Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Ветерани та їхні родини можуть отримати 1,5 млн грн гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Опубліковано

6 березня Український ветеранський фонд Мінветеранів починає відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу “Варто почати власну справу”.

За умовами конкурсу, на започаткування чи розвиток власної справи можна отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень.

Подавати заявки на фінансування проєктів можуть:

  • ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
  • дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, у разі, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;
  • юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.

Прийом заявок триватиме з 6 до 19 березня 2024 року. 

Більше про умови та покрокову інструкцію — на сайті Українського ветеранського фонду.

За два роки Український ветеранський фонд підтримав 573 бізнеси ветеранів. Понад 293 мільйони гривень отримали переможці конкурсних програм ВАРТО від фонду. 

Запитання та уточнення щодо поданого аплікаційного пакета надсилайте на пошту uvfprojects@veteranfund.mva.gov.ua з обов’язковим зазначенням теми листа “Конкурс Проєктів “Варто почати власну справу” та номеру заявки.

Нагадаємо, українські культурні ініціативи можуть отримати грант на 50 000 євро.

Коментарі

Можливості

Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Опубліковано

Кошти на розвиток п’яти галузей виділяє Нідерландське агентство з питань підприємництва (RVO) у межах Програми партнерства з Україною. Мінімальна сума гранту — 500 тисяч гривень.

Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Для кого ця можливість

Програма субсидій підтримує нідерландські та міжнародні компанії й організації, які хочуть допомагати у відновленні та розвитку української економіки й суспільства.

Кошти можуть отримати підприємства у таких галузях:

  • сільське господарство;
  • управління водними ресурсами;
  • охорона здоров’я;
  • стійка енергетика;
  • стале екологічне будівництво.

Читайте також: Як отримати грант і започаткувати власний бізнес: в Україні запустили новий освітній курс

На програму партнерства з Україною виділили 32,5 мільйона євро. Гранти становлять від 500 тисяч до 4 мільйонів євро. Програма покриває до 95% допустимих витрат на кожен проєкт, але ці проєкти не можуть бути комерційними чи прибутковими.

Субсидію отримають партнери, серед яких має бути щонайменше одна організація з України та одна компанія з Нідерландів. Подати заявку може лише нідерландська компанія або громадська організація.

Реєстрація

Заявки на участь у програмі Ukraine Partnership Facility 2024 прийматимуть до 30 січня 2025 року. Зареєструватися та дізнатися більше про програму можна за посиланням.

Нагадаємо, що українці отримали 22 тисячі ваучерів на навчання: які професії обирали найчастіше.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Можливості

Як отримати грант і започаткувати власний бізнес: в Україні запустили новий освітній курс

Опубліковано

Відеокурс для підприємців випустила компанія МХП та благодійний фонд «МХП — Громаді» у співпраці з Державною службою зайнятості. У ньому розповідають про всі головні аспекти для створення власного бізнесу від головної ідеї до пошуку фінансування й звітності.

Про це повідомили представники БФ «МХП — Громаді».

Програма курсу

Освітня програма складається з 10 епізодів тривалістю від 5 до 15 хвилин. У роликах бізнес-експерти розповідають про те, як:

  • шукати бізнес-ідеї;
  • писати ефективні бізнес-плани;
  • будувати злагоджені команди;
  • враховувати ризики та маркетингові тенденції;
  • знаходити інвестиції для власної справи;
  • отримувати гранти від донорів.

«За статистикою Opendatabot, кожен третій ФОП в Україні припиняє діяльність протягом першого року. Основні причини таких невдач включають нестачу капіталу та відсутність необхідних знань і навичок для ефективного ведення бізнесу. Щоб допомогти підприємцям успішно подолати початкові виклики, ми створили цей курс: він надає важливу інформаційну та консультаційну допомогу, зміцнюючи їхні позиції в конкурентному бізнес-середовищі», — зазначив директор фонду «МХП — Громаді» Олександр Пахолюк.

Експерти відеонавчання

Експертами курсу виступили представники маркетинг-агенції Grape, компанії МХП, БФ «МХП — Громаді» та Державної служби зайнятості. Представники бізнесу та «МХП — Громаді» вже понад дев’ять років впроваджують соціальні та грантові ініціативи й розвивають українські громади.

Читайте також: Військовослужбовиці та ветеранки можуть отримати безплатну юридичну допомогу: деталі програми

Де переглянути

Наразі відеокурс доступний для всіх на ютубі фонду за посиланням.

Разом з цим творці курсу розробили тест, який можна пройти після навчання й отримати сертифікат. Він підтвердить здобуті знання та допоможе написати заявку й отримати фінансування на проєкти, зокрема в конкурсах «Роби своє» від БФ «МХП – Громаді». Переможці цього конкурсу можуть отримати до 100 тисяч гривень на розвиток власного малого бізнесу.

Довідка про організацію «МХП — Громаді»

«МХП — Громаді» — український благодійний фонд, який започаткували у 2015 році. Він працює над комплексним розвитком громад. Фонд покращує громади у 13 областях України.

Раніше ми писали про те, що гранти — це не кредит, а підтримка: як переселенка з Донеччини заснувала проєкти для ВПО в Миргороді.

Фото обкладинки: ютуб-канал «МХП — Громаді»

Коментарі

Читати далі

Можливості

Українські розробники вперше можуть отримати грант від Meta на 500 000 доларів: деталі

Опубліковано

ШІ-програмісти з України, які працюють над інноваційними рішеннями, можуть податися на конкурс Llama Impact Grants до 1 грудня.

Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

Разом із грантом програмісти отримають і менторську підтримку від компанії під час розробки продуктів.

«Програма підтримує стартапи з усього світу, які використовують велику мовну модель Llama для подолання викликів у різних сферах — від освіти до державного управління», — написали у відомстві.

Читайте також: Мінцифра анонсувала платформу для обʼєднання українського IT

Хто може податися на грант

Стати учасниками конкурсу можуть:

  • стартапи;
  • компанії;
  • неприбуткові організації;
  • дослідницькі установи;
  • інші команди, які створюють інноваційні рішення на базі Llama.

У міністерстві вказали, що перевагу надаватимуть тим розробникам, які працюють у таких сферах: розвиток економіки, зокрема бізнесу, освіта й розвиток навичок; наука та інновації; державні послуги.

Податися на грант можна до 1 грудня 2024 року. Деталі та реєстрація за посиланням.

Довідка про Meta

Компанію створили у 2004 році в США. Наразі її очолює Марк Цукерберг. Meta є однією з найбільших компаній у сфері соціальних мереж та володіє такими сервісами як Facebook, Instagram, WhatsApp, Oculus VR тощо.

Нагадаємо, що Google запустив безплатні курси з ШІ для початківців, освітян та розробників з України.

Фото обкладинки: Reuters

Коментарі

Читати далі