центрами і планується для інтеграції в систему «Резерв+».

Про це він повідомив в інтерв’ю DOU.

Основна мета цієї системи — автоматизувати повний цикл рекрутингу, включаючи подачу резюме, відстеження статусу заявок і розуміння статистики. Це вимагає розробки відповідної системи, створення нормативно-правової бази та тісної співпраці з Генеральним штабом для забезпечення ефективної роботи.

Читати також: Грошова допомога українцям в 10800 грн: хто та як може оформити

У першій версії системи кандидати зможуть подати резюме і отримати відповідь з запрошенням на дзвінок або до рекрутингового центру. Застосунок також показуватиме статус заявки, чи пройшла людина далі і які наступні кроки потрібно здійснити.

Нагадаємо, що в Україні запускають програму навчання жінок-водіїв для вантажівок.

Фото: АрміяInform.

Читати далі

Суспільство

Бойова машина ЗСУ динамічно витримала кадри ворожого FPV-дрона: відео

Опубліковано

Бойова машина піхоти M2 Bradley ODS SA 47-ї окремої механізованої бригади продемонструвала свою надійність, витримавши удар ворожого FPV-дрона.

Про це повідомила пресслужба бригади.

Вони зазначають: «На відео можете бачити, як працює БМП по ворожій піхоті. Вже на зворотньому шляху в машину влучає FPV-дрон. Як ви могли вже зрозуміти — екіпаж навіть цього не відчув та продовжив рух».

FPV-дрон вразив Bradley у лобову проєкцію, проте бойова машина не зупинилася і продовжила рух. Помітно, що машина оснащена комплектом динамічного захисту BRAT (Bradley Reactive Armor Tiles). Крім того, у відео показано, як бойова машина працює по окупантах з автоматичної 25-мм гармати M242 Bushmaster.

Читати також: Фестиваль «Миколайчук Open» оголосив переможців міжнародної та національної програм

Пресслужба також зазначила, що армія США більше не використовує цю модель Bradley, і тисячі таких машин зберігаються на складах.

Раніше, у березні, стало відомо, що динамічний захист бойової машини M2A2 Bradley ODS SA витримав пряме влучання російської протитанкової ракети. Росіяни випустили по машині дві ракети: одна зачепила динамічний захист башти, а інша влучила в борт.

47-ма окрема механізована бригада також успішно використовувала Bradley у бойових діях. Наприклад, екіпаж бойової машини впритул розстріляв ворожий бронетранспортер з піхотою на Покровському напрямку, коли ворожий БТР-82А з десантом на борту зміг прорватися до населеного пункту.

Нагадаємо, які міста України найпопулярніші для відпочинку в 2024 році: опитування.

Фото: Мілітарний.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 години тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство5 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство1 тиждень тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: