Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відкрив онлайн-школу за $500 й отримав прибуток через 2 місяці: як мені це вдалося

Опубліковано

Щоб відкрити бізнес не завжди потрібні мільйонні статки та інвестиції. Підтвердженням цьому може бути кейс онлайн-школи для дітей Allright.com від її засновника Олега Оксюка. Йому вдалося вийти в прибуток вже через два місяці після запуску бізнесу. Як саме — читайте в нашому матеріалі.

Олег Оксюк,

Олег Оксюк,

засновник онлайн-школи англійської мови для дітей Allright.com. Спершу «занапастив» чотири проєкти поспіль, а на п’ятий — онлайн-школа англійської — вдалося вийти в прибуток.

Працював в Кремнієвій Долині й пробував робити власні стартапи

У 2013-му році я переїхав з родиною до США, де працював програмістом в одному стартапі в Кремнієвій Долині. Паралельно намагався робити свої стартапи, але до AllRight не надто виходило. В підсумку швидко їх кидав. Серед них були різноманітні проєкти, які я запускав самотужки або в партнерстві з друзями:

  1. сервіс, щоб дарувати авіаквитки друзям;
  2. допомога у виборі товарів для інтернет-магазинів;
  3. вичитування текстів сайтів копірайтерами;
  4. програма для малювання в повітрі без торкання екрану або мишки.

І щоразу ми запускали MVP (мінімальний життєздатний продукт), тестували його на реальних користувачах і розуміли, що він нікому не потрібен. Я засмучувався після кожної невдачі, але й радів від того, що витратив не багато часу і грошей.

Хотів створити ефективну школу англійської мови

Коли я переїхав до США, мої діти пішли в загальноосвітню американську школу й швидко вивчили англійську. При тому, що вдома ми говорили російською. Вийшло, що діти витратили набагато менше часу, ніж я. Тоді я й зрозумів, що починати вчити мову краще ще до підліткового віку, поки механізми сприйняття рідної та іноземної мов працюють однаково. 

У світі півмільярда дітей вивчають англійську. Більшість з них хоче займатися онлайн, а навчати дітей потрібно так, щоб їм подобалося. Тому я поставив собі за мету — необхідно створити онлайн-школу англійської мови, яка по ефективності буде ототожнюватися з переїздом в англомовне середовище.

Зауважу, що у нас онлайн школа англійської саме для дітей. І хоча уже було багато подібних, коли я починав, вони не дуже результативно вчили малечу. 

На початку мені знадобилось близько 500 доларів та два місяці

Щоб зробити MVP (мінімальний життєздатний продукт — ред.) й отримати перших 15 клієнтів знадобилося близько 500 доларів та два місяці. А якщо бути більш точним, то протягом двох місяців я витратив на школу $561. Витрати на підбір вчителів й платні уроки на italki — $324, система управління контентом онлайн-маркетплейса (не стала в пригоді і в підсумку все робили вручну і в Excel) — $200, хостинг і IP-телефонія — $37. 

Вже потім, щоб масштабувати бізнес, отримати 1000 клієнтів і добитися product-market fit знадобилося ще два роки й близько 300 тис. доларів. На ранній стадії вклався інвестор плюс я вклав свої власні кошти. 

Знайшов вчителів та створив лендінг — отримав перших клієнтів

Реалізовувати ідею я почав з пошуку чотирьох вчителів і домовився з ними про співпрацю. Потім зробив лендінг-сторінку і опублікував оголошення про відкриття школи у себе в стрічці на Facebook.  Також звернувся до своїх трьох друзів з проханням репостнути мій допис. І паралельно запустив платну рекламу з бюджетом близько $100. Ще попросив знайому допомогти з обробкою заявок від клієнтів і зв’язуванні заявок з учителями. Так, наприкінці 2016-го року я отримав перших 15 платних клієнтів, витративши на це два місяці і $500.

Тестував вчителів особисто

Перших вчителів я знайшов на italki. Там я обрав 25 вчителів і взяв у них по одному платному уроку. Найкращим, на мою думку, запропонував попрацювати разом. З восьми вчителів погодились четверо — з США, Великобританії, Голландії та Австралії.

Учні залишалися, а гроші повертати не доводилося

Школа відкрилася фактично вчора, тому продавати було непросто. Тому новим клієнтам ми пропонували безкоштовні пробні уроки по 60 хвилин. Зараз ми також їх проводимо, але вже півгодинні. Після безкоштовного уроку майже всі учні записувалися до школи. Тут ми вгадали з MVP — зробили акцент не на розробці софта, а на пошуку кращих вчителів.

Сервіс продовжував працювати ще й тому, що у перші місяці роботи ми не просили оплачувати багато уроків вперед — можна було п’ять, а іноді й один. І завжди попереджали, що повернемо гроші, якщо уроки не сподобаються. Проте учні залишалися, а гроші ніхто повернути не просив. Так ми зрозуміли, що створили хороший сервіс.

Команду шукав серед знайомих

Перших співробітників шукав серед колишніх колег. Знайома, яка продала курси першим 15 клієнтам стала керівником колл-центру. Зараз у нас працює близько 100 співробітників з 10 країн. А перший програміст в результаті став CTO і зараз керує відділом з 15 інженерів.

Я дуже вдячний моїм співробітникам, особливо першим. Вони зі мною вже більше трьох років. А щоб мотивувати їх, окрім зарплати я запропонував їм невелику частку в компанії. Якщо ми станемо успішними й відомими на весь світ, співробітники, які були зі мною з перших днів, теж зароблять.

Своєю чергою я багато займався аналітикою, вибудовуванням правильних процесів в компанії з прийняттям рішень заснованих на даних, взаємодією між відділами, пошуком інвестицій та стратегією.

Прибуток не змусив на себе довго чекати

Протягом двох місяців прибуток склав $53 і тоді ми почали заробляти більше, ніж витрачали. Плюс, звичайно, був мінімальним. Ми переплачували вчителям, адже нас ніхто не знав і поки не було програмного забезпечення. Частина витрат одразу окупилася:

  •  $846 заплатили перші 15 клієнтів;
  •  $477 заплатили учителям за платні уроки;
  •  $186 заплатили учителям за безкоштовні пробні уроки;
  •  $130 — проводили експерименти з Facebook Ads. Реклама на Facebook принесла 5 клієнтів з 15. Важливо, що не всі клієнти були знайомими.

Згодом, мені вдалося переконати інвестора у тому, що процеси можна оптимізувати і на великих обсягах вивести проєкт в прибуток. 

Для просування краще використовувати декілька каналів 

На перших етапах я запускав рекламу на пости в стрічці Facebook. А вже згодом найняли рекламне агентство, яке допомогло нам знайти новий канал продажів — лідерів думок в Instagram. Потім почали поступово масштабувати платну рекламу в Facebook і Google. Крім цього, багато наших учнів рекомендують сервіс один одному.

Якщо компанія швидко зростає, їй не обов’язково бути прибутковою

Ми вийшли в нуль через два місяці після старту. А коли з’являвся прибуток, ми його інвестували в зростання. Тому по суті прибутковими ми ніколи не були. А щоб рости ще швидше, ми залучили зовнішні венчурні інвестиції.

Для мене зростання завжди було важливіше прибутку. Якщо компанія швидко зростає, їй не обов’язково бути прибутковою. Наприклад, Amazon теж показав перший прибуток кілька років тому. До цього моменту він вже був однією з найдорожчих компаній у світі з капіталізацією близькою до трильйона доларів.

Сьогодні в проєкті працює близько 500 вчителів з 35 країн

Зараз у нас в команді близько 150 співробітників переважно з України та ще 14 країн світу і майже 500 вчителів з 35 країн.  Також ми побудували кол-центр на 80 осіб, який обслуговує понад 7 тис. постійних клієнтів російською, іспанською та польською мовами.

Всі вчителі і майже всі співробітники, включаючи мене, завжди працюють з дому. Керувати таким бізнесом дуже цікаво.

Фото: скріншот сайту allright.com

Нещодавно ми запустили мобільний додаток, де наші учні практикують розмовну мову з Лисенятком Чарлі. Персонаж допомагає і вчителям на уроках. Незабаром плануємо під’єднати до додатка викладачів — вони пояснюватимуть дітям те, що не може пояснити анімований персонаж.

Ми плануємо масштабуватися і завойовувати ринок

Ми плануємо виходити на нові ринки й завойовувати їх. Рік тому ми запустилися в Польщі та Іспанії. На минулому тижні запустилися в Італії. Через місяць запустимо наш сервіс ще на одному ринку. І плануємо надалі лише поліпшувати продукт.

А тим хто, хоче почати бізнес в цьому напрямку рекомендую спробувати в мінімальні терміни й з мінімальними витратами отримати перших клієнтів. Якщо це вийде і клієнтам сподобається, можна рухатися далі. На цьому етапі найважливіше — залучити в проєкт правильних людей.

Суспільство

У Львові відкриють книгарню «Плекай»

Опубліковано

У Львові відкриють нову незалежну книгарню під назвою «Плекай». Відвідувачі можуть приносити власні книжки та вказати їхню вартість. Після цього у книгарні аналізують пропозицію, узгоджують ціни та у випадку продажу книжок перераховують гроші.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила засновниця книгарні Катерина Іванова.

Від оплати можна відмовитися, тоді гроші віддадуть на благодійність.

Читайте також: Business Evolution 2024: в Києві пройде конференція про бізнес в сучасних умовах

Площа майбутньої книгарні становитиме близько 80 м².

Нагадаємо, в Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів.

Фото: Катерина Іванова

Читати далі

Суспільство

Львів отримав 10 нових трамваїв за кошти Європи: як вони виглядають

Опубліковано

Львів отримав 10 нових трамваїв за підтримки Європейського Інвестиційного Банку. Закупівля трамваїв Львовом є частиною проєкту «Міський громадський транспорт України», який є рамковим кредитом ЄІБ на суму 200 млн євро.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Ця інвестиція забезпечує міські ради та муніципальні транспортні компанії ресурсами для оснащення українських міст сучасним міським громадським транспортом, таким як тролейбуси, трамваї та автобуси.

Управління проєктом здійснює Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством фінансів України.

Читайте також: Що носить Харків? Це харківські бренди одягу, які продовжуть працювати в місті

“10 нових п’ятисекційних низькопідлогових трамваїв тепер обслуговують міський маршрут Львова, що з’єднує великий житловий район Сихів з центром міста. Широкі двері та сидіння пристосовані для маломобільних груп населення. Розширення трамвайного парку Львова є також необхідним, оскільки через війну у місті проживає понад 100 000 внутрішньо переміщених осіб”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Для тигриці із зооцентру на Київщині шукають віртуального опікуна: що це означає

Опубліковано

На Київщині притулок шукає людину, яка бажає стати віртуальним опікуном для тигриці Тигрюлі. Утримання великих хижаків, особливо тих, хто має проблеми зі здоров’ям, потребує значних зусиль та фінансових витрат. Щодня для утримання Тигрюлі необхідно витрачати 1700 гривень.

Про це повідомили представники Центру порятунку диких тварин.

Для того, щоб стати опікуном, потрібно здійснити пожертву від 1700 гривень, перейшовши за посиланням на сайт притулку. Після цього необхідно надіслати притулку у приватні повідомлення своє ім’я, скриншот оплати та електронну адресу. Зооцентр надішле сертифікат опіки разом з фотографією Тигрюлі.

Читайте також: В Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів

Тигрюлю евакуювали під час бойових дій з Харківської області. Її знайшли в важкому стані, виснаженою і з переломом лівого колінного суглоба, який було вилікувано операцією. Зараз хижачка страждає на артроз суглоба зап’ястя лівої задньої лапи та ниркову недостатність.

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для вчителів фізичного виховання для того, щоби подолати гендерну нерівність.

Фото: Центру порятунку диких тварин

Читати далі