Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від «Кіборгів» до «Номерів». Чи зможеш ти вгадати фільми українських режисерів за одним кадром? (ТЕСТ)

Опубліковано

Думаєш, українське кіно вже не зможе тебе здивувати? Віриш, що вітчизняні режисери знімають лише нудні та маловідомі фільми? Насправді ж від українських стрічок фанатіють за кордоном, вони здобувають премії престижних фестивалів та збирають повні зали. Підготували для тебе тест із кадрами з 15-х фільмів наших режисерів. Не бійся помилитися, після кожної відповіді ти отримаєш коротку анотацію, аби зрозуміти, чи підійде ця картина для перегляду найближчим вечором.

Правильно! Неправильно!

Стрічка «Дике поле» Ярослава Лодигіна розповідає історію Германа, який повертається до рідного містечка на Донбасі. Його брат зник, тому Герману доводиться захищати стару бензоколонку – сімейний бізнес. В основі сценарію – роман «Ворошиловград» Сергія Жадана. До речі, він також з’являється у стрічці.

Правильно! Неправильно!

«Міф» – документальна стрічка, яку зняли режисери Леонід Кантер та Іван Ясній. Це історія про всесвітньо відомого оперного співака Василя Сліпака, який покинув сцену Паризької національної опери, аби захищати нашу країну від російських окупантів. 29 червня 2016 року Сліпак загинув від кулі ворожого снайпера.

Правильно! Неправильно!

Співає ІФТКЕ – дебютна повнометражна картина режисерки Надії Парфан. Це документальна історія про профспілковий хор комунального підприємства «Чорнобривці», у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Однак у графік репетицій втручається опалювальний сезон.

Правильно! Неправильно!

«Плем’я» – картина Мирослава Слабошпицького, яка свого часу в рейтингу 50 кращих фільмів від Rolling Stone випередила «Одного разу в Голлівуді» Квентіна Тарантіно. Це історія про хлопця на ім’я Сергій, який потрапляє до спеціалізованої школи-інтернату для підлітків з вадами слуху. Там на нього чекають випробування, кримінал та перше кохання.

Правильно! Неправильно!

Це історія кримського татарина Мустафи, який має поховати загиблого на війні старшого сина. Для цього головному герою доводиться їхати до Києва, куди після окупації Криму поїхали обидва сини. Стрічка стала повнометражним дебютом для режисера Нарімана Алієва. А ще це один з перших українських фільмів, що розповідає про окупацію Криму.

Правильно! Неправильно!

Це кадр зі стрічки «Мої думки тихі» українського режисера Антоніо Лукіча. Про що стрічка? Звукорежисер Вадим отримав замовлення від клієнта з Канади. Тепер хлопець має записати голоси рідкісних тварин та пташок фауни Закарпаття. Усе б нічого, але разом із Вадимом у подорож вирушає його мати-таксистка.

Правильно! Неправильно!

«Моя бабуся Фані Каплан» – картина режисерки Олени Дем’яненко про життя жінки, яка потрапила в історію за спробу вбити Леніна. Над сценарієм стрічки працювали Мирослав Слабошпицький, Дмитро Томашпольський та Олена Дем’яненко.

Правильно! Неправильно!

«Кіборги» режисера Ахтема Сеїтаблаєва – історія про героїчну оборону Донецького аеропорту у вересні 2014 року. Українські військові четвертий місяць відбивають атаки російських бойовиків, які намагаються всіма силами захопити стратегічно важливий об’єкт. На двотижневу ротацію до аеропорту прибуває нова група добровольців. Вони різні: за віком, характерами, статусами в мирному житті. Але на фронті – рівні.

Правильно! Неправильно!

«Вулкан» – повнометражний ігровий режисерський дебют Романа Бондарчука. У центрі сюжету – перекладач Лукас, який у складі моніторингової місії ОБСЄ вирушає на кордон з окупованим Кримом. Після кількох дивних збігів він опиняється в містечку Берислав, що на півдні України. Там Лукаса зустрічає місцевий дивак Вова.

Правильно! Неправильно!

«Жива ватра» – документальний фільм режисера Остапа Костюка. Стрічка розповідає про життя вівчарів в українських Карпатах та долю ремесла в сучасному світі. У центрі сюжету – троє чоловіків різних поколінь. Це 82-річний Іван, який нещодавно поховав дружину, 39-річний Василь, який керує тваринним господарством, та 10-річний Іванко, який починає навчатися в школі-інтернаті.

Правильно! Неправильно!

«Стрімголов» – повнометражний фільм-дебют режисерки Марини Степанської. У центрі сюжету психологічної драми історія зустрічі Антона та Каті. Він – талановитий музикант, який навчався за кордоном, а потім лікувався від алкогольної залежності. Вона – шукає кращого життя та планує полетіти до Німеччини. Утім випадкова зустріч змінює долі героїв.

Правильно! Неправильно!

Стрічка «Атлантида» режисера Валентина Васяновича розповідає про майбутню перемогу України у війні з Росією та повернення тимчасово окупованих територій. Події відбуваються у 2025 році, приблизно через рік після закінчення війни.

Правильно! Неправильно!

Це повнометражний дебют режисерки та письменниці Ірини Цілик. «Земля блакитна, ніби апельсин» – документальна стрічка про родину, яка мешкає в «червоній зоні» Донбасу. У центрі сюжету – 36-річна Ганна, яка самостійно виховує чотирьох дітей. Та попри всі складнощі та війну родина все ж знаходить приводи для радості.

Правильно! Неправильно!

«Номери» – художній фільм, створений за однойменною п'єсою Олега Сенцова. Це розповідь про ув’язнене суспільство, яке намагається вибороти свободу, подолавши власні страхи. У цьому світі всі підпорядковуються Нулю, а десятеро героїв вже звикли просто бігати по колу та дотримуватися правил. Допоки не з’являється ще один мешканець, який нічого не чув про місцеві закони. Режисери – Олег Сенцов та Ахтем Сеїтаблаєв.

Правильно! Неправильно!

Назва стрічки «Наші Котики» насправді має продовження: «... або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану». Це фільм режисера Володимира Тихого, який розповідає про пригоди українських бійців у 2014 році. Команда зробила й власне визначення жанру картини – «патріотична неполіткоректна комедія».

Чи зможеш ти вгадати фільми українських режисерів за одним кадром?
Кіноман(-ка) року

Йой, ти серйозно? Здається, нагорода «Кіноман(-ка) року» знайшла нову домівку. А якщо серйозно, це крутезний результат! Дякуємо, що підтримуєш сучасне українське кіно та обираєш саме його. Поширюй цей тест серед друзів: нам буде приємно, а твої підписники також зможуть перевірити свої знання.
Кінематографічний(-а) гурман(-ка)

Непоганий результат! Схоже, ти дещо розумієш у сучасному українському кінематографі й маєш кілька улюблених робіт вітчизняних режисерів. Однак частина питань залишилася без правильних відповідей. Можливо, цей тест допоможе тобі бодай декілька вечорів не страждати від питання «Що подивитися». Лише давай без піратства, окей?
Поціновувач(-ка) голлівудських блокбастерів

Схоже, щось пішло не так, або ж ти надаєш перевагу дещо іншим фільмам. Це варто засмучуватися? Звісно ж, ні. Сприймай це як стимул відкрити для себе кіно, зроблене українськими режисерами та в Україні. Повір, воно варте уваги.
Неквапливий(-а) дослідник(-ця) українського кіно

Головне – почати, і тобі це вже вдалося! Попереду ще купа українських фільмів, які не потрапили до цього тесту, але також заслуговують на твою увагу. Пам’ятай, наше кіно – сучасне, якісне та змістовне. До біса стереотипи про примітивні комедії та безідейні стрічки. Гайда досліджувати кінематограф!

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

У війську формують перший жіночий підрозділ для операторок дронів (ВІДЕО)

Опубліковано

Сили безпілотних систем оголосили набір до нового підрозділу «Гарпії», у якому операторками дронів будуть виключно жінки. Командиркою підрозділу стала Дарія з позивним «ДШК» — учасниця Революції Гідності та ветеранка кількох спецпідрозділів.

Про це повідомили в СБС.

«”Гарпії” — це середовище для жінок, які прагнуть помститися ворогу, захистити своїх дітей, родини та державу, використовуючи безпілотні та роботизовані системи», — написали в СБС.

Підготовка складатиметься з 45 днів базового курсу, понад 30 днів фахового навчання та злагодження екіпажів. У підрозділі жінки зможуть стати операторками такої техніки:

  • FPV-дронів;
  • ударних безпілотників;
  • важких бомберів;
  • наземних роботизованих комплексів.

Читайте також: В Україні вперше відбувся турнір з військово-технологічного спорту (ФОТО)

Наразі СБС формують команду мотивованих фахівчинь, готових до результативної роботи на передовій. До підрозділу також залучатимуть чоловіків, але саме жінки керуватимуть дронами.

Заповнити анкету на вступ можна за посиланням. У СБС додали, що також існує можливість переведення чинних військовослужбовиць або мобілізації резервісток.

Сили безпілотних систем оголошують набір у жіночий підрозділ безпілотних систем «Гарпії» «Гарпії» — це середовище для жінок, які прагнуть помститися ворогу, захистити своїх дітей, родини та державу, використовуючи безпілотні та роботизовані системи. Підрозділ залучає і чоловіків, але роль пілотів, що завдають фінального удару, виконуватимуть виключно жінки. Командирка підрозділу — Дарія на псевдо "ДШК". Активна учасниця Революції Гідності, з 2022 року виконувала бойові завдання у складі кількох спецпідрозділів. Що на тебе чекає? ✅ Професійна підготовка: 45 днів БЗВП, 30+ днів фахової підготовки, а також злагодження в екіпажі перед виконанням бойових завдань. ✅ Широкий вибір засобів: FPV-коптери, важкі бомбери, ударні БПЛА типу "крило", а також наземні роботизовані комплекси. ✅ Гідне грошове забезпечення та соціальні гарантії згідно з чинним законодавством. 🤝 Є можливість переведення чинних військовослужбовиць або мобілізації резервісток. ❗️Гарантуємо потрапляння до "Гарпій" на обрану посаду. Заповнити анкету на вступ: https://usforces.army 🇺🇦 СБС: на крок попереду

Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Середа, 2 квітня 2025 р.

Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС

Читати далі

Суспільство

До Дня сміху коміки «Підпільного стендапу» зібрали 250 тисяч грн для військових

Опубліковано

Учасники «Підпільного стендапу» 1 квітня провели благодійний стрим, який тривав понад три з половиною години. Під час трансляції коміки збирали гроші на пікапи для спецпідрозділу НГУ «Атей».

Стрим відбувся на ютуб-каналі «Підпільного стендапу».

Як пройшов стрим

На трансляції виступили відомі українські коміки та знаменитості, зокрема Василь Байдак, Дядя Жора, Ницо Потворно, Саша Гонтар, Роман Міщеряков, Ганна Кочегура, Юрій Коломієць та інші. Під час стриму гості жартували, виконували завдання та розігрували мініатюри.

Мета благодійної трансляції

Під час благодійного стриму українці задонатили на пікапи для військових понад 250 тисяч гривень. Загальна мета збору — 500 тисяч гривень. Долучитися до нього можна за посиланням.

Підрозділ спеціального призначення «Атей» сформували два роки тому під командуванням Євгена Безсмертного. Бійці «Атей» брали участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших ділянках фронту. Наразі підрозділ проходить перепідготовку та комплектування задля розширення до роти спецпризначення.

Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)

Про «Підпільний Стендап»

«Підпільний Стендап» — одне з найбільших об’єднань стендап-коміків в Україні, яке почали формувати у 2015 році. Щомісяця стендапери проводять близько ста концертів. Обʼєднання створює такі проєкти:

  • «Майже Інтелектуальне Шоу»;
  • «Підпільні Розгони»;
  • «Підпільний Кіноклуб»;
  • «Підпільний подскаст» та інші.

Нагадаємо, що «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Підпільного стендапу»

Читати далі

Суспільство

У Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО)

Опубліковано

На території Чорнобильського заповідника розквітнув рідкісний білоцвіт весняний. Через знищення природних середовищ квітку внесли до Червоної книги.

Про це повідомили в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

На Київщині цю квітку можна зустрітися хіба що в присадибних ділянках як декоративну рослину. Білоцвіт весняний росте переважно у Карпатах та на Поліссі.

У заповіднику вказали, що в Чорнобилі ці квітки колись висадили господарі однієї з осель міста. Рослина має потужну кореневу систему, а тому вона швидко розростається та розквітає білими дзвіночками із фіалковим ароматом.

Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень

«У народі вважається, що білоцвіт приносить удачу та є символом оновлення, а той факт, що він зберігся в зоні відчуження, надає йому ще більшої значущості: немов природа повертає собі життя у місцях, колись залишених людьми»‚ — написали у заповіднику.

Фото: Віктор Кучинський, фейсбук-сторінка Чорнобильского заповідника

Нагадаємо, що на місці лісової пожежі на Київщині висадили шість тисяч нових дерев.

Фото обкладинки ілюстративне: «Вікімедіа»

Читати далі