

Суспільство
Ветеран АТО відкрив власне кафе у Миколаєві
Учасник антитерористичної операції Олексій Губський заснував кафе “Veteran Point” у центрі Миколаєва. Про це повідомляють у прес-службі Міністерства у справах ветеранів України.
“Veteran Point” – стало одним із закладів родини “VeteranoGroup”.
У 2015 році Олексій пішов добровольцем на війну. Служив в окремій добровольчій чоті «Карпатська Січ». По поверненню зі служби, вирішив зайнятись власною справою і зрештою наважився на відкриття свого кафе.
Читайте також: Українське видання створило мапу ветеранського бізнесу
Неповторна айдентика кав’ярні
Ідея виникла у Олексія під час служби на фронті. Побратими, які перші ступили на цей шлях, довели, що можуть бути успішними підприємцями. У своєму закладі він хоче знайомити людей з АТО, і АТО з людьми.
“Про людей, які прийшли з АТО, існує багато стереотипів. Ми їх ламаємо, показуємо, що ми не якість-там психи, а можемо бути нормальними людьми, які також бажають частиною суспільства. Ми робимо акцент на тому, що потрібно знати історію Україні і слідкувати за нею”, – каже власник кав’ярні.

Крім того вистачає армійського і в антуражі закладу: бронежилет, ящики від патронів, рештки снарядів та книжками про війну на Донбасі.
Заклад, завжди гостинний для ветеранів
Олексій обіцяє – для ветеранів буде розроблена програма знижок. А ще тут будуть робити особливі страви для людей, які ностальгують за армійською їжею.
“Ще ми будемо робити спеціальні страви для людей, які сумують за армійською їжею. Це будуть такі якісь позиції, які будуть тематично подаватися в котелках. Щоб згадати, трошки з ностальгічною ноткою”, – розповів Олексій.
Читайте також: Воїн АТО успішно розвиває аграрний бізнес на Львівщині
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що ветерани антитерористичної операції з Миколаївщини отримали сертифікати на 50 тисяч гривень одноразової допомоги для відкриття власної справи.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ