Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відкрив онлайн-школу за $500 й отримав прибуток через 2 місяці: як мені це вдалося

Опубліковано

Щоб відкрити бізнес не завжди потрібні мільйонні статки та інвестиції. Підтвердженням цьому може бути кейс онлайн-школи для дітей Allright.com від її засновника Олега Оксюка. Йому вдалося вийти в прибуток вже через два місяці після запуску бізнесу. Як саме — читайте в нашому матеріалі.

Олег Оксюк,

Олег Оксюк,

засновник онлайн-школи англійської мови для дітей Allright.com. Спершу «занапастив» чотири проєкти поспіль, а на п’ятий — онлайн-школа англійської — вдалося вийти в прибуток.

Працював в Кремнієвій Долині й пробував робити власні стартапи

У 2013-му році я переїхав з родиною до США, де працював програмістом в одному стартапі в Кремнієвій Долині. Паралельно намагався робити свої стартапи, але до AllRight не надто виходило. В підсумку швидко їх кидав. Серед них були різноманітні проєкти, які я запускав самотужки або в партнерстві з друзями:

  1. сервіс, щоб дарувати авіаквитки друзям;
  2. допомога у виборі товарів для інтернет-магазинів;
  3. вичитування текстів сайтів копірайтерами;
  4. програма для малювання в повітрі без торкання екрану або мишки.

І щоразу ми запускали MVP (мінімальний життєздатний продукт), тестували його на реальних користувачах і розуміли, що він нікому не потрібен. Я засмучувався після кожної невдачі, але й радів від того, що витратив не багато часу і грошей.

Хотів створити ефективну школу англійської мови

Коли я переїхав до США, мої діти пішли в загальноосвітню американську школу й швидко вивчили англійську. При тому, що вдома ми говорили російською. Вийшло, що діти витратили набагато менше часу, ніж я. Тоді я й зрозумів, що починати вчити мову краще ще до підліткового віку, поки механізми сприйняття рідної та іноземної мов працюють однаково. 

У світі півмільярда дітей вивчають англійську. Більшість з них хоче займатися онлайн, а навчати дітей потрібно так, щоб їм подобалося. Тому я поставив собі за мету — необхідно створити онлайн-школу англійської мови, яка по ефективності буде ототожнюватися з переїздом в англомовне середовище.

Зауважу, що у нас онлайн школа англійської саме для дітей. І хоча уже було багато подібних, коли я починав, вони не дуже результативно вчили малечу. 

На початку мені знадобилось близько 500 доларів та два місяці

Щоб зробити MVP (мінімальний життєздатний продукт — ред.) й отримати перших 15 клієнтів знадобилося близько 500 доларів та два місяці. А якщо бути більш точним, то протягом двох місяців я витратив на школу $561. Витрати на підбір вчителів й платні уроки на italki — $324, система управління контентом онлайн-маркетплейса (не стала в пригоді і в підсумку все робили вручну і в Excel) — $200, хостинг і IP-телефонія — $37. 

Вже потім, щоб масштабувати бізнес, отримати 1000 клієнтів і добитися product-market fit знадобилося ще два роки й близько 300 тис. доларів. На ранній стадії вклався інвестор плюс я вклав свої власні кошти. 

Знайшов вчителів та створив лендінг — отримав перших клієнтів

Реалізовувати ідею я почав з пошуку чотирьох вчителів і домовився з ними про співпрацю. Потім зробив лендінг-сторінку і опублікував оголошення про відкриття школи у себе в стрічці на Facebook.  Також звернувся до своїх трьох друзів з проханням репостнути мій допис. І паралельно запустив платну рекламу з бюджетом близько $100. Ще попросив знайому допомогти з обробкою заявок від клієнтів і зв’язуванні заявок з учителями. Так, наприкінці 2016-го року я отримав перших 15 платних клієнтів, витративши на це два місяці і $500.

Тестував вчителів особисто

Перших вчителів я знайшов на italki. Там я обрав 25 вчителів і взяв у них по одному платному уроку. Найкращим, на мою думку, запропонував попрацювати разом. З восьми вчителів погодились четверо — з США, Великобританії, Голландії та Австралії.

Учні залишалися, а гроші повертати не доводилося

Школа відкрилася фактично вчора, тому продавати було непросто. Тому новим клієнтам ми пропонували безкоштовні пробні уроки по 60 хвилин. Зараз ми також їх проводимо, але вже півгодинні. Після безкоштовного уроку майже всі учні записувалися до школи. Тут ми вгадали з MVP — зробили акцент не на розробці софта, а на пошуку кращих вчителів.

Сервіс продовжував працювати ще й тому, що у перші місяці роботи ми не просили оплачувати багато уроків вперед — можна було п’ять, а іноді й один. І завжди попереджали, що повернемо гроші, якщо уроки не сподобаються. Проте учні залишалися, а гроші ніхто повернути не просив. Так ми зрозуміли, що створили хороший сервіс.

Команду шукав серед знайомих

Перших співробітників шукав серед колишніх колег. Знайома, яка продала курси першим 15 клієнтам стала керівником колл-центру. Зараз у нас працює близько 100 співробітників з 10 країн. А перший програміст в результаті став CTO і зараз керує відділом з 15 інженерів.

Я дуже вдячний моїм співробітникам, особливо першим. Вони зі мною вже більше трьох років. А щоб мотивувати їх, окрім зарплати я запропонував їм невелику частку в компанії. Якщо ми станемо успішними й відомими на весь світ, співробітники, які були зі мною з перших днів, теж зароблять.

Своєю чергою я багато займався аналітикою, вибудовуванням правильних процесів в компанії з прийняттям рішень заснованих на даних, взаємодією між відділами, пошуком інвестицій та стратегією.

Прибуток не змусив на себе довго чекати

Протягом двох місяців прибуток склав $53 і тоді ми почали заробляти більше, ніж витрачали. Плюс, звичайно, був мінімальним. Ми переплачували вчителям, адже нас ніхто не знав і поки не було програмного забезпечення. Частина витрат одразу окупилася:

  •  $846 заплатили перші 15 клієнтів;
  •  $477 заплатили учителям за платні уроки;
  •  $186 заплатили учителям за безкоштовні пробні уроки;
  •  $130 — проводили експерименти з Facebook Ads. Реклама на Facebook принесла 5 клієнтів з 15. Важливо, що не всі клієнти були знайомими.

Згодом, мені вдалося переконати інвестора у тому, що процеси можна оптимізувати і на великих обсягах вивести проєкт в прибуток. 

Для просування краще використовувати декілька каналів 

На перших етапах я запускав рекламу на пости в стрічці Facebook. А вже згодом найняли рекламне агентство, яке допомогло нам знайти новий канал продажів — лідерів думок в Instagram. Потім почали поступово масштабувати платну рекламу в Facebook і Google. Крім цього, багато наших учнів рекомендують сервіс один одному.

Якщо компанія швидко зростає, їй не обов’язково бути прибутковою

Ми вийшли в нуль через два місяці після старту. А коли з’являвся прибуток, ми його інвестували в зростання. Тому по суті прибутковими ми ніколи не були. А щоб рости ще швидше, ми залучили зовнішні венчурні інвестиції.

Для мене зростання завжди було важливіше прибутку. Якщо компанія швидко зростає, їй не обов’язково бути прибутковою. Наприклад, Amazon теж показав перший прибуток кілька років тому. До цього моменту він вже був однією з найдорожчих компаній у світі з капіталізацією близькою до трильйона доларів.

Сьогодні в проєкті працює близько 500 вчителів з 35 країн

Зараз у нас в команді близько 150 співробітників переважно з України та ще 14 країн світу і майже 500 вчителів з 35 країн.  Також ми побудували кол-центр на 80 осіб, який обслуговує понад 7 тис. постійних клієнтів російською, іспанською та польською мовами.

Всі вчителі і майже всі співробітники, включаючи мене, завжди працюють з дому. Керувати таким бізнесом дуже цікаво.

Фото: скріншот сайту allright.com

Нещодавно ми запустили мобільний додаток, де наші учні практикують розмовну мову з Лисенятком Чарлі. Персонаж допомагає і вчителям на уроках. Незабаром плануємо під’єднати до додатка викладачів — вони пояснюватимуть дітям те, що не може пояснити анімований персонаж.

Ми плануємо масштабуватися і завойовувати ринок

Ми плануємо виходити на нові ринки й завойовувати їх. Рік тому ми запустилися в Польщі та Іспанії. На минулому тижні запустилися в Італії. Через місяць запустимо наш сервіс ще на одному ринку. І плануємо надалі лише поліпшувати продукт.

А тим хто, хоче почати бізнес в цьому напрямку рекомендую спробувати в мінімальні терміни й з мінімальними витратами отримати перших клієнтів. Якщо це вийде і клієнтам сподобається, можна рухатися далі. На цьому етапі найважливіше — залучити в проєкт правильних людей.

Коментарі

Суспільство

Пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО)

Опубліковано

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» завершили першочергові протиаварійні роботи, які захистять сучасний лікувально-діагностичний корпус від зовнішніх впливів. Завдяки цьому медики зможуть безперебійно працювати навіть у холодну пору року.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.

Хто і що зробив

Роботи виконала будівельна компанія ТОВ «ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ» за фінансової підтримки благодійного фонду «Таблеточки».

У рамках протиаварійних заходів:

  • Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
  • Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
  • Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
  • Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
Фото: «Охматдит»

Читати також: У Вінницькій області активісти планують відновити старовинний палац Кошарських (ФОТО)

Що це дає пацієнтам

За словами представників лікарні, завдяки цим роботам заклад зможе:

  • Приймати на 15% більше пацієнтів, ніж до аварії.
  • Забезпечити якісні умови лікування для дітей.
  • Стабільно працювати під час опалювального сезону.

Фото обкладинки: «Охматдит».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Львові побудують шість перехоплювальних паркінгів: для чого вони потрібні

Опубліковано

18 листопада затвердили проєкт будівництва шести перехоплювальних паркінгів на в’їздах до Львова. Це рішення стане важливим кроком у розвантаженні центральних районів міста та розвитку інфраструктури громадського транспорту.

Про це повідомив Керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Де облаштують паркінги

Для реалізації проєкту обрали шість ділянок:

  • Вул. Б. Хмельницького:
    9 500 м², 380 паркомісць. Тут планують розширити маршрути громадського транспорту та створити виділені смуги для його руху.
  • Перехрестя вул. Городоцька — вул. Збиральна:
    8 500 м², 340 місць. Забезпечать зручний доступ до громадського транспорту.
  • Вул. Стрийська (біля іподрому):
    Найбільший паркінг площею 31 600 м², що вміщатиме 1264 автомобілі. Виділені смуги для громадського транспорту дозволять скоротити затримки до центру на 49%.
  • Вул. Зелена:
    5 400 м², 216 місць. Облаштують зручний доступ до тролейбусів.
  • Вул. Личаківська:
    5 000 м², 200 місць. Це допоможе зменшити транспортний потік з Винників та прилеглих громад.
  • Перехрестя вул. Т. Шевченка — вул. І. Величковського:
    21 000 м², 840 місць. Зручно розташований для потоків із західного напрямку.
Фото: візуалізація від tvoemisto

Переваги для міста

Проєкт спрямований на зниження кількості автомобілів у центрі Львова, скорочення затримок у русі громадського транспорту та поліпшення доступності міських маршрутів.

Нові паркінги стануть основою системи «перехоплюй і їдь», що відповідає сучасним тенденціям розвитку сталої мобільності. Вони забезпечать зручність для мешканців та гостей Львова, зберігаючи при цьому історичний і екологічний баланс міста.

Читати також: У Львові відкрили пам’ятну дошку на честь 135-ліття першого очільника УНР (ФОТО)

Що таке перехоплювальні паркінги

Перехоплювальний паркінг — це спеціально облаштована авто- або велостоянка, зазвичай розташована на в’їздах до міста. Головна ідея такого паркінгу — дати можливість жителям приміських зон залишити свій транспорт і пересісти на громадський транспорт для поїздки до центру міста.

Як це працює?

Власник автомобіля залишає свій транспортний засіб на стоянці на весь день, а до центру чи інших частин міста їде громадським транспортом, маршрут якого інтегрований з паркінгом. На зворотному шляху авто забирається з паркінгу.

Нагадаємо, що на Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Харківщині будують підземне укриття для лікарні на 430 людей (ФОТО)

Опубліковано

На базі центральної районної лікарні в Близнюківській громаді Лозівського району триває будівництво великого підземного укриття для пацієнтів і медперсоналу.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Укриття для понад 430 людей

Підземне укриття зможе вмістити більше ніж 430 осіб. У його межах облаштують кабінети, операційний блок і палати інтенсивної терапії. За словами Олега Синєгубова, лікарня є ключовим медичним об’єктом громади, тому забезпечення її функціонування навіть під час обстрілів — пріоритетне завдання.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Сучасне обладнання та автономія

Близнюківська ЦРЛ уже отримала новітнє обладнання завдяки підтримці Міністерства охорони здоров’я. У лікарні працює сучасна лабораторія для проведення різних медичних досліджень, встановлено комп’ютерний томограф і дві кисневі станції. Також заклад оснащений автономними системами живлення, водопостачання та новою котельнею.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Читати також: Дитяча лікарня на Київщині співпрацюватиме з флорентійським медичним закладом «Мейєр»

Безпека під час війни

Будівництво укриття демонструє важливість безпеки пацієнтів і медиків у прифронтових громадах. Воно стане не лише захистом під час обстрілів, а й простором, де зможуть надавати медичну допомогу навіть у критичних умовах.

Близнюківська лікарня — це приклад поєднання безпеки, інновацій та турботи про здоров’я кожного мешканця громади.

Нагадаємо, що благодійний фонд «Старенькі» збирає кошти на теплі набори для літніх людей Чернігівщини.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова.

Коментарі

Читати далі