Суспільство
Від «Кіборгів» до «Номерів». Чи зможеш ти вгадати фільми українських режисерів за одним кадром? (ТЕСТ)
Думаєш, українське кіно вже не зможе тебе здивувати? Віриш, що вітчизняні режисери знімають лише нудні та маловідомі фільми? Насправді ж від українських стрічок фанатіють за кордоном, вони здобувають премії престижних фестивалів та збирають повні зали. Підготували для тебе тест із кадрами з 15-х фільмів наших режисерів. Не бійся помилитися, після кожної відповіді ти отримаєш коротку анотацію, аби зрозуміти, чи підійде ця картина для перегляду найближчим вечором.
Це повнометражний дебют режисерки та письменниці Ірини Цілик. «Земля блакитна, ніби апельсин» – документальна стрічка про родину, яка мешкає в «червоній зоні» Донбасу. У центрі сюжету – 36-річна Ганна, яка самостійно виховує чотирьох дітей. Та попри всі складнощі та війну родина все ж знаходить приводи для радості.
Це історія кримського татарина Мустафи, який має поховати загиблого на війні старшого сина. Для цього головному герою доводиться їхати до Києва, куди після окупації Криму поїхали обидва сини. Стрічка стала повнометражним дебютом для режисера Нарімана Алієва. А ще це один з перших українських фільмів, що розповідає про окупацію Криму.
«Стрімголов» – повнометражний фільм-дебют режисерки Марини Степанської. У центрі сюжету психологічної драми історія зустрічі Антона та Каті. Він – талановитий музикант, який навчався за кордоном, а потім лікувався від алкогольної залежності. Вона – шукає кращого життя та планує полетіти до Німеччини. Утім випадкова зустріч змінює долі героїв.
Стрічка «Дике поле» Ярослава Лодигіна розповідає історію Германа, який повертається до рідного містечка на Донбасі. Його брат зник, тому Герману доводиться захищати стару бензоколонку – сімейний бізнес. В основі сценарію – роман «Ворошиловград» Сергія Жадана. До речі, він також з’являється у стрічці.
«Моя бабуся Фані Каплан» – картина режисерки Олени Дем’яненко про життя жінки, яка потрапила в історію за спробу вбити Леніна. Над сценарієм стрічки працювали Мирослав Слабошпицький, Дмитро Томашпольський та Олена Дем’яненко.
Співає ІФТКЕ – дебютна повнометражна картина режисерки Надії Парфан. Це документальна історія про профспілковий хор комунального підприємства «Чорнобривці», у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Однак у графік репетицій втручається опалювальний сезон.
«Плем’я» – картина Мирослава Слабошпицького, яка свого часу в рейтингу 50 кращих фільмів від Rolling Stone випередила «Одного разу в Голлівуді» Квентіна Тарантіно. Це історія про хлопця на ім’я Сергій, який потрапляє до спеціалізованої школи-інтернату для підлітків з вадами слуху. Там на нього чекають випробування, кримінал та перше кохання.
Назва стрічки «Наші Котики» насправді має продовження: «... або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану». Це фільм режисера Володимира Тихого, який розповідає про пригоди українських бійців у 2014 році. Команда зробила й власне визначення жанру картини – «патріотична неполіткоректна комедія».
«Кіборги» режисера Ахтема Сеїтаблаєва – історія про героїчну оборону Донецького аеропорту у вересні 2014 року. Українські військові четвертий місяць відбивають атаки російських бойовиків, які намагаються всіма силами захопити стратегічно важливий об’єкт. На двотижневу ротацію до аеропорту прибуває нова група добровольців. Вони різні: за віком, характерами, статусами в мирному житті. Але на фронті – рівні.
Стрічка «Атлантида» режисера Валентина Васяновича розповідає про майбутню перемогу України у війні з Росією та повернення тимчасово окупованих територій. Події відбуваються у 2025 році, приблизно через рік після закінчення війни.
«Номери» – художній фільм, створений за однойменною п'єсою Олега Сенцова. Це розповідь про ув’язнене суспільство, яке намагається вибороти свободу, подолавши власні страхи. У цьому світі всі підпорядковуються Нулю, а десятеро героїв вже звикли просто бігати по колу та дотримуватися правил. Допоки не з’являється ще один мешканець, який нічого не чув про місцеві закони. Режисери – Олег Сенцов та Ахтем Сеїтаблаєв.
«Вулкан» – повнометражний ігровий режисерський дебют Романа Бондарчука. У центрі сюжету – перекладач Лукас, який у складі моніторингової місії ОБСЄ вирушає на кордон з окупованим Кримом. Після кількох дивних збігів він опиняється в містечку Берислав, що на півдні України. Там Лукаса зустрічає місцевий дивак Вова.
Це кадр зі стрічки «Мої думки тихі» українського режисера Антоніо Лукіча. Про що стрічка? Звукорежисер Вадим отримав замовлення від клієнта з Канади. Тепер хлопець має записати голоси рідкісних тварин та пташок фауни Закарпаття. Усе б нічого, але разом із Вадимом у подорож вирушає його мати-таксистка.
«Жива ватра» – документальний фільм режисера Остапа Костюка. Стрічка розповідає про життя вівчарів в українських Карпатах та долю ремесла в сучасному світі. У центрі сюжету – троє чоловіків різних поколінь. Це 82-річний Іван, який нещодавно поховав дружину, 39-річний Василь, який керує тваринним господарством, та 10-річний Іванко, який починає навчатися в школі-інтернаті.
«Міф» – документальна стрічка, яку зняли режисери Леонід Кантер та Іван Ясній. Це історія про всесвітньо відомого оперного співака Василя Сліпака, який покинув сцену Паризької національної опери, аби захищати нашу країну від російських окупантів. 29 червня 2016 року Сліпак загинув від кулі ворожого снайпера.
Поділіться своїми результатами:
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі