Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Віддають тим, хто потребує. На Харківщині юристка дає друге життя квартирам, якими ніхто не користується

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Щоранку Олена Степанова перевіряє оновлення у законодавстві, аби потім пояснити їх колегам, що звертатимуться із запитаннями протягом усього дня. І навіть після завершення роботи Олена не прощається з документами, адже часто натхнення скласти якийсь акт чи розпорядження приходить вночі, коли всі сплять.

«Хтось каже, що професія юриста лише про документи і закони, але для мене мій фах дуже творчий, бо тут використовують аналітику та інтуїцію, а ще потрібне неабияке натхнення», — каже Олена.

Завдяки цій жінці уже кілька людей з Лозівської громади на Харківщині отримали власне житло.

Олена Степанова

начальниця юридичного відділу Лозівської міської ради

Маю можливість впливати на життя громади 

Я народилася у сім’ї юристів, тому ще з дитинства мріяла про цю професію. Пам’ятаю, що навіть говорила в школі, що хочу стати суддею. І от вже понад 20 років юриспруденція є частиною мого життя, адже після третього курсу університету я пішла працювати у державну виконавчу службу. 

Для мене все було новим і складним, багато паперів та спілкування з людьми, але це все так затягнуло, що я пропрацювала там майже 12 років.

Проте згодом вигоріла від такої роботи і вирішила щось змінити. І ось уже 10 років працюю юристкою в органах місцевого самоврядування.

Саме тут я маю можливість впливати на життя громади і робити її такою, як я хочу.

Щоранку Олена слідкує за новинами чинного законодавства. Фото: ШоТам

Іноді дуже складно спланувати свою роботу, адже щодня виникають якісь нові завдання. Мій ранок завжди починається з кави, потім перевіряю листи та новини законодавства, а далі — весь день працюю з людьми. Взагалі до нас як юристів щодня є багато питань від колег щодо пояснення законів та як їх застосовувати у житті громади.

Ще один спосіб допомагати людям знайти дім

Ще до повномасштабної війни ми почали працювати з відумерлою спадщиною — нерухомістю, яка після смерті власника не переходить нікому у спадок, ніхто там не живе і протягом року не звертається до нотаріуса.

Зазвичай нам повідомляють з ОСББ, що у квартирі ніхто не проживає та не оплачує послуги і тоді ми починаємо свою роботу — звертаємося до обслуговуючої компанії, складаємо акти обстеження, опитуємо сусідів, з’ясовуємо, чи були у померлого власника родичі. 

Для кожного житла Олена вивчає архівні справи про будівлю та її власників. Фото: ШоТам

Згодом надсилаємо запит в РАЦС, аби там підтвердили смерть власника та звертаємося до нотаріуса, чи спадщиною ніхто не цікавився. Між цим я завжди детально вивчаю архівні справи про те, кому належало житло і тоді вирішую, чи є підстави звертатися до суду.

Під час повномасштабної війни, коли так багато людей потребують житла, знову з’явилася потреба цим займатися. За останні два роки ми змогли передати у комунальну власність громади 22 житлові об’єкти, які суд визнав відумерлою спадщиною.

Житло для медиків та малозабезпечених сімей

Наша громада навчилася працювати з відумерлою спадщиною завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Фахівці провели для нас багато семінарів та тренінгів з цієї тематики, надали нам модельні акти та допомогли налагодити комунікацію між різними структурами, які займаються цими питаннями.

Працюючи з відумерлою спадщиною, Олена опрацьовує велику кількість документів. Фото: ШоТам

Цьогоріч на Львівщині для нас проводили тренінг щодо впровадження нового закону про адміністративну процедуру. Коли ми туди їхали, то не розуміли, як його використовувати в житті громади, але тренерки все доступно пояснили. 

Тепер ми віддаємо ці квартири тим, кому вони найбільш потрібні — багатодітним сім’ям, самотнім людям, воїнам, які повертаються з фронту. 

Переселенка Наталія Відлір з Донеччини вже 9 років працює медсестрою в Лозівській громаді, а тепер отримала службове житло. Фото: ШоТам

Цьогоріч вже 4 квартири ми передали молодим медикам, які прийшли працювати у нашу громаду, а також малозабезпеченим сім’ям. А минулого року квартиру з нашого фонду отримала сім’я загиблого захисника. Ще одну квартиру надали переселенці, яка зараз працює в одному з медпунктів нашої громади.

«Мені подобається бути корисною для колег і громади»

Професія юриста важлива не тільки в роботі органів самоврядування, але й у житті громади. Я часто відчуваю, що мої поради є корисними для людей. Мені це дуже подобається.

Олена Степанова на робочому місці. Фото: ШоТам

Хтось каже, що професія юриста лише про документи і закони, але для мене мій фах дуже творчий, бо тут використовують аналітику та інтуїцію, а ще має бути неабияке натхнення до роботи. Часто я не можу написати документ дуже довго, а потім серед ночі може прийти натхнення і все вдається.

Звісно, ця моя робота вдома не дуже подобається рідним, але я стараюся приділяти достатньо часу їм та собі. Наприклад, розвантажую себе в’язанням та створюю гарні речі для близьких людей. 

Я хочу жити у своїй громаді, тому роблю усе, аби вона розвивалася і була сучасною. І щоб звідси не виїжджала молодь.

Коментарі

Суспільство

Дитячий будинок сімейного типу з Донеччини отримав новий дім на Київщині (ФОТО)

Опубліковано

Нове помешкання отримала родина Катерини і Олексія Тарусіних. У ньому житимуть десять дітей віком від 4 до 16 років.

Про це повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко

Родина переїхала на Київщину після того, як евакуювалася з Донеччини через обстріли російської армії. У новому будинку є просторі кімнати, сучасна кухня, дитячі ігрові зони тощо. Помешкання придбали коштом субвенції з державного бюджету.

Читайте також: На Київщині працюватиме модульна благодійна пекарня (ФОТО)

«Щиро вітаю родину Тарусіних з цією важливою подією! Нехай новий будинок стане місцем, де пануватиме любов та гармонія, а для дітей — справжнім домом, де вони зможуть відчути себе по-справжньому щасливими. Вдячний таким родинам, які відкрили свої серця та дім для дітей, що потребують любові й турботи. Ви — приклад людяності та сили духу!» — написав Руслан Кравченко.

Нагадаємо, що у Богданівці на Київщині відкрили перший тимчасовий освітній простір.

Фото: фейсбук-сторінка Руслана Кравченка

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Запоріжжі вперше провели унікальну операцію зі стентування аорти

Опубліковано

У Запорізькій обласній клінічній лікарні вперше виконали стентування грудного відділу аорти — складне малоінвазивне хірургічне втручання, яке замінило традиційну відкриту операцію із розрізом грудної клітки.

Про це повідомили в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

Як це було

Операцію провели спільно з ендоваскулярним кардіохірургом Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова. Над пацієнтом працювала злагоджена команда з трьох відділень лікарні: інтервенційної кардіології та рентгенангіографії, судинної хірургії та кардіохірургії.

Читати також: У Києві відкрили сучасний реабілітаційний центр для важкопоранених військових (ФОТО)

Пацієнтом став 49-річний чоловік із посттравматичною аневризмою аорти, яка виникла після автокатастрофи у 2007 році. Ця патологія — «бомба сповільненої дії», здатна спричинити миттєву смерть у разі розриву. Аневризму виявили випадково, оскільки явних симптомів чоловік не мав.

Під час операції лікарі закрили уражену ділянку аорти спеціальним стентграфтом — внутрішнім каркасом, що стабілізує судину. Методика дозволяє уникнути значного травмування та пришвидшити відновлення пацієнта.

Нагадаємо, що до київської лікарні під’єднали дві мобільні котельні (ФОТО).

Фото: Запорізька обласна клінічна лікарня.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві капітально відремонтують «Парк пам’яті» та крематорій

Опубліковано

На території Київського міського крематорію та меморіального комплексу «Парк пам’яті» проведуть масштабний ремонт, реконструкцію та реставрацію. Головний акцент — на впорядкуванні зон, де проводять поховання українських військовослужбовців.

Про це повідомили у КМДА.

Що оновлять

  • Ритуальні корпуси крематорію;
  • обладнання та адміністративний корпус;
  • елементи благоустрою, зокрема паркову зону.

Проєкт передбачає також ремонт фасадів, гідроізоляцію, відновлення оздоблення стін і стель, захист бетонних конструкцій. Для зручності маломобільних груп облаштують пандуси та антиковзні підлоги.

Реставраційні роботи планують розпочати навесні. Проєкт уже отримав погодження Департаменту охорони культурної спадщини.

Читати також: На Київщині понад 20 тисяч об’єктів повернули до життя

Про комплекс

«Парк пам’яті» — архітектурно-містобудівний ансамбль із залами прощання, крематорієм, адміністративною будівлею, колумбарієм, парком і Стіною Пам’яті. Комплекс розташований поруч із Байковим кладовищем — пам’яткою національного значення.

За словами фахівців, через 50 років безперервної експлуатації комплекс перебуває в неналежному стані. Корозія конструкцій та зношеність обладнання вимагають термінового втручання.

Нагадаємо, що у Києві комунальники розчищають русло річки Либідь.

Фото: guide.kyivcity.gov.ua.

Коментарі

Читати далі